%65,5
AK PARTİ birinci
4.305 geçerli oy · katılım %79,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Olur ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %65,5 ile birinci; 4305 geçerli oy, katılım %79,4.
Kayıtlı seçmen 5.830 · Oy kullanan 4.630 (katılım %79,4) · Geçerli 4.305 · Geçersiz 325
Olur Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.820 | %65,5 |
| İYİ | 659 | %15,3 |
| CHP | 320 | %7,4 |
| ZAFER | 171 | %4,0 |
| SAADET | 122 | %2,8 |
| BTP | 56 | %1,3 |
| DP | 23 | %0,5 |
| ANAP | 20 | %0,5 |
| DEVA | 19 | %0,4 |
| YTP | 16 | %0,4 |
| HKP | 14 | %0,3 |
| MİLLET | 13 | %0,3 |
| AB | 10 | %0,2 |
| TKH | 8 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 8 | %0,2 |
| DEM | 7 | %0,2 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,1 |
| HAK-PAR | 5 | %0,1 |
| DSP | 3 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Olur mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbayır Mah. | 1 | 29 | %106,9 | AKP | %80,0 |
| Aktepe Mah. | 1 | 225 | %80,4 | AKP | %72,7 |
| Altunkaya Mah. | 1 | 79 | %105,1 | AKP | %58,2 |
| Atlı Mah. | 1 | 128 | %71,1 | AKP | %77,7 |
| Aşağıkaracasu Mah. | 1 | 230 | %68,7 | AKP | %71,1 |
| Aşağıçayırlı Mah. | 1 | 145 | %93,1 | AKP | %56,6 |
| Beğendik Mah. | 1 | 123 | %91,1 | AKP | %73,6 |
| Beşkaya Mah. | 1 | 75 | %65,3 | AKP | %81,3 |
| Bozdoğan Mah. | 1 | 33 | %81,8 | AKP | %95,8 |
| Boğazgören Mah. | 1 | 77 | %74,0 | AKP | %72,7 |
| Coşkunlar Mah. | 1 | 110 | %86,4 | AKP | %88,9 |
| Ekinlik Mah. | 1 | 41 | %92,7 | İYİ | %61,1 |
| Eğlek Mah. | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %55,8 |
| Filizli Mah. | 1 | 80 | %75,0 | AKP | %80,7 |
| Güngöründü Mah. | 1 | 61 | %50,8 | AKP | %93,1 |
| Hükkam Mah. | 1 | 206 | %63,1 | AKP | %94,5 |
| Ilıkaynak Mah. | 1 | 70 | %90,0 | AKP | %79,0 |
| Kaban Mah. | 1 | 145 | %99,3 | AKP | %60,2 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 163 | %78,5 | AKP | %71,1 |
| Karakoçlar Mah. | 1 | 25 | %80,0 | AKP | %89,5 |
| Kekikli Mah. | 1 | 98 | %58,2 | AKP | %79,3 |
| Keçili Mah. | 1 | 25 | %108,0 | AKP | %86,4 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 79 | %97,5 | AKP | %76,0 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.040 | %76,1 | AKP | %59,0 |
| Merkez-Merkez Yeşilbağlar Mah. | 1 | 227 | %96,0 | AKP | %54,9 |
| Olgun Mah. | 1 | 76 | %89,5 | AKP | %65,6 |
| Olurdere Mah. | 1 | 47 | %85,1 | CHP | %62,2 |
| Ormanağzı Mah. | 2 | 397 | %75,8 | AKP | %54,2 |
| Oğuzkent Mah. | 1 | 30 | %100,0 | AKP | %82,1 |
| Sarıbaşak Mah. | 1 | 15 | %100,0 | AKP | %71,4 |
| Soğukgöze Mah. | 1 | 139 | %78,4 | AKP | %66,0 |
| Süngübayır Mah. | 1 | 44 | %95,5 | AKP | %95,1 |
| Taşgeçit Mah. | 1 | 130 | %87,7 | AKP | %60,2 |
| Uzunharman Mah. | 1 | 52 | %92,3 | AKP | %46,7 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 81 | %60,5 | AKP | %60,9 |
| Yeşilbağlar Mah. | 1 | 180 | %89,4 | AKP | %68,4 |
| Yıldızkaya Mah. | 1 | 92 | %69,6 | AKP | %70,5 |
| Yolgözler Mah. | 1 | 49 | %104,1 | AKP | %89,8 |
| Yukarıkaracasu Mah. | 1 | 247 | %49,8 | AKP | %83,6 |
| Yukarıçayırlı Mah. | 1 | 83 | %53,0 | AKP | %59,5 |
| Çataksu Mah. | 1 | 286 | %80,4 | AKP | %66,2 |
| Ürünlü Mah. | 1 | 80 | %76,3 | AKP | %37,9 |
| Şalpazarı Mah. | 1 | 184 | %97,8 | AKP | %44,5 |