12.039
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Çankırı iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %83,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ilgaz ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 12.039 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %83,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Çankırı (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Ilgaz seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 6.058 | %83,6 | AKP | %50,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 6.058 | %83,6 | AKP | %46,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.039 | %82,1 | AKP | %46,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 11.545 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.538 | %87,1 | AKP | %44,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 11.538 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.900 | %88,2 | AKP | %50,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.900 | %88,1 | AKP | %51,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.373 | %87,2 | AKP | %52,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.438 | %88,2 | AKP | %62,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 11.438 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.995 | %80,9 | EVET | %76,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.311 | %84,5 | AKP | %70,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.338 | %83,4 | AKP | %62,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 11.602 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.452 | %89,2 | MHP | %54,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.452 | %89,2 | MHP | %52,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 11.285 | %86,2 | AKP | %53,3 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.905 | %87,2 | AKP | %68,1 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.747 | %85,1 | EVET | %76,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.048 | %87,5 | AKP | %50,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.048 | %87,4 | AKP | %47,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.500 | %86,6 | AKP | %46,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 11.494 | %69,6 | EVET | %82,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.599 | %83,3 | AKP | %59,8 |
Ilgaz seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 12.039 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 11.538 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 12.373 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 11.438 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 10.995 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 11.338 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 11.285 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 10.905 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 10.747 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 10.500 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 11.494 |