%48,0
AK PARTİ birinci
4.339 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Olur ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,0 ile birinci; 4339 geçerli oy, katılım %83,0.
Kayıtlı seçmen 5.397 · Oy kullanan 4.477 (katılım %83,0) · Geçerli 4.339 · Geçersiz 138
Olur Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.082 | %48,0 |
| MHP | 1.118 | %25,8 |
| İYİ | 496 | %11,4 |
| CHP | 254 | %5,9 |
| YRP | 130 | %3,0 |
| ZAFER | 61 | %1,4 |
| BBP | 49 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 44 | %1,0 |
| AP | 23 | %0,5 |
| MEMLEKET | 15 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,3 |
| DEM | 11 | %0,3 |
| TKP | 9 | %0,2 |
| AB | 7 | %0,2 |
| HAK-PAR | 6 | %0,1 |
| MİLLET | 5 | %0,1 |
| HKP | 5 | %0,1 |
| VATAN | 3 | %0,1 |
| İslam Yıldırım (bağımsız) | 3 | %0,1 |
| SOL | 2 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 2 | %0,1 |
| YP | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Olur mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbayır Mah. | 1 | 27 | %81,5 | AKP | %54,6 |
| Aktepe Mah. | 1 | 242 | %79,3 | AKP | %47,9 |
| Altunkaya Mah. | 1 | 76 | %85,5 | AKP | %47,5 |
| Atlı Mah. | 1 | 129 | %89,2 | AKP | %68,1 |
| Aşağıkaracasu Mah. | 1 | 228 | %83,3 | AKP | %50,0 |
| Aşağıçayırlı Mah. | 1 | 148 | %81,1 | AKP | %36,5 |
| Beğendik Mah. | 1 | 129 | %83,0 | AKP | %58,5 |
| Beşkaya Mah. | 1 | 71 | %87,3 | AKP | %71,2 |
| Bozdoğan Mah. | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %76,7 |
| Boğazgören Mah. | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %59,4 |
| Coşkunlar Mah. | 1 | 109 | %94,5 | AKP | %64,3 |
| Ekinlik Mah. | 1 | 35 | %65,7 | MHP | %34,8 |
| Eğlek Mah. | 1 | 85 | %80,0 | AKP | %50,8 |
| Filizli Mah. | 1 | 83 | %67,5 | AKP | %54,7 |
| Güngöründü Mah. | 1 | 18 | %100,0 | AKP | %55,6 |
| Hükkam Mah. | 1 | 204 | %88,7 | AKP | %69,9 |
| Ilıkaynak Mah. | 1 | 65 | %89,2 | AKP | %47,2 |
| Kaban Mah. | 1 | 73 | %87,7 | AKP | %53,2 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 155 | %82,6 | AKP | %54,4 |
| Karakoçlar Mah. | 1 | 22 | %104,6 | AKP | %69,6 |
| Kekikli Mah. | 1 | 100 | %78,0 | AKP | %48,7 |
| Keçili Mah. | 1 | 22 | %90,9 | AKP | %50,0 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 76 | %90,8 | AKP | %56,7 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.047 | %77,3 | AKP | %43,6 |
| Merkez-Merkez Yeşilbağlar Mah. | 1 | 225 | %92,9 | AKP | %58,5 |
| Olgun Mah. | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %49,2 |
| Olurdere Mah. | 1 | 51 | %76,5 | İYİ | %46,0 |
| Ormanağzı Mah. | 2 | 394 | %86,3 | MHP | %36,5 |
| Oğuzkent Mah. | 1 | 22 | %90,9 | AKP | %65,0 |
| Sarıbaşak Mah. | 1 | 18 | %105,6 | AKP | %42,1 |
| Soğukgöze Mah. | 1 | 121 | %81,8 | AKP | %61,9 |
| Süngübayır Mah. | 1 | 36 | %80,6 | AKP | %65,5 |
| Taşgeçit Mah. | 1 | 119 | %82,4 | MHP | %53,7 |
| Uzunharman Mah. | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %40,5 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 44 | %72,7 | MHP | %62,5 |
| Yeşilbağlar Mah. | 1 | 172 | %85,5 | AKP | %39,3 |
| Yıldızkaya Mah. | 1 | 77 | %77,9 | AKP | %42,4 |
| Yolgözler Mah. | 1 | 41 | %82,9 | AKP | %41,2 |
| Yukarıkaracasu Mah. | 1 | 248 | %91,1 | AKP | %54,5 |
| Yukarıçayırlı Mah. | 1 | 79 | %74,7 | AKP | %45,6 |
| Çataksu Mah. | 1 | 274 | %77,4 | AKP | %38,8 |
| Ürünlü Mah. | 1 | 73 | %79,5 | MHP | %43,9 |
| Şalpazarı Mah. | 1 | 46 | %69,6 | AKP | %46,4 |