%64,1
AK PARTİ birinci
4.627 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Olur ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %64,1 ile birinci; 4627 geçerli oy, katılım %84,5.
Kayıtlı seçmen 5.626 · Oy kullanan 4.753 (katılım %84,5) · Geçerli 4.627 · Geçersiz 126
Olur Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.967 | %64,1 |
| MHP | 742 | %16,0 |
| İYİ | 497 | %10,7 |
| CHP | 224 | %4,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 87 | %1,9 |
| SAADET | 60 | %1,3 |
| VATAN | 15 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,3 |
| HDP | 13 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Olur mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbayır Mah. | 1 | 20 | %80,0 | AKP | %81,3 |
| Aktepe Mah. | 1 | 244 | %83,2 | AKP | %57,8 |
| Altunkaya Mah. | 1 | 67 | %85,1 | AKP | %69,6 |
| Atlı Mah. | 1 | 148 | %87,2 | AKP | %78,0 |
| Aşağıkaracasu Mah. | 1 | 261 | %81,6 | AKP | %73,3 |
| Aşağıçayırlı Mah. | 1 | 170 | %84,1 | AKP | %65,7 |
| Beğendik Mah. | 1 | 131 | %81,7 | AKP | %58,7 |
| Beşkaya Mah. | 1 | 80 | %86,3 | AKP | %79,4 |
| Bozdoğan Mah. | 1 | 31 | %100,0 | AKP | %90,3 |
| Boğazgören Mah. | 1 | 89 | %91,0 | AKP | %86,3 |
| Coşkunlar Mah. | 1 | 103 | %91,3 | AKP | %81,3 |
| Ekinlik Mah. | 1 | 27 | %92,6 | AKP | %58,3 |
| Eğlek Mah. | 1 | 101 | %87,1 | AKP | %63,9 |
| Filizli Mah. | 1 | 77 | %85,7 | AKP | %59,1 |
| Güngöründü Mah. | 1 | 16 | %106,3 | AKP | %94,1 |
| Hükkam Mah. | 1 | 245 | %92,2 | AKP | %88,9 |
| Ilıkaynak Mah. | 1 | 73 | %89,0 | AKP | %35,4 |
| Kaban Mah. | 1 | 78 | %87,2 | AKP | %73,9 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 145 | %72,4 | AKP | %82,9 |
| Karakoçlar Mah. | 1 | 20 | %100,0 | AKP | %77,8 |
| Kekikli Mah. | 1 | 120 | %90,0 | AKP | %67,6 |
| Keçili Mah. | 1 | 31 | %74,2 | AKP | %66,7 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 79 | %78,5 | AKP | %83,1 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.010 | %80,9 | AKP | %51,0 |
| Merkez-Merkez Yeşilbağlar Mah. | 1 | 233 | %87,6 | AKP | %88,4 |
| Olgun Mah. | 1 | 68 | %89,7 | AKP | %60,0 |
| Olurdere Mah. | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %54,4 |
| Ormanağzı Mah. | 2 | 452 | %84,3 | AKP | %39,9 |
| Oğuzkent Mah. | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %87,5 |
| Sarıbaşak Mah. | 1 | 19 | %73,7 | AKP | %35,7 |
| Soğukgöze Mah. | 1 | 125 | %84,8 | AKP | %57,7 |
| Süngübayır Mah. | 1 | 36 | %97,2 | AKP | %88,6 |
| Taşgeçit Mah. | 1 | 113 | %77,9 | MHP | %45,5 |
| Uzunharman Mah. | 1 | 43 | %88,4 | AKP | %52,6 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 48 | %91,7 | AKP | %60,5 |
| Yeşilbağlar Mah. | 1 | 179 | %82,7 | AKP | %54,2 |
| Yıldızkaya Mah. | 1 | 78 | %82,1 | AKP | %79,0 |
| Yolgözler Mah. | 1 | 46 | %67,4 | AKP | %96,8 |
| Yukarıkaracasu Mah. | 1 | 290 | %91,7 | AKP | %80,6 |
| Yukarıçayırlı Mah. | 1 | 67 | %80,6 | AKP | %64,2 |
| Çataksu Mah. | 1 | 263 | %80,2 | AKP | %49,5 |
| Ürünlü Mah. | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %74,1 |
| Şalpazarı Mah. | 1 | 57 | %82,5 | AKP | %50,0 |