%36,5
CHP birinci
282.424 geçerli oy · katılım %90,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Odunpazarı ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %36,5 ile birinci; 282.424 geçerli oy, katılım %90,9.
Kayıtlı seçmen 315.994 · Oy kullanan 287.295 (katılım %90,9) · Geçerli 282.424 · Geçersiz 4.871
Odunpazarı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 103.041 | %36,5 |
| AKP | 87.369 | %30,9 |
| İYİ | 39.404 | %14,0 |
| MHP | 18.865 | %6,7 |
| ZAFER | 8.473 | %3,0 |
| DEM | 5.012 | %1,8 |
| TİP | 4.578 | %1,6 |
| YRP | 3.961 | %1,4 |
| MEMLEKET | 3.535 | %1,3 |
| BBP | 3.071 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.391 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.005 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 873 | %0,3 |
| MİLLET | 340 | %0,1 |
| TKP | 319 | %0,1 |
| VATAN | 258 | %0,1 |
| SOL | 196 | %0,1 |
| GBP | 168 | %0,1 |
| Güray Kocabaş (bağımsız) | 147 | %0,1 |
| HKP | 104 | %0,0 |
| HAK-PAR | 102 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 89 | %0,0 |
| TKH | 58 | %0,0 |
| YP | 42 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Odunpazarı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 71 Evler Mah. | 58 | 21.093 | %89,0 | AKP | %46,2 |
| 75.Yıl (SULTANDERE) Mah. | 23 | 8.304 | %92,4 | AKP | %35,2 |
| Akarbaşı Mah. | 38 | 14.052 | %91,5 | CHP | %50,5 |
| Akcami Mah. | 1 | 351 | %93,5 | AKP | %36,3 |
| Akkaya Mah. | 1 | 54 | %103,7 | İYİ | %32,7 |
| Akpınar Mah. | 7 | 946 | %91,5 | CHP | %35,9 |
| Akçakaya Mah. | 1 | 80 | %105,0 | CHP | %72,6 |
| Akçağlan Mah. | 5 | 1.781 | %90,1 | CHP | %38,0 |
| Alanönü Mah. | 13 | 4.619 | %91,2 | CHP | %37,3 |
| Arifiye Mah. | 12 | 4.398 | %89,0 | CHP | %47,1 |
| Avdan Mah. | 1 | 126 | %99,2 | CHP | %85,5 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 74 | %101,4 | CHP | %80,8 |
| Ağapınar Mah. | 2 | 436 | %90,8 | DEM | %36,8 |
| Aşağı Çağlan Mah. | 1 | 133 | %95,5 | CHP | %81,5 |
| Aşağıılıca Mah. | 1 | 147 | %95,9 | CHP | %69,6 |
| Büyükdere Mah. | 56 | 20.285 | %91,8 | CHP | %52,8 |
| Cunudiye Mah. | 3 | 833 | %88,5 | CHP | %35,3 |
| Dede Mah. | 4 | 1.258 | %88,8 | CHP | %36,2 |
| Deliklitaş Mah. | 14 | 5.199 | %85,4 | CHP | %43,3 |
| Demirli Mah. | 1 | 47 | %108,5 | AKP | %72,6 |
| Doğankaya Mah. | 1 | 72 | %101,4 | AKP | %51,4 |
| Emek Mah. | 113 | 41.655 | %89,1 | AKP | %45,1 |
| Erenköy Mah. | 24 | 8.803 | %89,7 | AKP | %44,5 |
| Eşenkara Mah. | 1 | 60 | %95,0 | AKP | %50,9 |
| Gökmeydan Mah. | 55 | 20.313 | %90,8 | CHP | %35,1 |
| Göztepe Mah. | 11 | 3.815 | %92,5 | CHP | %45,7 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 300 | %98,3 | CHP | %71,4 |
| Gültepe Mah. | 36 | 13.331 | %93,1 | CHP | %49,1 |
| Gümele Mah. | 1 | 102 | %102,9 | AKP | %54,8 |
| Gündoğdu Mah. | 21 | 7.518 | %91,6 | AKP | %42,7 |
| Harmandalı Mah. | 1 | 73 | %105,5 | CHP | %46,1 |
| Huzur Mah. | 13 | 4.685 | %87,5 | AKP | %37,0 |
