Yüksekova · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYüksekova ilçesi
%81,2
HDP birinci
59.655 geçerli oy · katılım %84,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yüksekova ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %81,2 ile birinci; 59.655 geçerli oy, katılım %84,7.
Yüksekova
Kayıtlı seçmen 72.921 · Oy kullanan 61.740 (katılım %84,7) · Geçerli 59.655 · Geçersiz 2.085
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adaklı Köyü | 4 | 1.259 | %92,5 | HDP | %96,0 |
| Akocak Köyü | 2 | 440 | %87,1 | HDP | %77,9 |
| Akpınar Köyü | 3 | 830 | %84,9 | HDP | %91,9 |
| Akçalı Köyü | 1 | 337 | %93,8 | HDP | %82,3 |
| Altınoluk Köyü | 2 | 447 | %96,4 | HDP | %91,2 |
| Armutdüzü Köyü | 1 | 274 | %84,7 | HDP | %54,2 |
| Aşağıuluyol Köyü | 2 | 532 | %92,7 | HDP | %97,6 |
| Beşatlı Köyü | 1 | 385 | %88,6 | HDP | %79,0 |
| Bostancık Köyü | 1 | 50 | %114,0 | HDP | %81,1 |
| Bölük Köyü | 2 | 486 | %99,2 | HDP | %96,9 |
| Büyükçiftlik-Kerem Zeydan Mah. | 2 | 628 | %85,7 | HDP | %57,9 |
| Büyükçiftlik-Merkez Mah. | 3 | 867 | %83,0 | HDP | %73,6 |
| Büyükçiftlik-Yeşilova Mah. | 2 | 616 | %80,7 | HDP | %53,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 7.026 | %86,5 | HDP | %88,5 |
| Dağlıca Köyü | 2 | 760 | %66,8 | HDP | %32,6 |
| Dedeler Köyü | 2 | 521 | %98,5 | HDP | %77,7 |
| Değerli Köyü | 5 | 1.368 | %96,5 | HDP | %95,7 |
| Dilektaşı Köyü | 4 | 1.326 | %82,5 | HDP | %70,8 |
| Dize Mah. | 8 | 2.676 | %84,2 | HDP | %88,5 |
| Esen Yurt Mah. | 11 | 3.960 | %80,5 | HDP | %61,3 |
| Esendere-Merkez Mah. | 6 | 2.208 | %79,8 | HDP | %73,1 |
| Esentepe Mah. | 7 | 2.301 | %86,3 | HDP | %87,5 |
| Eski Kışla Mah. | 9 | 3.285 | %83,2 | HDP | %92,6 |
| Gökyurt Köyü | 2 | 403 | %85,4 | HDP | %77,3 |
| Güldalı Köyü | 1 | 258 | %86,4 | HDP | %84,6 |
| Güllüce Köyü | 2 | 575 | %88,0 | HDP | %96,6 |
| Güngör Mah. | 21 | 7.339 | %85,7 | HDP | %88,7 |
| Gürdere Köyü | 1 | 255 | %97,7 | HDP | %89,3 |
| Gürkavak Köyü | 1 | 230 | %89,6 | HDP | %85,1 |
| Güçlü Köyü | 2 | 487 | %86,5 | HDP | %96,6 |
| Kadıköy | 2 | 778 | %81,9 | HDP | %88,9 |
| Kamışlı Köyü | 4 | 1.427 | %78,8 | HDP | %75,2 |
| Karabey Köyü | 1 | 367 | %94,0 | HDP | %97,4 |
| Karlı Köyü | 3 | 852 | %93,9 | HDP | %92,4 |
| Kazan Köyü | 1 | 264 | %75,0 | AKP | %54,4 |
| Kısıklı Köyü | 4 | 1.245 | %89,6 | HDP | %94,9 |
| Kolbaşı Köyü | 1 | 203 | %90,6 | HDP | %60,2 |
| Köprücük Köyü | 1 | 389 | %84,1 | HDP | %80,6 |
| Köşkönü Köyü | 1 | 169 | %98,2 | HDP | %83,7 |
| Mezarlık Mah. | 4 | 1.359 | %88,3 | HDP | %88,9 |
| Onbaşılar Köyü | 2 | 779 | %81,9 | HDP | %74,9 |
| Ortaç Köyü | 4 | 1.193 | %84,7 | HDP | %61,7 |
| Pınargözü Köyü | 1 | 284 | %91,6 | HDP | %83,4 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 155 | %73,6 | HDP | %99,1 |
| Suüstü Köyü | 2 | 574 | %91,5 | HDP | %59,8 |
| Tatlı Köyü | 1 | 30 | %110,0 | AKP | %72,7 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 129 | %84,5 | HDP | %84,0 |
| Vezirli Köyü | 2 | 789 | %92,1 | HDP | %87,7 |
| Yeni Mah. | 25 | 9.168 | %85,6 | HDP | %82,9 |
| Yeniışık Köyü | 1 | 308 | %79,6 | HDP | %57,0 |
| Yeşildere Mah. | 6 | 2.183 | %84,8 | HDP | %88,1 |
| Yeşiltaş Köyü | 1 | 312 | %85,3 | HDP | %67,2 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 282 | %100,7 | HDP | %94,1 |
| Yürekli Köyü | 1 | 234 | %83,3 | HDP | %87,6 |
| Çatma Köyü | 1 | 244 | %97,5 | HDP | %94,1 |
| Çukurca Köyü | 1 | 355 | %92,1 | HDP | %91,5 |
| Örnekköy | 1 | 268 | %94,0 | HDP | %81,1 |
| İnanlı Köyü | 6 | 2.041 | %88,0 | HDP | %69,3 |
| İpek Mah. | 12 | 4.411 | %65,6 | HDP | %53,5 |