Urla
İzmir iline bağlı ilçe
60.373
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Urla ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 60.373 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 1. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Urla seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 60.373 | %78,6 | CHP | %70,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 60.373 | %78,6 | CHP | %64,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 60.373 | %78,6 | CHP | %66,4 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 59.242 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 59.214 | %90,4 | CHP | %56,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 59.214 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 51.044 | %83,4 | CHP | %67,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 51.044 | %83,4 | CHP | %62,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 51.044 | %83,6 | CHP | %70,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 49.901 | %89,8 | CHP | %55,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 49.901 | %89,8 | Muharrem İnce | %69,3 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 47.983 | %89,4 | HAYIR | %79,2 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 45.935 | %87,7 | CHP | %61,1 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 45.233 | %87,5 | CHP | %57,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 44.073 | %81,1 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %71,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 43.061 | %89,6 | CHP | %44,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 43.061 | %89,6 | CHP | %45,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 43.061 | %89,7 | CHP | %58,5 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 40.098 | %88,1 | CHP | %56,9 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 38.977 | %81,9 | HAYIR | %74,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 31.692 | %85,0 | CHP | %56,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 31.692 | %84,6 | CHP | %52,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 37.187 | %85,7 | CHP | %49,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 36.022 | %85,6 | CHP | %63,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 36.520 | %61,7 | HAYIR | %62,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 36.461 | %86,0 | CHP | %47,1 |
Urla seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 60.373 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 59.214 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 51.044 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 49.901 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 47.983 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 45.233 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 43.061 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 40.098 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 38.977 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 36.022 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 36.520 |