%73,2
YEŞİL SOL PARTİ birinci
63.671 geçerli oy · katılım %83,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yüksekova ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %73,2 ile birinci; 63.671 geçerli oy, katılım %83,8.
Kayıtlı seçmen 79.950 · Oy kullanan 67.029 (katılım %83,8) · Geçerli 63.671 · Geçersiz 3.358
Yüksekova Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 46.626 | %73,2 |
| AKP | 7.401 | %11,6 |
| CHP | 3.566 | %5,6 |
| Esat Canan (bağımsız) | 2.626 | %4,1 |
| MHP | 862 | %1,4 |
| YRP | 695 | %1,1 |
| SOL | 445 | %0,7 |
| MEMLEKET | 386 | %0,6 |
| BBP | 174 | %0,3 |
| AP | 174 | %0,3 |
| ANAP | 150 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 96 | %0,2 |
| HAK-PAR | 85 | %0,1 |
| MİLLET | 76 | %0,1 |
| GBP | 71 | %0,1 |
| HKP | 63 | %0,1 |
| VATAN | 59 | %0,1 |
| TKP | 47 | %0,1 |
| YP | 35 | %0,1 |
| TKH | 24 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yüksekova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaklı Köyü | 2 | 730 | %85,2 | DEM | %70,2 |
| Akalın Köyü | 3 | 1.092 | %84,9 | DEM | %79,6 |
| Akocak Köyü | 2 | 458 | %79,7 | DEM | %66,3 |
| Akpınar Köyü | 3 | 831 | %84,8 | DEM | %86,5 |
| Aksu Köyü | 1 | 358 | %96,9 | DEM | %50,3 |
| Akçalı Köyü | 1 | 304 | %87,2 | DEM | %69,4 |
| Altınoluk Köyü | 2 | 435 | %95,9 | DEM | %81,3 |
| Armutdüzü Köyü | 1 | 321 | %69,5 | DEM | %42,2 |
| Aşağıuluyol Köyü | 2 | 497 | %96,4 | DEM | %89,8 |
| Bataklık Köyü | 1 | 344 | %90,1 | DEM | %73,7 |
| Bağdaş Köyü | 3 | 635 | %73,2 | DEM | %59,9 |
| Beşatlı Köyü | 2 | 474 | %83,3 | DEM | %52,7 |
| Beşbulak Köyü | 2 | 401 | %93,8 | DEM | %94,4 |
| Bostancık Köyü | 1 | 91 | %81,3 | DEM | %72,9 |
| Bulaklı Köyü | 1 | 147 | %97,3 | DEM | %50,0 |
| Bölük Köyü | 2 | 542 | %98,9 | DEM | %93,3 |
| Büyükçiftlik-Kerem Zeydan Mah. | 2 | 672 | %77,2 | DEM | %53,7 |
| Büyükçiftlik-Merkez Mah. | 3 | 915 | %83,2 | DEM | %68,9 |
| Büyükçiftlik-Yeşilova Mah. | 2 | 622 | %86,5 | DEM | %44,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.812 | %84,0 | DEM | %85,7 |
| Dağlıca Köyü | 2 | 513 | %86,0 | DEM | %34,9 |
| Dedeler Köyü | 2 | 563 | %89,9 | DEM | %70,7 |
| Demirkonak Köyü | 1 | 293 | %81,9 | DEM | %92,9 |
| Değerli Köyü | 2 | 725 | %88,8 | DEM | %98,1 |
| Doğanlı Köyü | 2 | 676 | %73,8 | DEM | %61,4 |
| Dibekli Köyü | 1 | 255 | %91,0 | AKP | %42,3 |
| Dilektaşı Köyü | 2 | 460 | %77,4 | DEM | %65,8 |
| Dize Mah. | 8 | 2.790 | %82,1 | DEM | %80,7 |
