316.780
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Eskişehir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,4.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Odunpazarı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 316.780 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,4.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Eskişehir (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Odunpazarı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 316.780 | %79,4 | CHP | %48,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 316.780 | %79,4 | CHP | %48,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 316.780 | %79,5 | CHP | %52,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 316.211 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 315.994 | %90,9 | CHP | %36,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 315.994 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 297.881 | %85,5 | CHP | %48,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 297.881 | %85,5 | CHP | %48,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 297.881 | %85,6 | CHP | %53,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 296.766 | %89,3 | AKP | %35,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 296.766 | %89,3 | Muharrem İnce | %44,2 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 292.054 | %89,5 | HAYIR | %59,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 283.009 | %89,1 | CHP | %41,2 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 280.872 | %88,3 | CHP | %41,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 275.110 | %79,6 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %55,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 274.635 | %90,3 | CHP | %40,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 274.635 | %90,3 | CHP | %40,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 274.635 | %90,3 | CHP | %47,2 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 266.410 | %89,1 | AKP | %41,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 263.570 | %81,6 | HAYIR | %57,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 250.497 | %85,6 | AKP | %36,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 250.497 | %85,6 | AKP | %36,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 255.971 | %85,8 | DSP | %36,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 255.971 | %85,1 | DSP | %52,0 |
Odunpazarı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 316.780 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 315.994 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 297.881 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 296.766 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 292.054 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 280.872 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 274.635 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 266.410 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 263.570 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 255.971 |