%50,9
MHP birinci
4.427 geçerli oy · katılım %79,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Olur ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %50,9 ile birinci; 4427 geçerli oy, katılım %79,5.
Kayıtlı seçmen 5.830 · Oy kullanan 4.636 (katılım %79,5) · Geçerli 4.427 · Geçersiz 209
Olur Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 2.255 | %50,9 |
| BBP | 1.726 | %39,0 |
| İYİ | 228 | %5,2 |
| SAADET | 65 | %1,5 |
| ZAFER | 48 | %1,1 |
| BTP | 43 | %1,0 |
| TKP | 19 | %0,4 |
| DEVA | 18 | %0,4 |
| VATAN | 14 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 11 | %0,3 |
Seçilenler
- Kenan Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Tolgahan Dinç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Vedat Ali Özkan · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ekrem Korkmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Haci Sevinç · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Erhan Coşkun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- İsrafil Çalışkan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ahmet Emin Ergün · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mahmut Altan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Olur mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbayır Mah. | 1 | 29 | %106,9 | MHP | %56,7 |
| Aktepe Mah. | 1 | 225 | %80,4 | MHP | %52,1 |
| Altunkaya Mah. | 1 | 79 | %105,1 | BBP | %58,8 |
| Atlı Mah. | 1 | 128 | %70,3 | MHP | %68,2 |
| Aşağıkaracasu Mah. | 1 | 230 | %68,7 | BBP | %54,0 |
| Aşağıçayırlı Mah. | 1 | 145 | %92,4 | MHP | %40,5 |
| Beğendik Mah. | 1 | 123 | %91,1 | BBP | %65,7 |
| Beşkaya Mah. | 1 | 75 | %64,0 | MHP | %80,4 |
| Bozdoğan Mah. | 1 | 33 | %81,8 | BBP | %44,0 |
| Boğazgören Mah. | 1 | 77 | %71,4 | MHP | %40,4 |
| Coşkunlar Mah. | 1 | 110 | %86,4 | MHP | %88,0 |
| Ekinlik Mah. | 1 | 41 | %92,7 | BBP | %63,2 |
| Eğlek Mah. | 1 | 104 | %93,3 | BBP | %41,2 |
| Filizli Mah. | 1 | 80 | %75,0 | MHP | %88,1 |
| Güngöründü Mah. | 1 | 61 | %50,8 | BBP | %48,4 |
| Hükkam Mah. | 1 | 206 | %63,1 | MHP | %58,6 |
| Ilıkaynak Mah. | 1 | 70 | %102,9 | MHP | %46,8 |
| Kaban Mah. | 1 | 145 | %99,3 | BBP | %54,4 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 163 | %78,5 | MHP | %58,0 |
| Karakoçlar Mah. | 1 | 25 | %80,0 | MHP | %68,4 |
| Kekikli Mah. | 1 | 98 | %58,2 | MHP | %57,9 |
| Keçili Mah. | 1 | 25 | %108,0 | MHP | %59,1 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 79 | %97,5 | MHP | %60,3 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.040 | %75,9 | MHP | %49,4 |
| Merkez-Merkez Yeşilbağlar Mah. | 1 | 227 | %96,0 | MHP | %50,0 |
| Olgun Mah. | 1 | 76 | %89,5 | BBP | %75,4 |
| Olurdere Mah. | 1 | 47 | %85,1 | BBP | %50,0 |
| Ormanağzı Mah. | 2 | 397 | %78,8 | MHP | %48,2 |
| Oğuzkent Mah. | 1 | 30 | %96,7 | BBP | %48,3 |
| Sarıbaşak Mah. | 1 | 15 | %93,3 | BBP | %92,9 |
| Soğukgöze Mah. | 1 | 139 | %77,7 | MHP | %52,4 |
| Süngübayır Mah. | 1 | 44 | %93,2 | BBP | %52,5 |
| Taşgeçit Mah. | 1 | 130 | %86,9 | BBP | %55,5 |
| Uzunharman Mah. | 1 | 52 | %92,3 | BBP | %38,3 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 81 | %60,5 | MHP | %64,6 |
| Yeşilbağlar Mah. | 1 | 180 | %88,9 | MHP | %65,4 |
| Yıldızkaya Mah. | 1 | 92 | %69,6 | MHP | %79,4 |
| Yolgözler Mah. | 1 | 49 | %104,1 | MHP | %73,5 |
| Yukarıkaracasu Mah. | 1 | 247 | %49,8 | MHP | %75,9 |
| Yukarıçayırlı Mah. | 1 | 83 | %51,8 | MHP | %74,4 |
| Çataksu Mah. | 1 | 286 | %80,4 | MHP | %55,6 |
| Ürünlü Mah. | 1 | 80 | %76,3 | BBP | %60,7 |
| Şalpazarı Mah. | 1 | 184 | %97,3 | MHP | %52,8 |