Çal · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇal ilçesi
%40,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.951 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çal ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %40,2 ile birinci; 13.951 geçerli oy, katılım %92,6.
Çal
Kayıtlı seçmen 15.737 · Oy kullanan 14.566 (katılım %92,6) · Geçerli 13.951 · Geçersiz 615
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.611 | %40,2 |
| Muharrem İnce | 5.599 | %40,1 |
| Meral Akşener | 2.524 | %18,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 103 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 58 | %0,4 |
| Selahattin Demirtaş | 56 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkent Mah. | 6 | 1.715 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Alfaklar Mah. | 1 | 164 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 |
| Aşağıseyit Mah. | 1 | 259 | %94,2 | Muharrem İnce | %42,0 |
| Bahadınlar Mah. | 2 | 429 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Baklançakırlar Mah. | 1 | 200 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %37,9 |
| Bayıralan Mah. | 2 | 407 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,3 |
| Belevi Mah. | 2 | 414 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,3 |
| Dayılar Mah. | 1 | 177 | %97,2 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Dağmarmara Mah. | 1 | 196 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Denizler Mah. | 2 | 424 | %93,2 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Develler Mah. | 1 | 269 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Gelinören Mah. | 1 | 53 | %94,3 | Muharrem İnce | %64,0 |
| Hançalar Mah. | 4 | 1.002 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Hüseyinler Mah. | 4 | 864 | %91,3 | Muharrem İnce | %46,5 |
| Kabalar Mah. | 2 | 505 | %95,6 | Muharrem İnce | %40,7 |
| Kaplanlar Mah. | 1 | 102 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,2 |
| Karakaya Mah. | 1 | 88 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 38 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 225 | %93,8 | Muharrem İnce | %55,1 |
| Mahmutgazi Mah. | 1 | 286 | %93,0 | Muharrem İnce | %69,5 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 596 | %89,1 | Muharrem İnce | %49,6 |
| Peynirciler Mah. | 1 | 63 | %93,7 | Muharrem İnce | %42,9 |
| Sakızcılar Mah. | 1 | 167 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Sazak Mah. | 2 | 429 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,5 |
| Selcen Mah. | 3 | 604 | %94,2 | Muharrem İnce | %43,1 |
| Süller Mah. | 7 | 2.011 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Yazır Mah. | 1 | 97 | %92,8 | Muharrem İnce | %50,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 380 | %93,2 | Muharrem İnce | %47,0 |
| Yukarıseyit Mah. | 2 | 441 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,0 |
| Çalkuyucak Mah. | 1 | 167 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Çalçakırlar Mah. | 1 | 210 | %97,1 | Muharrem İnce | %76,9 |
| İsabey Mah. | 4 | 882 | %92,0 | Muharrem İnce | %51,8 |
| İsmailler Mah. | 5 | 1.782 | %87,8 | Muharrem İnce | %47,5 |
| Şapcılar Mah. | 1 | 91 | %101,1 | Muharrem İnce | %51,2 |