Tercan · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTercan ilçesi
%57,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.817 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tercan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,2 ile birinci; 9817 geçerli oy, katılım %87,6.
Tercan
Kayıtlı seçmen 11.363 · Oy kullanan 9.953 (katılım %87,6) · Geçerli 9.817 · Geçersiz 136
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.618 | %57,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.801 | %38,7 |
| Sinan Oğan | 389 | %4,0 |
| Muharrem İnce | 9 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 2 | 436 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Aktaş Köyü | 1 | 37 | %105,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Akyurt Köyü | 1 | 79 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Altınkaya Köyü | 1 | 26 | %107,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Armutluk Köyü | 1 | 30 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Atatürk Mah. | 3 | 906 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Ağören Köyü | 1 | 26 | %107,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Balyayla Köyü | 1 | 69 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Bağpınar Köyü | 1 | 118 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Başbudak Köyü | 2 | 268 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Beykonak Köyü | 1 | 48 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Beğendik Köyü | 1 | 82 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Beşgöze Köyü | 1 | 121 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Beşkaya Köyü | 1 | 88 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Bulmuş Köyü | 1 | 131 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 |
| Büklümdere Köyü | 1 | 136 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Dallıca Köyü | 1 | 45 | %108,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Darıtepe Köyü | 1 | 24 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Doluca Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Edebük Köyü | 1 | 67 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Elaldı Köyü | 1 | 46 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Elmalı Köyü | 1 | 12 | %108,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Esenevler Köyü | 2 | 147 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Fatih Mah. | 1 | 353 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Gafurefendi Köyü | 1 | 19 | %110,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Gedikdere Köyü | 2 | 73 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Gevenlik Köyü | 1 | 57 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 137 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Göktaş Köyü | 1 | 69 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Gökçe Köyü | 1 | 110 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Güzbulak Köyü | 2 | 115 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,1 |
| Hacıbayram Köyü | 1 | 26 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Ilısu Köyü | 1 | 86 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Kalecik Köyü | 1 | 237 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Karacakışlak Köyü | 1 | 18 | %133,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 33 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Karahüseyin Köyü | 1 | 19 | %110,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Kargın-Camii Şerif Mah. | 1 | 249 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Kargın-Sucuali Mah. | 1 | 33 | %106,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Kargın-Yollarüstü Mah. | 1 | 142 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Kargın-İstasyon Mah. | 1 | 328 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Kargın-Şehit Ahmet Aytekin Mah. | 1 | 286 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Kavaklık Köyü | 1 | 11 | %109,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Kazım Karabekir Mah. | 4 | 900 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Kemerçam Köyü | 1 | 70 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Kızılca Köyü | 1 | 29 | %106,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Konarlı Köyü | 2 | 128 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Kurukol Köyü | 1 | 106 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,0 |
| Kuzören Köyü | 1 | 62 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 12 | %125,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Küllüce Köyü | 1 | 41 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Küçükağa Köyü | 1 | 18 | %111,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Mamahatun Mah. | 1 | 272 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Mantarlı Köyü | 1 | 29 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Mercan-Akşemsettin Mah. | 2 | 523 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Mercan-Atatürk Mah. | 2 | 633 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Mercan-Fatih Mah. | 1 | 233 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Mustafabey Köyü | 1 | 21 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Müftüoğlu Köyü | 1 | 12 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Ortaköy | 1 | 67 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Oğulveren Köyü | 1 | 222 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 99 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Sağlıca Köyü | 1 | 35 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 35 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Topalhasan Köyü | 1 | 13 | %123,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Yalınkaş Köyü | 1 | 112 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Yastıkköy | 1 | 29 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 |
| Yavuz Selim Mah. | 2 | 390 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 127 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 87 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Yaylım Köyü | 2 | 174 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,1 |
| Yazıören Köyü | 1 | 23 | %126,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Yenibucak Köyü | 1 | 14 | %128,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 22 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Yuvalı Köyü | 2 | 87 | %101,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Çadırkaya-Camii Kebir Mah. | 2 | 484 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Çadırkaya-Gözeler Mah. | 1 | 266 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Çadırkaya-Yeni Mah. | 2 | 424 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Çalkışla Köyü | 1 | 24 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Çatakdere Köyü | 1 | 18 | %116,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Çayırdüzü Köyü | 1 | 19 | %121,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Çukuryurt Köyü | 1 | 19 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 14 | %128,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| İkizler Köyü | 1 | 28 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Şengül Köyü | 1 | 33 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |