Tercan · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTercan ilçesi
%57,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.363 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tercan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,1 ile birinci; 10.363 geçerli oy, katılım %88,1.
Tercan
Kayıtlı seçmen 12.011 · Oy kullanan 10.581 (katılım %88,1) · Geçerli 10.363 · Geçersiz 218
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.919 | %57,1 |
| Muharrem İnce | 3.778 | %36,5 |
| Meral Akşener | 444 | %4,3 |
| Selahattin Demirtaş | 171 | %1,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 42 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 9 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 2 | 501 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Aktaş Köyü | 1 | 62 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Akyurt Köyü | 1 | 111 | %97,3 | Muharrem İnce | %93,5 |
| Altınkaya Köyü | 1 | 28 | %110,7 | Muharrem İnce | %86,7 |
| Armutluk Köyü | 1 | 34 | %102,9 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Atatürk Mah. | 3 | 939 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Ağören Köyü | 1 | 30 | %133,3 | Muharrem İnce | %62,5 |
| Balyayla Köyü | 1 | 72 | %84,7 | Muharrem İnce | %85,3 |
| Bağpınar Köyü | 1 | 137 | %92,0 | Muharrem İnce | %94,4 |
| Başbudak Köyü | 2 | 366 | %89,1 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Beykonak Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Muharrem İnce | %83,7 |
| Beğendik Köyü | 1 | 90 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Beşgöze Köyü | 1 | 123 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Beşkaya Köyü | 1 | 100 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Bulmuş Köyü | 1 | 131 | %93,1 | Muharrem İnce | %90,6 |
| Büklümdere Köyü | 1 | 158 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Dallıca Köyü | 1 | 49 | %102,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Darıtepe Köyü | 1 | 29 | %86,2 | Muharrem İnce | %92,0 |
| Doluca Köyü | 1 | 22 | %113,6 | Muharrem İnce | %68,0 |
| Edebük Köyü | 1 | 74 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Elaldı Köyü | 1 | 52 | %100,0 | Muharrem İnce | %88,5 |
| Elmalı Köyü | 1 | 16 | %100,0 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Esenevler Köyü | 2 | 169 | %94,7 | Muharrem İnce | %95,6 |
| Fatih Mah. | 2 | 398 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 46 | %87,0 | Muharrem İnce | %92,5 |
| Gafurefendi Köyü | 1 | 21 | %104,8 | Muharrem İnce | %86,4 |
| Gedikdere Köyü | 2 | 81 | %96,3 | Muharrem İnce | %83,6 |
| Gevenlik Köyü | 1 | 51 | %107,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 132 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,1 |
| Göktaş Köyü | 1 | 79 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Gökçe Köyü | 1 | 116 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Güzbulak Köyü | 2 | 155 | %94,2 | Muharrem İnce | %92,5 |
| Hacıbayram Köyü | 1 | 16 | %93,8 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Ilısu Köyü | 1 | 65 | %89,2 | Muharrem İnce | %91,2 |
| Kalecik Köyü | 1 | 221 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Karacakışlak Köyü | 1 | 29 | %96,6 | Muharrem İnce | %89,3 |
| Karacaören Köyü | 1 | 31 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Karahüseyin Köyü | 1 | 17 | %100,0 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Kargın-Camii Şerif Mah. | 1 | 227 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Kargın-Sucuali Mah. | 1 | 26 | %115,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Kargın-Yollarüstü Mah. | 1 | 114 | %83,3 | Muharrem İnce | %62,4 |
| Kargın-İstasyon Mah. | 1 | 274 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Kargın-Şehit Ahmet Aytekin Mah. | 1 | 283 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kazım Karabekir Mah. | 4 | 978 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Kemerçam Köyü | 1 | 73 | %91,8 | Muharrem İnce | %68,2 |
| Kızılca Köyü | 1 | 31 | %87,1 | Muharrem İnce | %92,6 |
| Konarlı Köyü | 2 | 170 | %88,2 | Muharrem İnce | %95,9 |
| Kurukol Köyü | 1 | 116 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Kuzören Köyü | 1 | 69 | %92,8 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Küllüce Köyü | 1 | 49 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Küçükağa Köyü | 1 | 11 | %136,4 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Mamahatun Mah. | 1 | 312 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Mantarlı Köyü | 1 | 53 | %100,0 | Muharrem İnce | %81,1 |
| Mercan-Akşemsettin Mah. | 2 | 442 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Mercan-Atatürk Mah. | 2 | 713 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Mercan-Fatih Mah. | 1 | 302 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Mustafabey Köyü | 1 | 13 | %130,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Müftüoğlu Köyü | 1 | 12 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Ortaköy | 1 | 76 | %89,5 | Muharrem İnce | %51,5 |
| Oğulveren Köyü | 1 | 213 | %85,9 | Muharrem İnce | %91,7 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 101 | %90,1 | Muharrem İnce | %85,6 |
| Sağlıca Köyü | 1 | 37 | %100,0 | Muharrem İnce | %78,4 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 44 | %88,6 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Topalhasan Köyü | 1 | 15 | %106,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Yalınkaş Köyü | 1 | 102 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Yastıkköy | 1 | 26 | %65,4 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Yavuz Selim Mah. | 1 | 332 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 160 | %91,9 | Muharrem İnce | %87,9 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 89 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Yaylım Köyü | 2 | 171 | %96,5 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Yazıören Köyü | 1 | 32 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Yenibucak Köyü | 1 | 11 | %100,0 | Muharrem İnce | %81,8 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 67 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Yuvalı Köyü | 2 | 108 | %100,9 | Muharrem İnce | %93,5 |
| Çadırkaya-Camii Kebir Mah. | 2 | 441 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Çadırkaya-Gözeler Mah. | 1 | 268 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Çadırkaya-Yeni Mah. | 3 | 496 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Çatakdere Köyü | 1 | 27 | %100,0 | Muharrem İnce | %84,0 |
| Çayırdüzü Köyü | 1 | 26 | %88,5 | Muharrem İnce | %87,0 |
| Çukuryurt Köyü | 1 | 20 | %115,0 | Muharrem İnce | %87,0 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Muharrem İnce | %87,5 |
| İkizler Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Şengül Köyü | 1 | 35 | %97,1 | Muharrem İnce | %94,1 |