83.282
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Hakkari iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %68,7.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yüksekova ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 83.282 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %68,7.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Hakkari (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Yüksekova seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 57.305 | %68,7 | DEM | %78,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 57.305 | %68,7 | DEM | %79,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 83.282 | %71,2 | DEM | %71,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 80.070 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 79.950 | %83,8 | DEM | %73,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 79.950 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 43.169 | %75,5 | HDP | %66,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 43.169 | %75,4 | HDP | %66,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 76.066 | %78,1 | HDP | %65,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 72.921 | %84,7 | HDP | %81,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 72.921 | %84,7 | Selahattin Demirtaş | %80,3 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 69.660 | %80,4 | HAYIR | %77,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 69.331 | %90,5 | HDP | %93,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 68.157 | %93,5 | HDP | %94,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 66.111 | %87,9 | Selahattin Demirtaş | %92,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 37.860 | %76,9 | BDP | %86,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 37.860 | %76,9 | BDP | %85,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 65.287 | %80,9 | BDP | %83,3 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 59.341 | %89,3 | AKP | %12,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 56.589 | %2,7 | EVET | %90,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 29.727 | %81,8 | DTP | %84,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 29.727 | %81,4 | DTP | %85,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 52.880 | %84,9 | DTP | %80,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 44.237 | %75,4 | EVET | %96,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 44.221 | %87,0 | AKP | %23,2 |
Yüksekova seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 83.282 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 79.950 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 76.066 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 72.921 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 69.660 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 68.157 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 65.287 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 59.341 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 56.589 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 52.880 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 44.237 |