%44,7
AK PARTİ birinci
9.728 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ilgaz ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %44,7 ile birinci; 9728 geçerli oy, katılım %87,1.
Kayıtlı seçmen 11.538 · Oy kullanan 10.051 (katılım %87,1) · Geçerli 9.728 · Geçersiz 323
Ilgaz Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.352 | %44,7 |
| MHP | 2.862 | %29,4 |
| İYİ | 1.667 | %17,1 |
| YRP | 253 | %2,6 |
| ZAFER | 137 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 127 | %1,3 |
| BBP | 64 | %0,7 |
| MEMLEKET | 51 | %0,5 |
| AP | 32 | %0,3 |
| ANAP | 27 | %0,3 |
| VATAN | 25 | %0,3 |
| TİP | 21 | %0,2 |
| HAK-PAR | 19 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 18 | %0,2 |
| MİLLET | 17 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 16 | %0,2 |
| DEM | 15 | %0,2 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| HKP | 6 | %0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 |
| YP | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ilgaz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Köyü | 1 | 65 | %66,2 | AKP | %45,0 |
| Akçaören Köyü | 1 | 19 | %105,3 | AKP | %75,0 |
| Alıç Köyü | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %57,1 |
| Alpagut Köyü | 1 | 52 | %92,3 | AKP | %63,8 |
| Alibey Köyü | 1 | 48 | %91,7 | AKP | %74,4 |
| Arpayeri Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %68,3 |
| Aşağıbozan Köyü | 1 | 21 | %109,5 | MHP | %47,8 |
| Aşağıdere Köyü | 1 | 28 | %82,1 | AKP | %39,1 |
| Aşağımeydan Köyü | 1 | 18 | %105,6 | AKP | %55,6 |
| Aşıklar Köyü | 1 | 44 | %104,6 | AKP | %63,6 |
| Balcı Köyü | 1 | 57 | %79,0 | MHP | %53,5 |
| Başdibek Köyü | 1 | 104 | %76,0 | AKP | %57,0 |
| Belsöğüt Köyü | 1 | 68 | %88,2 | MHP | %38,3 |
| Belören Köyü | 1 | 103 | %84,5 | İYİ | %34,1 |
| Beyköy | 1 | 37 | %83,8 | AKP | %46,4 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 37 | %86,5 | AKP | %59,4 |
| Bükçük Köyü | 1 | 59 | %93,2 | AKP | %47,3 |
| Cendere Köyü | 1 | 38 | %94,7 | MHP | %34,3 |
| Cömert Köyü | 1 | 62 | %98,4 | AKP | %65,6 |
| Danişment Köyü | 1 | 53 | %83,0 | AKP | %65,9 |
| Eksik Köyü | 1 | 68 | %85,3 | AKP | %44,8 |
| Ericek Köyü | 1 | 46 | %71,7 | AKP | %56,3 |
| Eskice Köyü | 1 | 23 | %104,4 | AKP | %70,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.080 | %86,9 | AKP | %39,1 |
| Gazi Dede Mah. | 5 | 1.531 | %86,5 | AKP | %40,4 |
| Gaziler Köyü | 1 | 107 | %85,1 | AKP | %52,8 |
| Gökçeyazı Köyü | 1 | 62 | %88,7 | AKP | %66,7 |
| Güneyköy | 1 | 35 | %91,4 | AKP | %62,5 |
| Hacıhasan Köyü | 1 | 188 | %80,9 | AKP | %57,7 |
| Ilısılık Köyü | 1 | 160 | %85,6 | AKP | %63,0 |
| Kale Köyü | 1 | 88 | %86,4 | MHP | %37,0 |
| Karataş Mah. | 1 | 162 | %105,6 | MHP | %36,1 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %40,0 |
| Kayı Köyü | 1 | 86 | %84,9 | AKP | %69,4 |
| Kazancı Köyü | 1 | 66 | %97,0 | MHP | %42,9 |
| Kese Köyü | 1 | 92 | %88,0 | AKP | %44,4 |
| Kırışlar Köyü | 1 | 105 | %85,7 | AKP | %75,0 |
| Kıyısın Köyü | 1 | 116 | %87,9 | AKP | %42,0 |
| Kızılibrik Köyü | 1 | 48 | %75,0 | AKP | %27,8 |
| Kurmalar Köyü | 1 | 48 | %91,7 | MHP | %43,2 |
| Kuyupınar Köyü | 1 | 71 | %87,3 | AKP | %55,9 |
| Kuşçayırı Köyü | 1 | 168 | %84,5 | MHP | %47,9 |
| Mesutören Köyü | 1 | 21 | %104,8 | MHP | %36,4 |
| Musaköy | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %60,0 |
| Mülayim Köyü | 1 | 267 | %91,4 | AKP | %48,9 |
| Mülayim Yenice Köyü | 1 | 45 | %100,0 | AKP | %73,3 |
| Okçular Köyü | 1 | 38 | %79,0 | AKP | %53,3 |
| Onaç Köyü | 1 | 67 | %86,6 | AKP | %43,1 |
| Saraycık Köyü | 1 | 136 | %97,8 | AKP | %76,2 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 94 | %95,7 | AKP | %58,9 |
| Satılar Köyü | 1 | 33 | %90,9 | AKP | %65,5 |
| Sazak Köyü | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %55,0 |
| Sağırlar Köyü | 1 | 46 | %82,6 | MHP | %60,5 |
| Seki Köyü | 1 | 65 | %83,1 | AKP | %55,6 |
| Serçeler Köyü | 1 | 37 | %83,8 | AKP | %77,4 |
| Söğütcük Köyü | 1 | 40 | %97,5 | AKP | %55,3 |
| Süleymanhacılar Köyü | 1 | 115 | %91,3 | AKP | %59,2 |
| Ulupınar Mah. | 2 | 424 | %87,0 | AKP | %44,4 |
| Yalaycık Köyü | 1 | 49 | %81,6 | AKP | %55,0 |
| Yavuz Mah. | 1 | 228 | %89,9 | AKP | %43,8 |
| Yaylaören Köyü | 1 | 101 | %87,1 | İYİ | %48,2 |
| Yazıköy | 1 | 32 | %93,8 | AKP | %31,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 339 | %77,3 | İYİ | %33,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 45 | %91,1 | MHP | %50,0 |
| Yenidemirciler Köyü | 1 | 35 | %97,1 | AKP | %70,6 |
| Yerkuyu Köyü | 1 | 134 | %91,0 | AKP | %62,0 |
| Yeşildumlupınar Köyü | 1 | 213 | %87,3 | AKP | %62,0 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.393 | %82,6 | AKP | %35,7 |
| Yukarıbozan Köyü | 1 | 65 | %90,8 | AKP | %44,8 |
| Yukarıdere Köyü | 1 | 45 | %88,9 | MHP | %40,0 |
| Yukarımeydan Köyü | 1 | 19 | %100,0 | AKP | %77,8 |
| Yuvademirciler Köyü | 1 | 72 | %69,4 | AKP | %36,7 |
| Yuvasaray Köyü | 1 | 223 | %93,7 | AKP | %45,6 |
| Ziraat Mah. | 2 | 414 | %86,7 | MHP | %35,6 |
| Çaltıpınar Köyü | 1 | 43 | %90,7 | AKP | %52,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 147 | %83,7 | MHP | %44,3 |
| Çeltikbaşı Köyü | 1 | 88 | %93,2 | MHP | %43,8 |
| Çörekçiler Köyü | 1 | 217 | %82,0 | MHP | %39,9 |
| Ödemiş Köyü | 1 | 40 | %102,5 | AKP | %75,0 |
| Ömerli Köyü | 1 | 93 | %78,5 | AKP | %63,4 |
| İkikavak Köyü | 1 | 74 | %90,5 | AKP | %60,6 |
| İnköy | 1 | 36 | %83,3 | İYİ | %53,6 |
| Şentepe Mah. | 1 | 379 | %91,0 | AKP | %41,7 |
| Şeyhyunus Köyü | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %52,8 |