%46,3
AK PARTİ birinci
9.264 geçerli oy · katılım %82,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ilgaz ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,3 ile birinci; 9264 geçerli oy, katılım %82,1.
Kayıtlı seçmen 12.039 · Oy kullanan 9.879 (katılım %82,1) · Geçerli 9.264 · Geçersiz 615
Ilgaz İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.288 | %46,3 |
| MHP | 3.324 | %35,9 |
| CHP | 694 | %7,5 |
| İYİ | 419 | %4,5 |
| YRP | 275 | %3,0 |
| SAADET | 127 | %1,4 |
| BTP | 33 | %0,4 |
| MİLLİ YOL | 26 | %0,3 |
| DEVA | 25 | %0,3 |
| MİLLET | 14 | %0,2 |
| TİP | 14 | %0,2 |
| SOL | 10 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
Seçilenler
- Harun Tosyalıoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmail Işık · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ilgaz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Köyü | 1 | 62 | %29,0 | MHP | %83,3 |
| Akçaören Köyü | 1 | 31 | %71,0 | MHP | %55,0 |
| Alıç Köyü | 1 | 60 | %88,3 | AKP | %54,0 |
| Alpagut Köyü | 1 | 47 | %87,2 | AKP | %40,0 |
| Alibey Köyü | 1 | 51 | %74,5 | AKP | %56,8 |
| Arpayeri Köyü | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %51,1 |
| Aşağıbozan Köyü | 1 | 19 | %89,5 | MHP | %58,8 |
| Aşağıdere Köyü | 1 | 33 | %54,6 | MHP | %38,9 |
| Aşağımeydan Köyü | 1 | 34 | %73,5 | AKP | %64,0 |
| Aşıklar Köyü | 1 | 43 | %90,7 | AKP | %72,2 |
| Balcı Köyü | 1 | 80 | %76,3 | MHP | %41,7 |
| Başdibek Köyü | 1 | 119 | %74,8 | AKP | %53,0 |
| Belsöğüt Köyü | 1 | 66 | %80,3 | AKP | %46,2 |
| Belören Köyü | 1 | 132 | %82,6 | AKP | %46,2 |
| Beyköy | 1 | 47 | %72,3 | MHP | %51,7 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 33 | %78,8 | AKP | %42,3 |
| Bükçük Köyü | 1 | 53 | %79,3 | AKP | %53,9 |
| Cendere Köyü | 1 | 46 | %84,8 | AKP | %46,0 |
| Cömert Köyü | 1 | 61 | %96,7 | MHP | %41,1 |
| Danişment Köyü | 1 | 49 | %57,1 | AKP | %66,7 |
| Eksik Köyü | 1 | 71 | %84,5 | AKP | %49,2 |
| Ericek Köyü | 1 | 41 | %58,5 | MHP | %50,0 |
| Eskice Köyü | 1 | 23 | %60,9 | AKP | %69,2 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.081 | %81,8 | AKP | %46,6 |
| Gazi Dede Mah. | 5 | 1.546 | %85,3 | AKP | %44,9 |
| Gaziler Köyü | 1 | 108 | %79,6 | AKP | %46,5 |
| Gökçeyazı Köyü | 1 | 96 | %93,8 | AKP | %76,2 |
| Güneyköy | 1 | 33 | %63,6 | AKP | %70,0 |
| Hacıhasan Köyü | 1 | 182 | %78,0 | AKP | %46,2 |
| Ilısılık Köyü | 1 | 179 | %80,5 | AKP | %55,6 |
| Kale Köyü | 1 | 109 | %86,2 | MHP | %59,8 |
| Karataş Mah. | 1 | 168 | %94,1 | MHP | %42,0 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 37 | %67,6 | AKP | %33,3 |
| Kayı Köyü | 1 | 115 | %83,5 | AKP | %63,4 |
| Kazancı Köyü | 1 | 62 | %95,2 | MHP | %45,6 |
