12.412
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Erzincan iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tercan ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 12.412 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %78,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Erzincan (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Tercan seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.347 | %78,8 | MHP | %42,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.347 | %78,8 | MHP | %44,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.412 | %84,5 | CHP | %34,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 11.375 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.363 | %87,6 | CHP | %37,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 11.363 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.274 | %86,3 | AKP | %51,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.274 | %86,3 | AKP | %50,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.717 | %87,8 | AKP | %39,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 12.011 | %88,0 | AKP | %40,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 12.011 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 11.673 | %83,4 | EVET | %59,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.488 | %83,0 | AKP | %49,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.833 | %81,1 | AKP | %44,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 12.103 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.467 | %85,3 | MHP | %54,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.467 | %85,3 | MHP | %53,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.671 | %86,9 | AKP | %34,5 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 12.576 | %83,2 | AKP | %50,1 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 12.088 | %82,1 | EVET | %57,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.359 | %85,8 | MHP | %56,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.359 | %85,8 | MHP | %58,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.243 | %86,6 | AKP | %28,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 13.432 | %65,2 | EVET | %65,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 13.459 | %80,6 | AKP | %43,1 |
Tercan seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 12.412 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 11.363 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 12.717 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 12.011 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 11.673 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 11.833 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 12.671 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 12.576 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 12.088 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 12.243 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 13.432 |