| Esen Yurt Mah. | 19 | 6.747 | %82,5 | DEM | %66,1 |
| Esendere-Güvenli Mah. | 2 | 508 | %82,9 | DEM | %86,4 |
| Esendere-Merkez Mah. | 3 | 1.078 | %80,0 | DEM | %52,3 |
| Esendere-Sarıyıldız Mah. | 1 | 255 | %77,7 | DEM | %88,5 |
| Esendere-Yılmaz Mah. | 1 | 228 | %121,9 | DEM | %65,8 |
| Esentepe Mah. | 14 | 4.731 | %84,0 | DEM | %79,8 |
| Eski Kışla Mah. | 9 | 3.135 | %79,0 | DEM | %89,8 |
| Gökyurt Köyü | 1 | 378 | %78,3 | DEM | %72,6 |
| Güldalı Köyü | 1 | 243 | %87,7 | DEM | %85,9 |
| Güllüce Köyü | 3 | 858 | %87,3 | DEM | %70,7 |
| Güngör Mah. | 22 | 7.872 | %83,8 | DEM | %82,4 |
| Gürdere Köyü | 1 | 256 | %92,2 | DEM | %81,6 |
| Gürkavak Köyü | 1 | 256 | %86,3 | DEM | %59,0 |
| Güçlü Köyü | 2 | 564 | %98,4 | DEM | %85,2 |
| Kadıköy | 2 | 778 | %83,6 | DEM | %60,3 |
| Kamışlı Köyü | 3 | 811 | %80,9 | DEM | %57,7 |
| Karabey Köyü | 1 | 362 | %79,3 | DEM | %97,5 |
| Karlı Köyü | 2 | 796 | %83,5 | DEM | %68,1 |
| Kazan Köyü | 1 | 270 | %90,0 | AKP | %40,5 |
| Keçili Köyü | 1 | 234 | %103,4 | DEM | %76,4 |
| Kısıklı Köyü | 3 | 832 | %82,1 | DEM | %89,4 |
| Kolbaşı Köyü | 1 | 211 | %84,8 | DEM | %58,8 |
| Köprücük Köyü | 1 | 398 | %82,7 | DEM | %64,6 |
| Köşkönü Köyü | 1 | 215 | %94,0 | DEM | %79,0 |
| Mezarlık Mah. | 4 | 1.336 | %85,2 | DEM | %85,4 |
| Onbaşılar Köyü | 2 | 528 | %102,1 | DEM | %75,2 |
| Ortaç Köyü | 2 | 637 | %73,3 | DEM | %50,7 |
| Pınargözü Köyü | 1 | 228 | %78,5 | DEM | %50,3 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 321 | %83,5 | DEM | %58,0 |
| Sarıtaş Köyü | 2 | 416 | %80,1 | DEM | %89,2 |
| Serindere Köyü | 1 | 204 | %105,4 | DEM | %75,4 |
| Suüstü Köyü | 2 | 455 | %84,4 | DEM | %56,4 |
| Sürekli Köyü | 1 | 94 | %93,6 | DEM | %62,7 |
| Tatlı Köyü | 1 | 25 | %200,0 | AKP | %54,0 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 154 | %131,8 | DEM | %43,3 |
| Vezirli Köyü | 3 | 905 | %89,8 | DEM | %73,9 |
| Yeni Mah. | 28 | 9.910 | %83,1 | DEM | %71,7 |
| Yeniışık Köyü | 1 | 288 | %80,6 | AKP | %41,9 |
| Yeşildere Mah. | 6 | 1.953 | %81,8 | DEM | %83,1 |
| Yeşiltaş Köyü | 1 | 339 | %84,4 | DEM | %65,9 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 277 | %96,8 | DEM | %83,9 |
| Yürekli Köyü | 1 | 229 | %88,2 | DEM | %70,0 |
| Çatma Köyü | 1 | 245 | %89,4 | DEM | %68,3 |
| Çukurca Köyü | 1 | 352 | %94,9 | DEM | %89,5 |
| Örnekköy | 1 | 299 | %91,0 | DEM | %74,3 |
| İnanlı Köyü | 5 | 1.613 | %80,7 | DEM | %61,8 |
| İpek Mah. | 12 | 4.170 | %77,6 | DEM | %43,6 |