| Ihlamurkent Mah. | 18 | 6.549 | %92,2 | CHP | %35,6 |
| Kalkanlı Mah. | 1 | 89 | %98,9 | CHP | %58,1 |
| Kanlıpınar Mah. | 1 | 228 | %96,1 | AKP | %40,0 |
| Karaalan Mah. | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %50,8 |
| Karacahöyük Mah. | 1 | 63 | %106,4 | AKP | %61,2 |
| Karacaşehir Mah. | 1 | 194 | %97,9 | CHP | %41,4 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 217 | %88,0 | AKP | %47,1 |
| Karamustafa Mah. | 1 | 21 | %114,3 | AKP | %31,8 |
| Karapazar Mah. | 2 | 382 | %92,2 | AKP | %57,0 |
| Karapınar Mah. | 6 | 2.087 | %88,5 | AKP | %38,5 |
| Karatepe Mah. | 1 | 91 | %92,3 | CHP | %79,8 |
| Karaçay Mah. | 1 | 71 | %94,4 | CHP | %39,4 |
| Kargın Mah. | 1 | 110 | %102,7 | CHP | %67,6 |
| Kayacık Mah. | 1 | 43 | %107,0 | CHP | %34,9 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 40 | %107,5 | CHP | %81,4 |
| Kıravdan Mah. | 1 | 117 | %100,0 | AKP | %52,2 |
| Kırmızıtoprak Mah. | 40 | 14.490 | %91,1 | CHP | %45,3 |
| Kurtuluş Mah. | 41 | 14.802 | %89,8 | CHP | %36,4 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 155 | %93,6 | AKP | %58,9 |
| Kireç Mah. | 2 | 441 | %90,9 | DEM | %46,9 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 33 | %103,0 | AKP | %61,8 |
| Musalar Mah. | 1 | 40 | %100,0 | CHP | %47,4 |
| Orhangazi Mah. | 22 | 7.934 | %92,0 | AKP | %39,4 |
| Orta Mah. | 1 | 374 | %87,2 | AKP | %38,2 |
| Osmangazi Mah. | 24 | 8.479 | %92,4 | CHP | %46,0 |
| Paşa Mah. | 1 | 242 | %87,2 | CHP | %41,2 |
| Sarısungur Mah. | 1 | 124 | %101,6 | CHP | %63,2 |
| Seklice Mah. | 1 | 71 | %97,2 | AKP | %38,2 |
| Sevinç Mah. | 3 | 851 | %94,4 | AKP | %48,4 |
| Sultandere Mah. | 2 | 515 | %95,9 | AKP | %46,1 |
| Sümer Mah. | 19 | 6.852 | %93,8 | CHP | %51,4 |
| Süpüren Mah. | 1 | 139 | %102,2 | AKP | %53,4 |
| Türkmentokat Mah. | 1 | 249 | %83,1 | AKP | %30,9 |
| Uluçayır Mah. | 1 | 57 | %94,7 | CHP | %50,0 |
| Vadişehir Mah. | 25 | 9.124 | %91,9 | AKP | %33,0 |
| Vişnelik Mah. | 43 | 15.758 | %92,0 | CHP | %53,6 |
| Yahnikapan Mah. | 1 | 246 | %96,3 | CHP | %85,2 |
| Yassıhöyük Mah. | 1 | 146 | %96,6 | AKP | %43,3 |
| Yenidoğan Mah. | 15 | 5.231 | %91,5 | CHP | %34,4 |
| Yenikent Mah. | 23 | 8.675 | %92,6 | CHP | %46,6 |
| Yenisofça Mah. | 1 | 212 | %96,7 | CHP | %72,3 |
| Yıldıztepe Mah. | 28 | 10.334 | %93,0 | CHP | %45,1 |
| Yukarıılıca Mah. | 1 | 113 | %102,7 | AKP | %65,2 |
| Yukarıkalabak Mah. | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %39,6 |
| Yukarıçağlan Mah. | 1 | 138 | %94,9 | CHP | %80,9 |
| Yürükkaracaören Mah. | 1 | 110 | %95,5 | AKP | %53,0 |
| Yürükkırka Mah. | 1 | 185 | %99,5 | CHP | %74,3 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 41 | %114,6 | AKP | %52,2 |
| Çankaya Mah. | 26 | 9.469 | %90,2 | CHP | %36,4 |
| Çavlum Mah. | 1 | 113 | %95,6 | AKP | %37,7 |
| İmişehir Mah. | 1 | 83 | %91,6 | CHP | %34,7 |
| İstiklal Mah. | 12 | 4.506 | %87,2 | CHP | %51,5 |
| Şarkiye Mah. | 1 | 251 | %89,2 | AKP | %46,5 |