Yüksekova · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıYüksekova ilçesi
%82,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
61.967 geçerli oy · katılım %78,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yüksekova ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %82,5 ile birinci; 61.967 geçerli oy, katılım %78,9.
Yüksekova
Kayıtlı seçmen 80.070 · Oy kullanan 63.160 (katılım %78,9) · Geçerli 61.967 · Geçersiz 1.193
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51.111 | %82,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.856 | %17,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adaklı Köyü | 2 | 732 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Akalın Köyü | 3 | 1.094 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Akocak Köyü | 2 | 460 | %69,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Akpınar Köyü | 3 | 831 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 |
| Aksu Köyü | 1 | 359 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Akçalı Köyü | 1 | 304 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,5 |
| Altınoluk Köyü | 2 | 435 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 |
| Armutdüzü Köyü | 1 | 321 | %60,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Aşağıuluyol Köyü | 2 | 497 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Bataklık Köyü | 1 | 345 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Bağdaş Köyü | 3 | 640 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Beşatlı Köyü | 2 | 477 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Beşbulak Köyü | 2 | 401 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,2 |
| Bostancık Köyü | 1 | 91 | %67,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Bulaklı Köyü | 1 | 147 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Bölük Köyü | 2 | 544 | %99,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Büyükçiftlik-Kerem Zeydan Mah. | 2 | 673 | %72,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Büyükçiftlik-Merkez Mah. | 3 | 918 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Büyükçiftlik-Yeşilova Mah. | 2 | 623 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.820 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Dağlıca Köyü | 2 | 513 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 |
| Dedeler Köyü | 2 | 564 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Demirkonak Köyü | 1 | 293 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Değerli Köyü | 2 | 726 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Doğanlı Köyü | 2 | 679 | %71,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Dibekli Köyü | 1 | 256 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Dilektaşı Köyü | 2 | 462 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,7 |
| Dize Mah. | 8 | 2.792 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Esen Yurt Mah. | 19 | 6.758 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Esendere-Güvenli Mah. | 2 | 509 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,8 |
| Esendere-Merkez Mah. | 3 | 1.080 | %71,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Esendere-Sarıyıldız Mah. | 1 | 255 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,2 |
| Esendere-Yılmaz Mah. | 1 | 229 | %117,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Esentepe Mah. | 14 | 4.737 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Eski Kışla Mah. | 9 | 3.140 | %74,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Gökyurt Köyü | 1 | 378 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Güldalı Köyü | 1 | 244 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,1 |
| Güllüce Köyü | 3 | 859 | %77,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Güngör Mah. | 22 | 7.886 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Gürdere Köyü | 1 | 256 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Gürkavak Köyü | 1 | 256 | %73,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,9 |
| Güçlü Köyü | 2 | 564 | %101,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Kadıköy | 2 | 780 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Kamışlı Köyü | 3 | 811 | %75,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Karabey Köyü | 1 | 362 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Karlı Köyü | 2 | 796 | %76,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Kazan Köyü | 1 | 271 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Keçili Köyü | 1 | 234 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Kısıklı Köyü | 3 | 832 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,8 |
| Kolbaşı Köyü | 1 | 211 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Köprücük Köyü | 1 | 399 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Köşkönü Köyü | 1 | 215 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Mezarlık Mah. | 4 | 1.337 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Onbaşılar Köyü | 2 | 529 | %98,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Ortaç Köyü | 2 | 637 | %66,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Pınargözü Köyü | 1 | 228 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 321 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Sarıtaş Köyü | 2 | 416 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Serindere Köyü | 1 | 204 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Suüstü Köyü | 2 | 455 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Sürekli Köyü | 1 | 94 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Tatlı Köyü | 1 | 25 | %196,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 154 | %121,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Vezirli Köyü | 3 | 907 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Yeni Mah. | 28 | 9.931 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Yeniışık Köyü | 1 | 288 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Yeşildere Mah. | 6 | 1.956 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 |
| Yeşiltaş Köyü | 1 | 340 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 278 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Yürekli Köyü | 1 | 229 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| Çatma Köyü | 1 | 245 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Çukurca Köyü | 1 | 352 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Örnekköy | 1 | 300 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| İnanlı Köyü | 5 | 1.614 | %71,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| İpek Mah. | 12 | 4.171 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |