Urla · Büyükşehir belediye başkanı
%70,7
CHP birinci
41.609 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Urla ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %70,7 ile birinci; 41.609 geçerli oy, katılım %83,6.
Urla
Kayıtlı seçmen 51.044 · Oy kullanan 42.665 (katılım %83,6) · Geçerli 41.609 · Geçersiz 1.056
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altıntaş Mah. | 8 | 2.531 | %82,7 | CHP | %68,1 |
| Atatürk Mah. | 9 | 2.845 | %82,1 | CHP | %74,2 |
| Bademler Mah. | 5 | 1.662 | %88,7 | CHP | %92,4 |
| Balıklıova Mah. | 3 | 875 | %86,4 | CHP | %66,1 |
| Barbaros Mah. | 1 | 290 | %89,7 | CHP | %79,5 |
| Birgi Mah. | 1 | 126 | %96,0 | CHP | %63,7 |
| Camiatik Mah. | 2 | 678 | %87,2 | CHP | %63,4 |
| Demircili Mah. | 1 | 229 | %96,9 | CHP | %63,8 |
| Denizli Mah. | 7 | 2.435 | %81,7 | CHP | %79,2 |
| Gülbahçe Mah. | 7 | 2.318 | %84,0 | CHP | %68,8 |
| Güvendik Mah. | 7 | 2.218 | %81,8 | CHP | %80,9 |
| Hacı İsa Mah. | 4 | 1.214 | %83,1 | CHP | %70,9 |
| Kadıovacık Mah. | 1 | 191 | %95,8 | CHP | %54,0 |
| Kalabak Mah. | 9 | 3.120 | %79,6 | CHP | %72,6 |
| Kuşçular Mah. | 7 | 2.163 | %88,1 | AKP | %52,3 |
| M.Fevzi Çakmak Mah. | 7 | 2.284 | %81,2 | CHP | %62,8 |
| Naipli Mah. | 1 | 182 | %91,2 | CHP | %56,4 |
| Nohutalan Mah. | 1 | 152 | %96,1 | CHP | %56,4 |
| Ovacık Mah. | 1 | 115 | %101,7 | CHP | %83,5 |
| Rüstem Mah. | 3 | 873 | %80,4 | CHP | %67,0 |
| Sıra Mah. | 7 | 2.224 | %84,3 | CHP | %54,5 |
| Torasan Mah. | 4 | 1.058 | %81,9 | CHP | %69,1 |
| Uzunkuyu Mah. | 1 | 339 | %87,9 | CHP | %77,0 |
| Yaka Mah. | 11 | 3.587 | %84,0 | CHP | %67,7 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 447 | %85,9 | CHP | %80,1 |
| Yelaltı Mah. | 4 | 1.253 | %84,4 | CHP | %76,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 619 | %79,6 | CHP | %68,7 |
| Yenice Mah. | 6 | 1.778 | %87,0 | CHP | %70,7 |
| Yenikent Mah. | 7 | 2.435 | %85,3 | CHP | %86,6 |
| Zeytinalanı Mah. | 5 | 1.588 | %83,4 | CHP | %58,8 |
| Zeytineli Mah. | 1 | 321 | %96,0 | AKP | %56,2 |
| Zeytinler Mah. | 1 | 287 | %89,2 | CHP | %58,8 |
| Çamlıçay Mah. | 6 | 1.897 | %83,1 | CHP | %74,4 |
| Özbek Mah. | 4 | 1.178 | %83,8 | CHP | %77,4 |
| İskele Mah. | 6 | 2.080 | %81,0 | CHP | %78,0 |
| İçmeler Mah. | 6 | 2.093 | %78,6 | CHP | %66,2 |
| Şirinkent Mah. | 4 | 1.359 | %81,4 | CHP | %80,3 |