Urla · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiUrla ilçesi
%56,9
CHP birinci
52.586 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Urla ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %56,9 ile birinci; 52.586 geçerli oy, katılım %90,4.
Urla
Kayıtlı seçmen 59.214 · Oy kullanan 53.521 (katılım %90,4) · Geçerli 52.586 · Geçersiz 935
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 29.893 | %56,9 |
| AKP | 8.175 | %15,6 |
| İYİ | 6.979 | %13,3 |
| DEM | 2.609 | %5,0 |
| MHP | 1.637 | %3,1 |
| ZAFER | 838 | %1,6 |
| MEMLEKET | 554 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 384 | %0,7 |
| TKP | 250 | %0,5 |
| YRP | 221 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 207 | %0,4 |
| BBP | 150 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 123 | %0,2 |
| AP | 103 | %0,2 |
| VATAN | 83 | %0,2 |
| SOL | 70 | %0,1 |
| ANAP | 70 | %0,1 |
| GBP | 66 | %0,1 |
| MİLLET | 36 | %0,1 |
| TKH | 32 | %0,1 |
| HKP | 30 | %0,1 |
| AB | 26 | %0,1 |
| HAK-PAR | 17 | %0,0 |
| YP | 12 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 8 | %0,0 |
| Mehmet Bayındır (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Ramazan Üzün (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Sinan Gündoğdu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Kenan Kahraman (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altıntaş Mah. | 8 | 2.689 | %90,1 | CHP | %51,5 |
| Atatürk Mah. | 10 | 3.484 | %89,2 | CHP | %60,3 |
| Bademler Mah. | 5 | 1.812 | %94,5 | CHP | %73,6 |
| Balıklıova Mah. | 3 | 1.044 | %87,9 | CHP | %58,8 |
| Barbaros Mah. | 1 | 365 | %95,1 | CHP | %56,5 |
| Birgi Mah. | 1 | 153 | %96,7 | CHP | %44,4 |
| Camiatik Mah. | 2 | 682 | %91,4 | CHP | %47,8 |
| Demircili Mah. | 1 | 207 | %94,2 | CHP | %52,8 |
| Denizli Mah. | 9 | 3.085 | %88,7 | CHP | %65,6 |
| Gülbahçe Mah. | 8 | 2.850 | %88,8 | CHP | %55,9 |
| Güvendik Mah. | 7 | 2.648 | %89,6 | CHP | %66,3 |
| Hacı İsa Mah. | 4 | 1.317 | %90,1 | CHP | %58,1 |
| Kadıovacık Mah. | 1 | 252 | %93,3 | CHP | %37,4 |
| Kalabak Mah. | 11 | 3.964 | %87,9 | CHP | %57,7 |
| Kuşçular Mah. | 8 | 2.794 | %90,9 | CHP | %41,8 |
| M.Fevzi Çakmak Mah. | 7 | 2.627 | %90,9 | CHP | %52,3 |
| Naipli Mah. | 1 | 250 | %95,6 | DEM | %37,4 |
| Nohutalan Mah. | 1 | 141 | %91,5 | CHP | %42,4 |
| Ovacık Mah. | 1 | 137 | %112,4 | CHP | %65,8 |
| Rüstem Mah. | 3 | 1.010 | %88,5 | CHP | %51,8 |
| Sıra Mah. | 7 | 2.429 | %88,6 | CHP | %40,2 |
| Torasan Mah. | 4 | 1.263 | %89,1 | CHP | %58,5 |
| Uzunkuyu Mah. | 1 | 371 | %94,1 | CHP | %54,4 |
| Yaka Mah. | 11 | 3.938 | %89,9 | CHP | %52,9 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 481 | %92,3 | CHP | %66,0 |
| Yelaltı Mah. | 7 | 2.620 | %90,5 | CHP | %56,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 566 | %89,4 | CHP | %57,6 |
| Yenice Mah. | 3 | 815 | %95,7 | CHP | %64,9 |
| Yenikent Mah. | 7 | 2.536 | %93,3 | CHP | %70,5 |
| Zeytinalanı Mah. | 5 | 1.819 | %91,3 | CHP | %48,8 |
| Zeytineli Mah. | 1 | 341 | %94,7 | AKP | %43,7 |
| Zeytinler Mah. | 1 | 329 | %92,1 | CHP | %34,4 |
| Çamlıçay Mah. | 7 | 2.300 | %90,4 | CHP | %61,7 |
| Özbek Mah. | 4 | 1.377 | %90,9 | CHP | %60,4 |
| İskele Mah. | 7 | 2.451 | %91,6 | CHP | %61,6 |
| İçmeler Mah. | 7 | 2.539 | %89,0 | CHP | %55,3 |
| Şirinkent Mah. | 5 | 1.528 | %91,9 | CHP | %62,8 |