%36,6
CHP birinci
13.151 geçerli oy · katılım %91,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çal ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %36,6 ile birinci; 13.151 geçerli oy, katılım %91,9.
Kayıtlı seçmen 14.841 · Oy kullanan 13.633 (katılım %91,9) · Geçerli 13.151 · Geçersiz 482
Çal Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 4.817 | %36,6 |
| AKP | 3.919 | %29,8 |
| İYİ | 2.092 | %15,9 |
| MHP | 1.309 | %10,0 |
| ZAFER | 215 | %1,6 |
| YRP | 138 | %1,1 |
| MEMLEKET | 134 | %1,0 |
| BBP | 120 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 104 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 68 | %0,5 |
| TİP | 62 | %0,5 |
| DEM | 30 | %0,2 |
| VATAN | 28 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 24 | %0,2 |
| HAK-PAR | 20 | %0,2 |
| HKP | 15 | %0,1 |
| GBP | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 12 | %0,1 |
| TKP | 10 | %0,1 |
| YP | 9 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,1 |
| Hakan Özen (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çal mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkent Mah. | 5 | 1.582 | %92,6 | CHP | %40,0 |
| Alfaklar Mah. | 1 | 143 | %97,2 | CHP | %39,1 |
| Aşağıseyit Mah. | 1 | 245 | %90,2 | CHP | %37,0 |
| Bahadınlar Mah. | 2 | 413 | %94,0 | AKP | %40,1 |
| Baklançakırlar Mah. | 1 | 184 | %93,5 | AKP | %40,2 |
| Bayıralan Mah. | 2 | 398 | %94,2 | AKP | %26,9 |
| Belevi Mah. | 1 | 364 | %94,0 | AKP | %36,3 |
| Dayılar Mah. | 1 | 164 | %93,3 | CHP | %38,3 |
| Dağmarmara Mah. | 1 | 180 | %93,9 | AKP | %32,7 |
| Denizler Mah. | 1 | 364 | %90,9 | CHP | %40,2 |
| Develler Mah. | 1 | 244 | %89,8 | AKP | %47,6 |
| Gelinören Mah. | 1 | 55 | %101,8 | CHP | %42,9 |
| Hançalar Mah. | 4 | 921 | %91,4 | AKP | %39,4 |
| Hüseyinler Mah. | 3 | 1.039 | %87,3 | CHP | %41,6 |
| Kabalar Mah. | 2 | 478 | %93,1 | CHP | %36,8 |
| Kaplanlar Mah. | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %51,6 |
| Karakaya Mah. | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %56,0 |
| Karapınar Mah. | 1 | 37 | %97,3 | AKP | %48,6 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 193 | %90,2 | CHP | %36,0 |
| Mahmutgazi Mah. | 1 | 233 | %94,0 | CHP | %65,1 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 496 | %89,1 | CHP | %41,7 |
| Peynirciler Mah. | 1 | 55 | %103,6 | CHP | %35,1 |
| Sakızcılar Mah. | 1 | 143 | %95,1 | AKP | %57,5 |
| Sazak Mah. | 2 | 438 | %94,8 | AKP | %30,9 |
| Selcen Mah. | 2 | 545 | %92,5 | CHP | %41,2 |
| Süller Mah. | 6 | 1.794 | %91,8 | AKP | %37,8 |
| Yazır Mah. | 1 | 93 | %94,6 | CHP | %46,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 490 | %90,4 | CHP | %37,5 |
| Yukarıseyit Mah. | 2 | 400 | %94,3 | CHP | %37,5 |
| Çalkuyucak Mah. | 1 | 164 | %88,4 | AKP | %45,9 |
| Çalçakırlar Mah. | 1 | 196 | %95,4 | CHP | %74,0 |
| İsabey Mah. | 3 | 795 | %94,2 | CHP | %47,1 |
| İsmailler Mah. | 7 | 1.716 | %88,9 | CHP | %40,9 |
| Şapcılar Mah. | 1 | 79 | %98,7 | CHP | %33,8 |