Yüksekova · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYüksekova ilçesi
%82,4
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
64.907 geçerli oy · katılım %83,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yüksekova ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %82,4 ile birinci; 64.907 geçerli oy, katılım %83,8.
Yüksekova
Kayıtlı seçmen 79.950 · Oy kullanan 67.023 (katılım %83,8) · Geçerli 64.907 · Geçersiz 2.116
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 53.467 | %82,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.868 | %15,2 |
| Sinan Oğan | 1.384 | %2,1 |
| Muharrem İnce | 188 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adaklı Köyü | 2 | 730 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Akalın Köyü | 3 | 1.092 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,2 |
| Akocak Köyü | 2 | 458 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| Akpınar Köyü | 3 | 831 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Aksu Köyü | 1 | 358 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Akçalı Köyü | 1 | 304 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,4 |
| Altınoluk Köyü | 2 | 435 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,0 |
| Armutdüzü Köyü | 1 | 321 | %69,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Aşağıuluyol Köyü | 2 | 497 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Bataklık Köyü | 1 | 344 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Bağdaş Köyü | 3 | 635 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Beşatlı Köyü | 2 | 474 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |
| Beşbulak Köyü | 2 | 401 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| Bostancık Köyü | 1 | 91 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,9 |
| Bulaklı Köyü | 1 | 147 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |
| Bölük Köyü | 2 | 542 | %98,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Büyükçiftlik-Kerem Zeydan Mah. | 2 | 672 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,4 |
| Büyükçiftlik-Merkez Mah. | 3 | 915 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Büyükçiftlik-Yeşilova Mah. | 2 | 622 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.812 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Dağlıca Köyü | 2 | 513 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Dedeler Köyü | 2 | 563 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Demirkonak Köyü | 1 | 293 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Değerli Köyü | 2 | 725 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,5 |
| Doğanlı Köyü | 2 | 676 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Dibekli Köyü | 1 | 255 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,7 |
| Dilektaşı Köyü | 2 | 460 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Dize Mah. | 8 | 2.790 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,2 |
| Esen Yurt Mah. | 19 | 6.747 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Esendere-Güvenli Mah. | 2 | 508 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Esendere-Merkez Mah. | 3 | 1.078 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Esendere-Sarıyıldız Mah. | 1 | 255 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Esendere-Yılmaz Mah. | 1 | 228 | %121,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Esentepe Mah. | 14 | 4.731 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Eski Kışla Mah. | 9 | 3.135 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Gökyurt Köyü | 1 | 378 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 |
| Güldalı Köyü | 1 | 243 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Güllüce Köyü | 3 | 858 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Güngör Mah. | 22 | 7.872 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Gürdere Köyü | 1 | 256 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Gürkavak Köyü | 1 | 256 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Güçlü Köyü | 2 | 564 | %98,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Kadıköy | 2 | 778 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Kamışlı Köyü | 3 | 811 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Karabey Köyü | 1 | 362 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Karlı Köyü | 2 | 796 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Kazan Köyü | 1 | 270 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Keçili Köyü | 1 | 234 | %102,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Kısıklı Köyü | 3 | 832 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Kolbaşı Köyü | 1 | 211 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Köprücük Köyü | 1 | 398 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Köşkönü Köyü | 1 | 215 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Mezarlık Mah. | 4 | 1.336 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Onbaşılar Köyü | 2 | 528 | %102,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,2 |
| Ortaç Köyü | 2 | 637 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,5 |
| Pınargözü Köyü | 1 | 228 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 321 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Sarıtaş Köyü | 2 | 416 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Serindere Köyü | 1 | 204 | %105,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Suüstü Köyü | 2 | 455 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Sürekli Köyü | 1 | 94 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Tatlı Köyü | 1 | 25 | %200,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 154 | %131,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Vezirli Köyü | 3 | 905 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Yeni Mah. | 28 | 9.910 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Yeniışık Köyü | 1 | 288 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,4 |
| Yeşildere Mah. | 6 | 1.953 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Yeşiltaş Köyü | 1 | 339 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 277 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 |
| Yürekli Köyü | 1 | 229 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Çatma Köyü | 1 | 245 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Çukurca Köyü | 1 | 352 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Örnekköy | 1 | 299 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| İnanlı Köyü | 5 | 1.613 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| İpek Mah. | 12 | 4.170 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |