%52,8
CHP birinci
13.033 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çal ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %52,8 ile birinci; 13.033 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 15.097 · Oy kullanan 13.750 (katılım %91,1) · Geçerli 13.033 · Geçersiz 717
Çal Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 6.885 | %52,8 |
| AKP | 5.269 | %40,4 |
| İYİ | 324 | %2,5 |
| YRP | 140 | %1,1 |
| ZAFER | 101 | %0,8 |
| MEMLEKET | 44 | %0,3 |
| DEVA | 40 | %0,3 |
| DP | 32 | %0,3 |
| EMEP | 25 | %0,2 |
| GELECEK | 23 | %0,2 |
| YTP | 21 | %0,2 |
| DSP | 14 | %0,1 |
| TİP | 14 | %0,1 |
| BTP | 13 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,1 |
| MİLLET | 13 | %0,1 |
| AB | 11 | %0,1 |
| TKP | 10 | %0,1 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| ABP | 9 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| DEM | 7 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| Ünal Aras (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çal mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkent Mah. | 6 | 1.551 | %88,9 | CHP | %53,8 |
| Alfaklar Mah. | 1 | 141 | %93,6 | CHP | %54,8 |
| Aşağıseyit Mah. | 1 | 260 | %93,9 | CHP | %68,5 |
| Bahadınlar Mah. | 2 | 406 | %94,8 | AKP | %52,7 |
| Baklançakırlar Mah. | 1 | 179 | %98,3 | CHP | %51,3 |
| Bayıralan Mah. | 2 | 391 | %98,2 | CHP | %46,8 |
| Belevi Mah. | 2 | 366 | %97,3 | CHP | %48,5 |
| Dayılar Mah. | 1 | 162 | %98,2 | CHP | %59,4 |
| Dağmarmara Mah. | 1 | 189 | %99,5 | AKP | %58,1 |
| Denizler Mah. | 2 | 378 | %92,3 | CHP | %61,5 |
| Develler Mah. | 1 | 241 | %89,6 | AKP | %53,0 |
| Gelinören Mah. | 1 | 55 | %103,6 | CHP | %78,6 |
| Hançalar Mah. | 4 | 942 | %89,2 | AKP | %52,2 |
| Hüseyinler Mah. | 4 | 1.082 | %85,1 | CHP | %54,1 |
| Kabalar Mah. | 2 | 477 | %93,7 | CHP | %52,5 |
| Kaplanlar Mah. | 1 | 110 | %96,4 | AKP | %46,5 |
| Karakaya Mah. | 1 | 112 | %100,9 | AKP | %63,2 |
| Karapınar Mah. | 1 | 39 | %105,1 | AKP | %52,5 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 194 | %94,3 | CHP | %48,3 |
| Mahmutgazi Mah. | 1 | 240 | %95,8 | CHP | %80,3 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 628 | %93,6 | CHP | %63,1 |
| Peynirciler Mah. | 1 | 57 | %93,0 | CHP | %48,1 |
| Sakızcılar Mah. | 1 | 150 | %98,7 | AKP | %57,4 |
| Sazak Mah. | 2 | 444 | %96,6 | CHP | %47,9 |
| Selcen Mah. | 2 | 543 | %88,2 | CHP | %59,3 |
| Süller Mah. | 6 | 1.780 | %88,4 | CHP | %49,3 |
| Yazır Mah. | 1 | 93 | %94,6 | CHP | %56,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 539 | %90,4 | CHP | %56,1 |
| Yukarıseyit Mah. | 2 | 393 | %92,9 | CHP | %53,9 |
| Çalkuyucak Mah. | 1 | 164 | %87,2 | AKP | %48,5 |
| Çalçakırlar Mah. | 1 | 189 | %97,9 | CHP | %81,4 |
| İsabey Mah. | 3 | 812 | %93,1 | CHP | %64,8 |
| İsmailler Mah. | 7 | 1.699 | %85,8 | CHP | %53,3 |
| Şapcılar Mah. | 1 | 91 | %101,1 | CHP | %59,3 |