38.868
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Batman iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,4.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozluk ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 38.868 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,4.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Batman (28. Dönem'de 5 milletvekili).
Kozluk seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 18.095 | %80,4 | AKP | %44,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 18.095 | %80,3 | AKP | %41,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 38.868 | %76,3 | DEM | %41,6 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 37.518 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 37.483 | %84,5 | DEM | %52,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 37.483 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 16.229 | %84,3 | HDP | %49,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 16.229 | %84,0 | HDP | %51,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 35.960 | %83,7 | HDP | %55,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 34.386 | %86,0 | HDP | %61,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 34.386 | %86,1 | Selahattin Demirtaş | %61,2 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 33.433 | %85,0 | HAYIR | %60,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 31.624 | %88,5 | HDP | %69,3 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 31.734 | %92,9 | HDP | %75,6 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 31.309 | %85,4 | Selahattin Demirtaş | %63,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 12.828 | %87,2 | AKP | %47,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 12.828 | %86,8 | AKP | %46,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 31.368 | %90,4 | BDP | %55,0 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 30.060 | %90,0 | AKP | %36,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 29.503 | %47,6 | EVET | %95,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.687 | %86,7 | DTP | %42,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.687 | %86,8 | DTP | %43,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 28.627 | %92,9 | DTP | %53,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 31.187 | %85,6 | EVET | %98,2 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 31.125 | %84,1 | AKP | %47,0 |
Kozluk seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 38.868 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 37.483 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 35.960 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 34.386 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 33.433 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 31.734 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 31.368 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 30.060 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 29.503 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 28.627 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 31.187 |