%37,1
CHP birinci
9.765 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tercan ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %37,1 ile birinci; 9765 geçerli oy, katılım %87,6.
Kayıtlı seçmen 11.363 · Oy kullanan 9.954 (katılım %87,6) · Geçerli 9.765 · Geçersiz 189
Tercan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 3.619 | %37,1 |
| MHP | 2.832 | %29,0 |
| AKP | 2.756 | %28,2 |
| DEM | 137 | %1,4 |
| YRP | 125 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 74 | %0,8 |
| ZAFER | 66 | %0,7 |
| TİP | 35 | %0,4 |
| AP | 22 | %0,2 |
| ANAP | 21 | %0,2 |
| MEMLEKET | 19 | %0,2 |
| BBP | 17 | %0,2 |
| GBP | 11 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| Tolga Altınoluk (bağımsız) | 6 | %0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,0 |
| MİLLET | 3 | %0,0 |
| VATAN | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| HKP | 2 | %0,0 |
| TKP | 1 | %0,0 |
| GENÇPARTİ | 1 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tercan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 2 | 436 | %86,7 | AKP | %43,9 |
| Aktaş Köyü | 1 | 37 | %105,4 | AKP | %35,9 |
| Akyurt Köyü | 1 | 79 | %87,3 | CHP | %97,0 |
| Altınkaya Köyü | 1 | 26 | %107,7 | CHP | %85,2 |
| Armutluk Köyü | 1 | 30 | %86,7 | CHP | %84,6 |
| Atatürk Mah. | 3 | 906 | %82,1 | MHP | %45,4 |
| Ağören Köyü | 1 | 26 | %107,7 | CHP | %78,6 |
| Balyayla Köyü | 1 | 69 | %89,9 | CHP | %83,1 |
| Bağpınar Köyü | 1 | 118 | %96,6 | CHP | %94,6 |
| Başbudak Köyü | 2 | 268 | %86,9 | CHP | %92,6 |
| Beykonak Köyü | 1 | 48 | %91,7 | CHP | %90,7 |
| Beğendik Köyü | 1 | 82 | %87,8 | CHP | %64,8 |
| Beşgöze Köyü | 1 | 121 | %93,4 | MHP | %46,4 |
| Beşkaya Köyü | 1 | 88 | %87,5 | MHP | %40,8 |
| Bulmuş Köyü | 1 | 131 | %85,5 | CHP | %87,4 |
| Büklümdere Köyü | 1 | 136 | %84,6 | MHP | %29,7 |
| Dallıca Köyü | 1 | 45 | %108,9 | MHP | %50,0 |
| Darıtepe Köyü | 1 | 24 | %83,3 | CHP | %90,0 |
| Doluca Köyü | 1 | 24 | %100,0 | CHP | %50,0 |
| Edebük Köyü | 1 | 67 | %88,1 | AKP | %50,0 |
| Elaldı Köyü | 1 | 46 | %100,0 | CHP | %93,5 |
| Elmalı Köyü | 1 | 12 | %108,3 | CHP | %69,2 |
| Esenevler Köyü | 2 | 147 | %87,1 | CHP | %87,8 |
| Fatih Mah. | 1 | 353 | %87,0 | CHP | %43,4 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 42 | %102,4 | CHP | %76,2 |
| Gafurefendi Köyü | 1 | 19 | %110,5 | CHP | %90,5 |
| Gedikdere Köyü | 2 | 73 | %89,0 | CHP | %92,1 |
| Gevenlik Köyü | 1 | 57 | %94,7 | AKP | %55,6 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 137 | %74,5 | AKP | %44,6 |
| Göktaş Köyü | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %50,0 |
| Gökçe Köyü | 1 | 110 | %80,9 | CHP | %48,9 |
| Güzbulak Köyü | 2 | 115 | %88,7 | CHP | %90,8 |
| Hacıbayram Köyü | 1 | 26 | %88,5 | CHP | %63,6 |
| Ilısu Köyü | 1 | 86 | %79,1 | CHP | %92,5 |
| Kalecik Köyü | 1 | 237 | %88,6 | MHP | %49,3 |
| Karacakışlak Köyü | 1 | 18 | %133,3 | CHP | %69,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 33 | %87,9 | MHP | %58,6 |
| Karahüseyin Köyü | 1 | 19 | %110,5 | CHP | %81,0 |
| Kargın-Camii Şerif Mah. | 1 | 249 | %82,7 | MHP | %38,4 |
| Kargın-Sucuali Mah. | 1 | 33 | %106,1 | MHP | %57,6 |
| Kargın-Yollarüstü Mah. | 1 | 142 | %83,1 | CHP | %53,9 |
| Kargın-İstasyon Mah. | 1 | 328 | %75,6 | MHP | %43,4 |
| Kargın-Şehit Ahmet Aytekin Mah. | 1 | 286 | %90,6 | AKP | %47,3 |
| Kavaklık Köyü | 1 | 11 | %109,1 | CHP | %66,7 |
| Kazım Karabekir Mah. | 4 | 900 | %83,3 | MHP | %39,8 |
| Kemerçam Köyü | 1 | 70 | %95,7 | CHP | %49,3 |
| Kızılca Köyü | 1 | 29 | %106,9 | CHP | %100,0 |
| Konarlı Köyü | 2 | 128 | %96,1 | CHP | %91,8 |
| Kurukol Köyü | 1 | 106 | %89,6 | AKP | %57,9 |
| Kuzören Köyü | 1 | 62 | %95,2 | CHP | %93,1 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 12 | %125,0 | CHP | %80,0 |
| Küllüce Köyü | 1 | 41 | %97,6 | MHP | %52,6 |
| Küçükağa Köyü | 1 | 18 | %111,1 | CHP | %85,0 |
| Mamahatun Mah. | 1 | 272 | %86,0 | AKP | %41,7 |
| Mantarlı Köyü | 1 | 29 | %93,1 | CHP | %81,5 |
| Mercan-Akşemsettin Mah. | 2 | 523 | %90,3 | MHP | %34,7 |
| Mercan-Atatürk Mah. | 2 | 633 | %87,4 | AKP | %39,0 |
| Mercan-Fatih Mah. | 1 | 233 | %84,1 | AKP | %36,8 |
| Mustafabey Köyü | 1 | 21 | %104,8 | MHP | %71,4 |
| Müftüoğlu Köyü | 1 | 12 | %133,3 | AKP | %73,3 |
| Ortaköy | 1 | 67 | %89,6 | CHP | %34,5 |
| Oğulveren Köyü | 1 | 222 | %87,8 | CHP | %95,4 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 99 | %91,9 | CHP | %84,3 |
| Sağlıca Köyü | 1 | 35 | %97,1 | CHP | %78,1 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 35 | %82,9 | CHP | %70,4 |
| Topalhasan Köyü | 1 | 13 | %123,1 | MHP | %68,8 |
| Yalınkaş Köyü | 1 | 112 | %95,5 | MHP | %53,3 |
| Yastıkköy | 1 | 29 | %89,7 | CHP | %69,2 |
| Yavuz Selim Mah. | 2 | 390 | %81,8 | MHP | %47,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 127 | %81,1 | CHP | %94,1 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 87 | %96,6 | MHP | %39,3 |
| Yaylım Köyü | 2 | 174 | %94,8 | CHP | %93,3 |
| Yazıören Köyü | 1 | 23 | %126,1 | AKP | %44,8 |
| Yenibucak Köyü | 1 | 14 | %128,6 | CHP | %61,1 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %62,5 |
| Yuvalı Köyü | 2 | 87 | %101,2 | CHP | %90,8 |
| Çadırkaya-Camii Kebir Mah. | 2 | 484 | %83,9 | MHP | %44,0 |
| Çadırkaya-Gözeler Mah. | 1 | 266 | %90,2 | AKP | %49,2 |
| Çadırkaya-Yeni Mah. | 2 | 424 | %83,7 | AKP | %44,3 |
| Çalkışla Köyü | 1 | 24 | %95,8 | AKP | %56,5 |
| Çatakdere Köyü | 1 | 18 | %116,7 | CHP | %85,7 |
| Çayırdüzü Köyü | 1 | 19 | %121,1 | CHP | %81,8 |
| Çukuryurt Köyü | 1 | 19 | %94,7 | CHP | %83,3 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 14 | %128,6 | CHP | %55,6 |
| İkizler Köyü | 1 | 28 | %89,3 | CHP | %54,2 |
| Şengül Köyü | 1 | 33 | %81,8 | CHP | %80,0 |