| Kese Köyü | 1 | 102 | %91,2 | MHP | %75,3 |
| Kırışlar Köyü | 1 | 110 | %83,6 | AKP | %71,9 |
| Kıyısın Köyü | 1 | 119 | %52,1 | AKP | %55,0 |
| Kızılibrik Köyü | 1 | 74 | %96,0 | MHP | %40,0 |
| Kurmalar Köyü | 1 | 45 | %97,8 | MHP | %55,8 |
| Kuyupınar Köyü | 1 | 71 | %87,3 | AKP | %51,8 |
| Kuşçayırı Köyü | 1 | 182 | %86,8 | MHP | %36,1 |
| Mesutören Köyü | 1 | 21 | %76,2 | MHP | %62,5 |
| Musaköy | 1 | 39 | %64,1 | AKP | %50,0 |
| Mülayim Köyü | 1 | 263 | %89,7 | AKP | %51,4 |
| Mülayim Yenice Köyü | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %66,7 |
| Okçular Köyü | 1 | 38 | %34,2 | AKP | %61,5 |
| Onaç Köyü | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %46,6 |
| Saraycık Köyü | 1 | 139 | %83,5 | AKP | %53,1 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 93 | %91,4 | AKP | %56,5 |
| Satılar Köyü | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %47,7 |
| Sazak Köyü | 1 | 46 | %78,3 | AKP | %68,8 |
| Sağırlar Köyü | 1 | 41 | %51,2 | MHP | %57,1 |
| Seki Köyü | 1 | 73 | %68,5 | MHP | %54,2 |
| Serçeler Köyü | 1 | 35 | %45,7 | AKP | %68,8 |
| Söğütcük Köyü | 1 | 37 | %83,8 | İYİ | %53,3 |
| Süleymanhacılar Köyü | 1 | 131 | %78,6 | AKP | %52,9 |
| Ulupınar Mah. | 2 | 470 | %87,9 | AKP | %44,6 |
| Yalaycık Köyü | 1 | 50 | %66,0 | MHP | %40,0 |
| Yavuz Mah. | 1 | 248 | %84,7 | AKP | %43,2 |
| Yaylaören Köyü | 1 | 108 | %76,9 | CHP | %47,6 |
| Yazıköy | 1 | 39 | %97,4 | AKP | %54,1 |
| Yeni Mah. | 1 | 332 | %81,0 | AKP | %39,8 |
| Yenice Köyü | 1 | 42 | %73,8 | MHP | %60,0 |
| Yenidemirciler Köyü | 1 | 34 | %85,3 | AKP | %72,4 |
| Yerkuyu Köyü | 1 | 152 | %90,1 | AKP | %62,0 |
| Yeşildumlupınar Köyü | 1 | 231 | %87,9 | AKP | %59,8 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.424 | %79,4 | AKP | %43,5 |
| Yukarıbozan Köyü | 1 | 77 | %87,0 | AKP | %50,8 |
| Yukarıdere Köyü | 1 | 52 | %94,2 | AKP | %39,1 |
| Yukarımeydan Köyü | 1 | 22 | %63,6 | AKP | %71,4 |
| Yuvademirciler Köyü | 1 | 71 | %57,8 | AKP | %50,0 |
| Yuvasaray Köyü | 1 | 236 | %90,3 | AKP | %51,6 |
| Ziraat Mah. | 2 | 410 | %87,1 | AKP | %51,4 |
| Çaltıpınar Köyü | 1 | 53 | %67,9 | AKP | %45,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 131 | %67,2 | MHP | %56,4 |
| Çeltikbaşı Köyü | 1 | 90 | %85,6 | MHP | %46,0 |
| Çörekçiler Köyü | 1 | 242 | %74,4 | AKP | %45,0 |
| Ödemiş Köyü | 1 | 40 | %97,5 | AKP | %71,4 |
| Ömerli Köyü | 1 | 92 | %62,0 | AKP | %73,2 |
| İkikavak Köyü | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %61,8 |
| İnköy | 1 | 31 | %90,3 | MHP | %40,7 |
| Şentepe Mah. | 1 | 379 | %86,0 | MHP | %50,7 |
| Şeyhyunus Köyü | 1 | 105 | %87,6 | AKP | %48,3 |