%52,3
CHP birinci
244.366 geçerli oy · katılım %79,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Odunpazarı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %52,3 ile birinci; 244.366 geçerli oy, katılım %79,5.
Kayıtlı seçmen 316.780 · Oy kullanan 251.768 (katılım %79,5) · Geçerli 244.366 · Geçersiz 7.402
Odunpazarı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 127.782 | %52,3 |
| AKP | 89.767 | %36,7 |
| İYİ | 9.553 | %3,9 |
| ZAFER | 6.135 | %2,5 |
| YRP | 4.713 | %1,9 |
| DEM | 1.851 | %0,8 |
| SAADET | 1.264 | %0,5 |
| DSP | 496 | %0,2 |
| DEVA | 433 | %0,2 |
| MEMLEKET | 430 | %0,2 |
| BTP | 407 | %0,2 |
| TKP | 270 | %0,1 |
| EMEP | 251 | %0,1 |
| YTP | 240 | %0,1 |
| VATAN | 171 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 146 | %0,1 |
| MİLLET | 133 | %0,1 |
| Erol Çoban (bağımsız) | 127 | %0,1 |
| Kasım Karakaş (bağımsız) | 83 | %0,0 |
| TKH | 59 | %0,0 |
| HAK-PAR | 55 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Odunpazarı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 71 Evler Mah. | 63 | 21.483 | %75,1 | AKP | %53,5 |
| 75.Yıl (SULTANDERE) Mah. | 25 | 8.259 | %81,4 | CHP | %43,6 |
| Akarbaşı Mah. | 41 | 13.976 | %80,6 | CHP | %66,1 |
| Akcami Mah. | 1 | 341 | %88,6 | CHP | %49,3 |
| Akkaya Mah. | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %52,0 |
| Akpınar Mah. | 7 | 772 | %88,7 | CHP | %47,5 |
| Akçakaya Mah. | 1 | 81 | %103,7 | CHP | %84,5 |
| Akçağlan Mah. | 5 | 1.778 | %78,2 | CHP | %53,8 |
| Alanönü Mah. | 14 | 4.632 | %79,4 | CHP | %52,7 |
| Arifiye Mah. | 13 | 4.377 | %77,5 | CHP | %62,0 |
| Avdan Mah. | 1 | 137 | %99,3 | CHP | %93,3 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 91 | %98,9 | CHP | %87,2 |
| Ağapınar Mah. | 2 | 455 | %95,0 | CHP | %50,3 |
| Aşağı Çağlan Mah. | 1 | 136 | %97,1 | CHP | %77,4 |
| Aşağıılıca Mah. | 1 | 147 | %99,3 | CHP | %90,9 |
| Büyükdere Mah. | 61 | 20.358 | %77,0 | CHP | %66,6 |
| Cunudiye Mah. | 3 | 858 | %74,5 | CHP | %57,6 |
| Dede Mah. | 4 | 1.222 | %80,0 | CHP | %53,0 |
| Deliklitaş Mah. | 15 | 5.176 | %74,4 | CHP | %56,9 |
| Demirli Mah. | 1 | 72 | %102,8 | AKP | %75,4 |
| Doğankaya Mah. | 1 | 80 | %102,5 | AKP | %71,3 |
| Emek Mah. | 125 | 42.166 | %74,6 | AKP | %52,0 |
| Erenköy Mah. | 26 | 8.689 | %78,7 | AKP | %53,9 |
| Eşenkara Mah. | 1 | 62 | %91,9 | AKP | %45,5 |
| Gökmeydan Mah. | 59 | 20.015 | %80,1 | CHP | %51,8 |
| Göztepe Mah. | 12 | 3.869 | %83,0 | CHP | %61,8 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 305 | %86,6 | CHP | %82,7 |
| Gültepe Mah. | 40 | 13.324 | %82,9 | CHP | %65,1 |
| Gümele Mah. | 1 | 105 | %101,0 | AKP | %51,4 |
| Gündoğdu Mah. | 23 | 7.340 | %80,8 | AKP | %50,3 |
| Harmandalı Mah. | 1 | 78 | %103,9 | CHP | %62,5 |
| Huzur Mah. | 14 | 4.591 | %75,9 | AKP | %45,5 |
| Ihlamurkent Mah. | 19 | 6.634 | %82,4 | CHP | %50,4 |
| Kalkanlı Mah. | 1 | 93 | %97,9 | CHP | %71,9 |
| Kanlıpınar Mah. | 1 | 282 | %97,9 | AKP | %48,3 |
| Karaalan Mah. | 1 | 71 | %93,0 | AKP | %50,0 |
| Karacahöyük Mah. | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %62,3 |
| Karacaşehir Mah. | 1 | 199 | %95,5 | CHP | %56,4 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 226 | %92,5 | AKP | %45,7 |
| Karamustafa Mah. | 1 | 21 | %123,8 | AKP | %53,9 |
| Karapazar Mah. | 2 | 389 | %88,4 | AKP | %57,8 |
| Karapınar Mah. | 6 | 2.038 | %79,5 | AKP | %49,1 |
| Karatepe Mah. | 1 | 99 | %102,0 | CHP | %90,5 |
| Karaçay Mah. | 1 | 73 | %102,7 | CHP | %53,5 |
| Kargın Mah. | 1 | 129 | %96,9 | CHP | %83,5 |
| Kayacık Mah. | 1 | 48 | %108,3 | CHP | %49,0 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 64 | %103,1 | CHP | %85,7 |
| Kıravdan Mah. | 1 | 136 | %102,2 | AKP | %60,3 |
| Kırmızıtoprak Mah. | 42 | 14.395 | %79,7 | CHP | %62,5 |
| Kurtuluş Mah. | 43 | 14.609 | %78,9 | CHP | %52,7 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 169 | %96,5 | AKP | %62,3 |
| Kireç Mah. | 2 | 442 | %96,6 | CHP | %45,5 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 39 | %100,0 | AKP | %65,8 |
| Musalar Mah. | 1 | 47 | %95,7 | CHP | %57,1 |
| Orhangazi Mah. | 24 | 8.031 | %82,3 | AKP | %45,2 |
| Orta Mah. | 1 | 356 | %83,2 | CHP | %48,1 |
| Osmangazi Mah. | 26 | 8.475 | %82,4 | CHP | %63,0 |
| Paşa Mah. | 1 | 234 | %76,1 | CHP | %49,1 |
| Sarısungur Mah. | 1 | 134 | %101,5 | CHP | %78,7 |
| Seklice Mah. | 1 | 73 | %102,7 | AKP | %60,6 |
| Sevinç Mah. | 3 | 874 | %89,8 | AKP | %53,3 |
| Sultandere Mah. | 2 | 540 | %92,0 | AKP | %49,9 |
| Sümer Mah. | 21 | 7.121 | %82,9 | CHP | %65,2 |
| Süpüren Mah. | 1 | 136 | %100,0 | AKP | %72,1 |
| Türkmentokat Mah. | 1 | 256 | %82,0 | AKP | %41,3 |
| Uluçayır Mah. | 1 | 59 | %86,4 | CHP | %58,8 |
| Vadişehir Mah. | 27 | 9.385 | %81,4 | CHP | %46,3 |
| Vişnelik Mah. | 46 | 15.712 | %81,5 | CHP | %70,6 |
| Yahnikapan Mah. | 1 | 313 | %95,2 | CHP | %94,9 |
| Yassıhöyük Mah. | 1 | 156 | %98,1 | AKP | %64,6 |
| Yenidoğan Mah. | 16 | 5.159 | %80,9 | CHP | %52,1 |
| Yenikent Mah. | 26 | 8.550 | %81,9 | CHP | %62,6 |
| Yenisofça Mah. | 1 | 242 | %96,3 | CHP | %76,1 |
| Yıldıztepe Mah. | 30 | 10.304 | %81,7 | CHP | %60,3 |
| Yukarıılıca Mah. | 1 | 130 | %98,5 | AKP | %77,0 |
| Yukarıkalabak Mah. | 1 | 101 | %97,0 | CHP | %47,8 |
| Yukarıçağlan Mah. | 1 | 163 | %95,7 | CHP | %84,6 |
| Yürükkaracaören Mah. | 1 | 152 | %101,3 | AKP | %62,1 |
| Yürükkırka Mah. | 1 | 196 | %101,5 | CHP | %87,8 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 47 | %91,5 | AKP | %50,0 |
| Çankaya Mah. | 28 | 9.530 | %79,9 | CHP | %54,4 |
| Çavlum Mah. | 1 | 115 | %98,3 | AKP | %55,8 |
| İmişehir Mah. | 1 | 144 | %100,0 | CHP | %61,7 |
| İstiklal Mah. | 13 | 4.534 | %72,3 | CHP | %69,1 |
| Şarkiye Mah. | 1 | 255 | %90,2 | AKP | %56,7 |