15.097
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Denizli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %90,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çal ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 15.097 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %90,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Denizli (28. Dönem'de 7 milletvekili).
Çal seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 15.097 | %90,9 | CHP | %57,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 15.097 | %90,9 | CHP | %57,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 15.097 | %91,1 | CHP | %52,8 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 14.849 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.841 | %91,9 | CHP | %36,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 14.841 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 15.691 | %91,8 | MHP | %43,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 15.691 | %91,8 | MHP | %43,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 15.691 | %91,9 | AKP | %46,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 15.737 | %92,6 | CHP | %35,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 15.737 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,2 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 15.854 | %90,8 | HAYIR | %61,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 16.014 | %90,7 | CHP | %42,6 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 16.199 | %90,9 | CHP | %41,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 16.482 | %87,6 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %57,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 16.411 | %94,8 | MHP | %43,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 16.411 | %94,8 | MHP | %39,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 16.411 | %94,9 | CHP | %42,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 17.223 | %93,1 | AKP | %41,1 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 17.392 | %91,2 | HAYIR | %56,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.693 | %89,5 | AKP | %37,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.693 | %89,6 | AKP | %34,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 17.595 | %94,1 | CHP | %31,4 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 20.484 | %74,5 | EVET | %54,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 20.566 | %88,5 | AKP | %36,0 |
Çal seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 15.097 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 14.841 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 15.691 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 15.737 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 15.854 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 16.199 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 16.411 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 17.223 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 17.392 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 17.595 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 20.484 |