%34,7
CHP birinci
10.020 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tercan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %34,7 ile birinci; 10.020 geçerli oy, katılım %84,5.
Kayıtlı seçmen 12.412 · Oy kullanan 10.488 (katılım %84,5) · Geçerli 10.020 · Geçersiz 468
Tercan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 3.480 | %34,7 |
| AKP | 2.695 | %26,9 |
| MHP | 2.630 | %26,3 |
| YRP | 903 | %9,0 |
| İYİ | 72 | %0,7 |
| BBP | 50 | %0,5 |
| TİP | 48 | %0,5 |
| DP | 45 | %0,5 |
| BTP | 27 | %0,3 |
| SAADET | 25 | %0,3 |
| MİLLET | 20 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 17 | %0,2 |
| DEVA | 8 | %0,1 |
Seçilenler
- Tekin Şahin · CHP · listede 1. sıra
- Bünyami Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tercan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 2 | 404 | %87,1 | MHP | %46,8 |
| Aktaş Köyü | 1 | 48 | %93,8 | CHP | %47,7 |
| Akyurt Köyü | 1 | 95 | %84,2 | CHP | %93,8 |
| Altınkaya Köyü | 1 | 29 | %93,1 | CHP | %85,2 |
| Armutluk Köyü | 1 | 29 | %55,2 | CHP | %75,0 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.150 | %74,1 | MHP | %46,9 |
| Ağören Köyü | 1 | 25 | %72,0 | CHP | %88,9 |
| Balyayla Köyü | 1 | 104 | %99,0 | CHP | %76,3 |
| Bağpınar Köyü | 1 | 150 | %87,3 | CHP | %91,5 |
| Başbudak Köyü | 2 | 287 | %77,4 | CHP | %85,3 |
| Beykonak Köyü | 1 | 72 | %90,3 | CHP | %93,6 |
| Beğendik Köyü | 1 | 90 | %72,2 | CHP | %73,4 |
| Beşgöze Köyü | 1 | 119 | %84,0 | MHP | %40,0 |
| Beşkaya Köyü | 1 | 91 | %76,9 | CHP | %34,3 |
| Bulmuş Köyü | 1 | 143 | %83,9 | CHP | %91,1 |
| Büklümdere Köyü | 1 | 172 | %91,3 | CHP | %31,6 |
| Dallıca Köyü | 1 | 47 | %95,7 | AKP | %64,4 |
| Darıtepe Köyü | 1 | 27 | %74,1 | CHP | %95,0 |
| Doluca Köyü | 1 | 24 | %100,0 | CHP | %54,2 |
| Edebük Köyü | 1 | 66 | %72,7 | AKP | %64,6 |
| Elaldı Köyü | 1 | 45 | %80,0 | CHP | %91,4 |
| Elmalı Köyü | 1 | 17 | %82,4 | CHP | %75,0 |
| Esenevler Köyü | 2 | 144 | %86,8 | CHP | %80,0 |
| Fatih Mah. | 1 | 344 | %84,3 | CHP | %41,0 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 47 | %78,7 | CHP | %69,4 |
| Gafurefendi Köyü | 1 | 25 | %72,0 | CHP | %77,8 |
| Gedikdere Köyü | 2 | 119 | %59,7 | CHP | %88,7 |
| Gevenlik Köyü | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %49,1 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 148 | %75,7 | AKP | %53,3 |
| Göktaş Köyü | 1 | 68 | %63,2 | AKP | %48,8 |
| Gökçe Köyü | 1 | 132 | %87,9 | CHP | %55,9 |
| Güzbulak Köyü | 2 | 148 | %88,5 | CHP | %81,1 |
| Hacıbayram Köyü | 1 | 22 | %113,6 | CHP | %56,0 |
| Ilısu Köyü | 1 | 116 | %96,6 | CHP | %76,9 |
| Kalecik Köyü | 1 | 239 | %86,6 | AKP | %53,2 |
| Karacakışlak Köyü | 1 | 21 | %100,0 | CHP | %95,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 23 | %65,2 | AKP | %57,1 |
| Karahüseyin Köyü | 1 | 29 | %103,5 | CHP | %73,3 |
| Kargın-Camii Şerif Mah. | 1 | 304 | %92,8 | YRP | %42,2 |
| Kargın-Sucuali Mah. | 1 | 41 | %95,1 | MHP | %40,5 |
| Kargın-Yollarüstü Mah. | 1 | 111 | %71,2 | CHP | %41,6 |
| Kargın-İstasyon Mah. | 2 | 474 | %90,7 | AKP | %39,5 |
| Kargın-Şehit Ahmet Aytekin Mah. | 2 | 457 | %96,1 | AKP | %45,4 |
| Kavaklık Köyü | 1 | 12 | %75,0 | CHP | %77,8 |
| Kazım Karabekir Mah. | 3 | 832 | %78,6 | MHP | %42,0 |
| Kemerçam Köyü | 1 | 79 | %94,9 | CHP | %57,8 |
| Kızılca Köyü | 1 | 30 | %103,3 | CHP | %61,3 |
| Konarlı Köyü | 2 | 148 | %95,3 | CHP | %83,6 |
| Kurukol Köyü | 1 | 141 | %87,9 | MHP | %42,9 |
| Kuzören Köyü | 1 | 58 | %87,9 | CHP | %75,5 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 14 | %114,3 | CHP | %68,8 |
| Küllüce Köyü | 1 | 52 | %92,3 | MHP | %60,9 |
| Küçükağa Köyü | 1 | 21 | %100,0 | CHP | %66,7 |
| Mamahatun Mah. | 1 | 260 | %78,9 | MHP | %34,0 |
| Mantarlı Köyü | 1 | 54 | %46,3 | CHP | %84,0 |
| Mercan-Akşemsettin Mah. | 2 | 456 | %90,6 | MHP | %44,6 |
| Mercan-Atatürk Mah. | 2 | 570 | %86,5 | MHP | %50,8 |
| Mercan-Fatih Mah. | 1 | 221 | %86,9 | MHP | %42,9 |
| Mustafabey Köyü | 1 | 22 | %81,8 | MİLLET | %66,7 |
| Müftüoğlu Köyü | 1 | 11 | %109,1 | AKP | %66,7 |
| Ortaköy | 1 | 122 | %76,2 | CHP | %71,4 |
| Oğulveren Köyü | 1 | 227 | %84,6 | CHP | %71,4 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 100 | %78,0 | CHP | %93,6 |
| Sağlıca Köyü | 1 | 42 | %76,2 | CHP | %69,2 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 38 | %44,7 | AKP | %52,9 |
| Topalhasan Köyü | 1 | 10 | %120,0 | MHP | %41,7 |
| Yalınkaş Köyü | 1 | 110 | %96,4 | MHP | %51,0 |
| Yastıkköy | 1 | 38 | %68,4 | CHP | %76,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 1 | 357 | %79,3 | MHP | %56,1 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 127 | %74,0 | CHP | %94,6 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 97 | %83,5 | CHP | %46,2 |
| Yaylım Köyü | 2 | 205 | %86,3 | CHP | %85,9 |
| Yazıören Köyü | 1 | 85 | %97,7 | MHP | %39,8 |
| Yenibucak Köyü | 1 | 19 | %94,7 | AKP | %44,4 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 80 | %91,3 | CHP | %40,9 |
| Yuvalı Köyü | 2 | 94 | %84,0 | CHP | %76,0 |
| Çadırkaya-Camii Kebir Mah. | 2 | 485 | %89,7 | MHP | %41,8 |
| Çadırkaya-Gözeler Mah. | 1 | 269 | %94,8 | YRP | %50,2 |
| Çadırkaya-Yeni Mah. | 3 | 417 | %83,7 | MHP | %39,9 |
| Çalkışla Köyü | 1 | 49 | %95,9 | CHP | %37,0 |
| Çatakdere Köyü | 1 | 18 | %88,9 | CHP | %66,7 |
| Çayırdüzü Köyü | 1 | 22 | %100,0 | CHP | %76,2 |
| Çukuryurt Köyü | 1 | 21 | %104,8 | CHP | %76,2 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %50,0 |
| İkizler Köyü | 1 | 32 | %81,3 | CHP | %50,0 |
| Şengül Köyü | 1 | 45 | %80,0 | CHP | %83,3 |