Ilgaz · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiIlgaz ilçesi
%74,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.760 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ilgaz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %74,0 ile birinci; 9760 geçerli oy, katılım %87,1.
Ilgaz
Kayıtlı seçmen 11.538 · Oy kullanan 10.049 (katılım %87,1) · Geçerli 9.760 · Geçersiz 289
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.225 | %74,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.813 | %18,6 |
| Sinan Oğan | 669 | %6,9 |
| Muharrem İnce | 53 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Köyü | 1 | 65 | %66,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Akçaören Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Alıç Köyü | 1 | 61 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Alpagut Köyü | 1 | 52 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Alibey Köyü | 1 | 48 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Arpayeri Köyü | 1 | 41 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Aşağıbozan Köyü | 1 | 21 | %109,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Aşağıdere Köyü | 1 | 28 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Aşağımeydan Köyü | 1 | 18 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Aşıklar Köyü | 1 | 44 | %104,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Balcı Köyü | 1 | 57 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Başdibek Köyü | 1 | 104 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Belsöğüt Köyü | 1 | 68 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Belören Köyü | 1 | 103 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Beyköy | 1 | 37 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 37 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Bükçük Köyü | 1 | 59 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Cendere Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Cömert Köyü | 1 | 62 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Danişment Köyü | 1 | 53 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Eksik Köyü | 1 | 68 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Ericek Köyü | 1 | 46 | %67,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Eskice Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.080 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Gazi Dede Mah. | 5 | 1.531 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Gaziler Köyü | 1 | 107 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Gökçeyazı Köyü | 1 | 62 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Güneyköy | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Hacıhasan Köyü | 1 | 188 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Ilısılık Köyü | 1 | 160 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Kale Köyü | 1 | 88 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 162 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 32 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Kayı Köyü | 1 | 86 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Kazancı Köyü | 1 | 66 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Kese Köyü | 1 | 92 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Kırışlar Köyü | 1 | 105 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Kıyısın Köyü | 1 | 116 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Kızılibrik Köyü | 1 | 48 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Kurmalar Köyü | 1 | 48 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Kuyupınar Köyü | 1 | 71 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kuşçayırı Köyü | 1 | 168 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Mesutören Köyü | 1 | 21 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Musaköy | 1 | 42 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Mülayim Köyü | 1 | 267 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Mülayim Yenice Köyü | 1 | 45 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Okçular Köyü | 1 | 38 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Onaç Köyü | 1 | 67 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Saraycık Köyü | 1 | 136 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 94 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Satılar Köyü | 1 | 33 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Sazak Köyü | 1 | 43 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Sağırlar Köyü | 1 | 46 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Seki Köyü | 1 | 65 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Serçeler Köyü | 1 | 37 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Söğütcük Köyü | 1 | 40 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Süleymanhacılar Köyü | 1 | 115 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Ulupınar Mah. | 2 | 424 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Yalaycık Köyü | 1 | 49 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Yavuz Mah. | 1 | 228 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Yaylaören Köyü | 1 | 101 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Yazıköy | 1 | 32 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Yeni Mah. | 1 | 339 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 45 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Yenidemirciler Köyü | 1 | 35 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Yerkuyu Köyü | 1 | 134 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Yeşildumlupınar Köyü | 1 | 213 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.393 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Yukarıbozan Köyü | 1 | 65 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Yukarıdere Köyü | 1 | 45 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yukarımeydan Köyü | 1 | 19 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yuvademirciler Köyü | 1 | 72 | %69,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Yuvasaray Köyü | 1 | 223 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Ziraat Mah. | 2 | 414 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Çaltıpınar Köyü | 1 | 43 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 147 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Çeltikbaşı Köyü | 1 | 88 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Çörekçiler Köyü | 1 | 217 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Ödemiş Köyü | 1 | 40 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Ömerli Köyü | 1 | 93 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| İkikavak Köyü | 1 | 74 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| İnköy | 1 | 36 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Şentepe Mah. | 1 | 379 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Şeyhyunus Köyü | 1 | 104 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |