%35,3
CHP birinci
13.974 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çal ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %35,3 ile birinci; 13.974 geçerli oy, katılım %92,6.
Kayıtlı seçmen 15.737 · Oy kullanan 14.564 (katılım %92,6) · Geçerli 13.974 · Geçersiz 590
Çal Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 4.932 | %35,3 |
| AKP | 4.782 | %34,2 |
| İYİ | 2.551 | %18,3 |
| MHP | 1.100 | %7,9 |
| HDP | 206 | %1,5 |
| SAADET | 126 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 98 | %0,7 |
| VATAN | 77 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 49 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 43 | %0,3 |
| Emin Okkaya (bağımsız) | 10 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çal mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkent Mah. | 6 | 1.715 | %92,1 | AKP | %41,2 |
| Alfaklar Mah. | 1 | 164 | %94,5 | AKP | %41,5 |
| Aşağıseyit Mah. | 1 | 259 | %94,2 | CHP | %37,2 |
| Bahadınlar Mah. | 2 | 429 | %96,7 | AKP | %43,5 |
| Baklançakırlar Mah. | 1 | 200 | %96,0 | İYİ | %37,0 |
| Bayıralan Mah. | 2 | 407 | %91,9 | İYİ | %30,5 |
| Belevi Mah. | 2 | 414 | %92,8 | AKP | %39,6 |
| Dayılar Mah. | 1 | 177 | %97,2 | CHP | %39,5 |
| Dağmarmara Mah. | 1 | 196 | %92,4 | AKP | %55,8 |
| Denizler Mah. | 2 | 424 | %93,2 | CHP | %49,3 |
| Develler Mah. | 1 | 269 | %92,9 | AKP | %43,0 |
| Gelinören Mah. | 1 | 53 | %94,3 | CHP | %44,0 |
| Hançalar Mah. | 4 | 1.002 | %93,1 | AKP | %45,4 |
| Hüseyinler Mah. | 4 | 864 | %91,3 | CHP | %40,5 |
| Kabalar Mah. | 2 | 505 | %95,6 | CHP | %35,3 |
| Kaplanlar Mah. | 1 | 102 | %100,0 | AKP | %42,7 |
| Karakaya Mah. | 1 | 88 | %100,0 | AKP | %67,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %45,7 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 225 | %93,3 | CHP | %49,5 |
| Mahmutgazi Mah. | 1 | 286 | %93,0 | CHP | %66,8 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 596 | %89,1 | CHP | %47,7 |
| Peynirciler Mah. | 1 | 63 | %93,7 | CHP | %38,6 |
| Sakızcılar Mah. | 1 | 167 | %86,8 | AKP | %59,4 |
| Sazak Mah. | 2 | 429 | %96,7 | AKP | %37,2 |
| Selcen Mah. | 3 | 604 | %94,2 | AKP | %37,5 |
| Süller Mah. | 7 | 2.011 | %92,6 | AKP | %42,5 |
| Yazır Mah. | 1 | 97 | %92,8 | CHP | %40,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 380 | %93,2 | CHP | %40,6 |
| Yukarıseyit Mah. | 2 | 441 | %94,3 | AKP | %31,9 |
| Çalkuyucak Mah. | 1 | 167 | %89,8 | AKP | %51,9 |
| Çalçakırlar Mah. | 1 | 210 | %97,1 | CHP | %73,7 |
| İsabey Mah. | 4 | 882 | %92,1 | CHP | %48,2 |
| İsmailler Mah. | 5 | 1.782 | %87,8 | CHP | %41,4 |
| Şapcılar Mah. | 1 | 91 | %101,1 | CHP | %47,8 |