5.830
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Erzurum iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Olur ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 5830 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Erzurum (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Olur seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.830 | %79,5 | MHP | %49,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.830 | %79,5 | MHP | %50,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 5.830 | %79,4 | AKP | %65,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 5.401 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.397 | %83,0 | AKP | %48,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.397 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.641 | %80,3 | AKP | %39,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.641 | %80,3 | AKP | %64,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 5.641 | %80,6 | AKP | %66,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.626 | %84,5 | AKP | %64,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.626 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.351 | %80,0 | EVET | %78,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.625 | %79,5 | AKP | %66,6 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.730 | %80,0 | AKP | %59,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.013 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.883 | %82,9 | AKP | %35,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.883 | %82,9 | AKP | %40,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 5.883 | %83,1 | AKP | %48,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.327 | %84,3 | AKP | %69,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.339 | %82,2 | EVET | %79,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.548 | %82,0 | AKP | %50,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.548 | %82,0 | AKP | %49,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.442 | %80,0 | AKP | %50,0 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.568 | %77,9 | EVET | %87,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.565 | %87,0 | AKP | %60,4 |
Olur seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 5.830 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 5.397 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 5.641 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 5.626 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 5.351 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 5.730 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 5.883 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 6.327 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 6.339 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 6.442 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 6.568 |