Ilgaz · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiIlgaz ilçesi
%78,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.758 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ilgaz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %78,3 ile birinci; 9758 geçerli oy, katılım %88,4.
Ilgaz
Kayıtlı seçmen 11.438 · Oy kullanan 10.108 (katılım %88,4) · Geçerli 9.758 · Geçersiz 350
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.641 | %78,3 |
| Muharrem İnce | 1.004 | %10,3 |
| Meral Akşener | 944 | %9,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 128 | %1,3 |
| Selahattin Demirtaş | 22 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 19 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Köyü | 1 | 74 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Akçaören Köyü | 1 | 30 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Alıç Köyü | 1 | 37 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Alpagut Köyü | 1 | 55 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Alibey Köyü | 1 | 57 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Arpayeri Köyü | 1 | 41 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Aşağıbozan Köyü | 1 | 19 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Aşağıdere Köyü | 1 | 18 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Aşağımeydan Köyü | 1 | 23 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Aşıklar Köyü | 1 | 44 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Balcı Köyü | 1 | 50 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Başdibek Köyü | 1 | 141 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Belsöğüt Köyü | 1 | 57 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Belören Köyü | 1 | 145 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Beyköy | 1 | 33 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 41 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Bükçük Köyü | 1 | 63 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Cendere Köyü | 1 | 46 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Cömert Köyü | 1 | 52 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Danişment Köyü | 1 | 46 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Eksik Köyü | 1 | 54 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Ericek Köyü | 1 | 42 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Eskice Köyü | 1 | 13 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.159 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Gazi Dede Mah. | 4 | 1.358 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Gaziler Köyü | 1 | 115 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Gökçeyazı Köyü | 1 | 57 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Güneyköy | 1 | 34 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Hacıhasan Köyü | 1 | 173 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Ilısılık Köyü | 1 | 182 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Kale Köyü | 1 | 65 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Karataş Mah. | 1 | 156 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 42 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Kayı Köyü | 1 | 95 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Kazancı Köyü | 1 | 51 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kese Köyü | 1 | 89 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Kırışlar Köyü | 1 | 113 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Kıyısın Köyü | 1 | 74 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Kızılibrik Köyü | 1 | 54 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Kurmalar Köyü | 1 | 33 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Kuyupınar Köyü | 1 | 73 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kuşçayırı Köyü | 1 | 169 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Mesutören Köyü | 1 | 39 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Musaköy | 1 | 46 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Mülayim Köyü | 1 | 171 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Mülayim Yenice Köyü | 1 | 31 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Okçular Köyü | 1 | 44 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Onaç Köyü | 1 | 47 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Saraycık Köyü | 1 | 124 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 108 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Satılar Köyü | 1 | 26 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Sazak Köyü | 1 | 31 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Sağırlar Köyü | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Seki Köyü | 1 | 73 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Serçeler Köyü | 1 | 42 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Söğütcük Köyü | 1 | 51 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Süleymanhacılar Köyü | 1 | 105 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Ulupınar Mah. | 2 | 409 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Yalaycık Köyü | 1 | 40 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Yavuz Mah. | 1 | 241 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Yaylaören Köyü | 1 | 97 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Yazıköy | 1 | 27 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Yeni Mah. | 1 | 366 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Yenice Köyü | 1 | 82 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Yenidemirciler Köyü | 1 | 40 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yerkuyu Köyü | 1 | 133 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Yeşildumlupınar Köyü | 1 | 264 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.307 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Yukarıbozan Köyü | 1 | 58 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Yukarıdere Köyü | 1 | 33 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Yukarımeydan Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Yuvademirciler Köyü | 1 | 122 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Yuvasaray Köyü | 1 | 224 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Ziraat Mah. | 2 | 434 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Çaltıpınar Köyü | 1 | 44 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Çatak Köyü | 1 | 182 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Çeltikbaşı Köyü | 1 | 81 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Çörekçiler Köyü | 1 | 215 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Ödemiş Köyü | 1 | 52 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Ömerli Köyü | 1 | 126 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| İkikavak Köyü | 1 | 83 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| İnköy | 1 | 42 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Şentepe Mah. | 1 | 381 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Şeyhyunus Köyü | 1 | 85 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |