Urla · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıUrla ilçesi
%79,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
51.845 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Urla ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %79,2 ile birinci; 51.845 geçerli oy, katılım %88,1.
Urla
Kayıtlı seçmen 59.242 · Oy kullanan 52.213 (katılım %88,1) · Geçerli 51.845 · Geçersiz 368
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 41.079 | %79,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.766 | %20,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altıntaş Mah. | 8 | 2.691 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Atatürk Mah. | 10 | 3.486 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Bademler Mah. | 5 | 1.813 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Balıklıova Mah. | 3 | 1.045 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Barbaros Mah. | 1 | 365 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Birgi Mah. | 1 | 153 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Camiatik Mah. | 2 | 682 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Demircili Mah. | 1 | 207 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Denizli Mah. | 9 | 3.086 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 |
| Gülbahçe Mah. | 8 | 2.850 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Güvendik Mah. | 7 | 2.648 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Hacı İsa Mah. | 4 | 1.318 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,4 |
| Kadıovacık Mah. | 1 | 252 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Kalabak Mah. | 11 | 3.965 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Kuşçular Mah. | 8 | 2.796 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| M.Fevzi Çakmak Mah. | 7 | 2.629 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Naipli Mah. | 1 | 250 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Nohutalan Mah. | 1 | 141 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Ovacık Mah. | 1 | 137 | %113,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Rüstem Mah. | 3 | 1.010 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Sıra Mah. | 7 | 2.429 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Torasan Mah. | 4 | 1.263 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Uzunkuyu Mah. | 1 | 371 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Yaka Mah. | 11 | 3.942 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 481 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Yelaltı Mah. | 7 | 2.622 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 566 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Yenice Mah. | 3 | 815 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Yenikent Mah. | 7 | 2.540 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Zeytinalanı Mah. | 5 | 1.819 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Zeytineli Mah. | 1 | 341 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Zeytinler Mah. | 1 | 329 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Çamlıçay Mah. | 7 | 2.301 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,0 |
| Özbek Mah. | 4 | 1.377 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| İskele Mah. | 7 | 2.451 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,2 |
| İçmeler Mah. | 7 | 2.541 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Şirinkent Mah. | 5 | 1.530 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |