%53,6
CHP birinci
249.273 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Odunpazarı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %53,6 ile birinci; 249.273 geçerli oy, katılım %85,6.
Kayıtlı seçmen 297.881 · Oy kullanan 255.022 (katılım %85,6) · Geçerli 249.273 · Geçersiz 5.749
Odunpazarı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 133.492 | %53,6 |
| AKP | 109.914 | %44,1 |
| SAADET | 3.141 | %1,3 |
| DSP | 1.473 | %0,6 |
| VATAN | 500 | %0,2 |
| BTP | 273 | %0,1 |
| TKP | 254 | %0,1 |
| Nuri Ercan Tortop (bağımsız) | 226 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Odunpazarı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 71 Evler Mah. | 50 | 16.977 | %82,9 | AKP | %67,0 |
| 75.Yıl (SULTANDERE) Mah. | 25 | 8.280 | %86,8 | AKP | %51,6 |
| Akarbaşı Mah. | 42 | 14.422 | %85,8 | CHP | %68,2 |
| Akcami Mah. | 2 | 394 | %90,1 | AKP | %48,1 |
| Akkaya Mah. | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %49,1 |
| Akpınar Mah. | 3 | 662 | %90,5 | CHP | %53,8 |
| Akçakaya Mah. | 1 | 70 | %98,6 | CHP | %78,3 |
| Akçağlan Mah. | 6 | 1.815 | %84,1 | CHP | %54,4 |
| Alanönü Mah. | 14 | 4.505 | %84,5 | CHP | %55,7 |
| Arifiye Mah. | 13 | 4.521 | %83,9 | CHP | %63,2 |
| Avdan Mah. | 1 | 133 | %100,8 | CHP | %93,3 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 66 | %103,0 | CHP | %89,7 |
| Ağapınar Mah. | 2 | 426 | %91,8 | CHP | %59,0 |
| Aşağı Çağlan Mah. | 1 | 136 | %97,8 | CHP | %81,1 |
| Aşağıılıca Mah. | 1 | 114 | %101,8 | CHP | %92,0 |
| Büyükdere Mah. | 55 | 18.653 | %83,4 | CHP | %71,4 |
| Cunudiye Mah. | 3 | 861 | %84,2 | CHP | %60,7 |
| Dede Mah. | 4 | 1.257 | %85,6 | CHP | %51,7 |
| Deliklitaş Mah. | 16 | 5.356 | %79,8 | CHP | %59,4 |
| Demirli Mah. | 1 | 52 | %103,9 | AKP | %88,9 |
| Doğankaya Mah. | 1 | 67 | %103,0 | AKP | %72,3 |
| Emek Mah. | 105 | 35.794 | %82,8 | AKP | %65,5 |
| Erenköy Mah. | 27 | 9.066 | %84,9 | AKP | %62,7 |
| Eşenkara Mah. | 1 | 46 | %104,4 | AKP | %62,5 |
| Gökmeydan Mah. | 58 | 20.029 | %85,9 | CHP | %53,9 |
| Göztepe Mah. | 11 | 3.546 | %89,5 | CHP | %62,9 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 306 | %98,7 | CHP | %77,7 |
| Gültepe Mah. | 37 | 12.224 | %88,3 | CHP | %66,9 |
| Gümele Mah. | 1 | 111 | %96,4 | AKP | %69,2 |
| Gündoğdu Mah. | 24 | 7.884 | %87,2 | AKP | %57,1 |
| Harmandalı Mah. | 1 | 77 | %79,2 | CHP | %72,1 |
| Huzur Mah. | 15 | 4.885 | %83,3 | AKP | %57,0 |
| Ihlamurkent Mah. | 17 | 5.754 | %87,0 | CHP | %50,5 |
| Kalkanlı Mah. | 1 | 111 | %93,7 | CHP | %72,3 |
| Kanlıpınar Mah. | 1 | 227 | %95,2 | AKP | %55,2 |
| Karaalan Mah. | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %55,8 |
| Karacahöyük Mah. | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %86,2 |
| Karacaşehir Mah. | 1 | 230 | %96,5 | CHP | %53,5 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 244 | %91,8 | AKP | %49,1 |
| Karamustafa Mah. | 1 | 21 | %104,8 | AKP | %59,1 |
| Karapazar Mah. | 2 | 358 | %95,0 | AKP | %63,9 |
| Karapınar Mah. | 7 | 2.209 | %85,3 | AKP | %55,8 |
| Karatepe Mah. | 1 | 70 | %100,0 | CHP | %82,6 |
| Karaçay Mah. | 1 | 96 | %101,0 | CHP | %69,5 |
| Kargın Mah. | 1 | 96 | %96,9 | CHP | %80,4 |
| Kayacık Mah. | 1 | 55 | %100,0 | CHP | %53,1 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 43 | %97,7 | CHP | %87,8 |
| Kıravdan Mah. | 1 | 159 | %100,6 | AKP | %66,0 |
| Kırmızıtoprak Mah. | 43 | 14.303 | %85,9 | CHP | %64,2 |
| Kurtuluş Mah. | 44 | 14.861 | %84,6 | CHP | %53,9 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 145 | %101,4 | AKP | %62,5 |
| Kireç Mah. | 2 | 471 | %95,5 | CHP | %50,7 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 15 | %93,3 | AKP | %69,2 |
| Musalar Mah. | 1 | 31 | %112,9 | CHP | %63,6 |
| Orhangazi Mah. | 20 | 6.514 | %88,6 | AKP | %58,4 |
| Orta Mah. | 2 | 418 | %85,2 | AKP | %57,9 |
| Osmangazi Mah. | 25 | 8.262 | %87,4 | CHP | %62,6 |
| Paşa Mah. | 1 | 283 | %85,9 | AKP | %49,6 |
| Sarısungur Mah. | 1 | 98 | %102,0 | CHP | %92,8 |
| Seklice Mah. | 1 | 65 | %96,9 | AKP | %63,5 |
| Sevinç Mah. | 3 | 863 | %95,0 | AKP | %68,5 |
| Sultandere Mah. | 2 | 495 | %93,9 | AKP | %61,3 |
| Sümer Mah. | 19 | 6.647 | %88,0 | CHP | %64,7 |
| Süpüren Mah. | 1 | 141 | %97,9 | AKP | %82,1 |
| Türkmentokat Mah. | 1 | 276 | %90,6 | CHP | %56,8 |
| Uluçayır Mah. | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %61,4 |
| Vadişehir Mah. | 21 | 7.191 | %87,1 | AKP | %50,5 |
| Vişnelik Mah. | 47 | 16.092 | %86,5 | CHP | %70,7 |
| Yahnikapan Mah. | 1 | 281 | %95,7 | CHP | %93,3 |
| Yassıhöyük Mah. | 1 | 137 | %94,9 | AKP | %70,6 |
| Yenidoğan Mah. | 16 | 5.348 | %86,4 | CHP | %53,5 |
| Yenikent Mah. | 25 | 8.384 | %87,0 | CHP | %64,1 |
| Yenisofça Mah. | 1 | 224 | %98,2 | CHP | %77,6 |
| Yıldıztepe Mah. | 28 | 9.239 | %87,7 | CHP | %66,3 |
| Yukarıılıca Mah. | 1 | 97 | %99,0 | AKP | %74,0 |
| Yukarıkalabak Mah. | 1 | 103 | %102,9 | CHP | %54,7 |
| Yukarıçağlan Mah. | 1 | 139 | %96,4 | CHP | %89,2 |
| Yürükkaracaören Mah. | 1 | 124 | %101,6 | AKP | %66,7 |
| Yürükkırka Mah. | 1 | 166 | %98,8 | CHP | %83,5 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 37 | %105,4 | AKP | %59,0 |
| Çankaya Mah. | 26 | 8.645 | %87,6 | CHP | %56,2 |
| Çavlum Mah. | 1 | 132 | %97,0 | AKP | %61,3 |
| İmişehir Mah. | 1 | 121 | %88,4 | CHP | %60,6 |
| İstiklal Mah. | 13 | 4.521 | %78,5 | CHP | %71,0 |
| Şarkiye Mah. | 2 | 357 | %84,9 | AKP | %62,6 |