Kozluk · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKozluk ilçesi
%63,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
29.354 geçerli oy · katılım %79,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozluk ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %63,3 ile birinci; 29.354 geçerli oy, katılım %79,9.
Kozluk
Kayıtlı seçmen 37.518 · Oy kullanan 29.967 (katılım %79,9) · Geçerli 29.354 · Geçersiz 613
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18.585 | %63,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.769 | %36,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakışla Köyü | 1 | 236 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Akçalı Köyü | 1 | 131 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Alıçlı Köyü | 2 | 561 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Arıkaya Köyü | 1 | 221 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 379 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Ağaçlık Mah. | 1 | 214 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Aşağıgüneşli Mah. | 1 | 295 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Aşağıkıratlı Köyü | 1 | 184 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 47 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Bekirhan-Adnan Menderes Mah. | 1 | 222 | %74,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 |
| Bekirhan-Gülpınar Mah. | 2 | 497 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Bekirhan-Ortaçay Mah. | 1 | 334 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Bekirhan-Turgut Özal Mah. | 2 | 513 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Bekirhan-Yapraklı Mah. | 1 | 238 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Beybağı Köyü | 1 | 130 | %54,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Beşevler Mah. | 1 | 69 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Beşkonak Köyü | 1 | 108 | %69,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Bölükkonak Köyü | 1 | 140 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Danagöze Köyü | 2 | 420 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Dereköy | 1 | 284 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Derince Köyü | 1 | 159 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,4 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 192 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Duygulu Köyü | 1 | 162 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Düvecik Köyü | 1 | 102 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Eskice Köyü | 1 | 309 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Geyikli Köyü | 1 | 144 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Geçitaltı Köyü | 2 | 438 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Güllüce Köyü | 1 | 97 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Gümüşörgü Köyü | 1 | 201 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Gündüzlü Köyü | 1 | 113 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Günyayla Köyü | 1 | 16 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 332 | %98,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Hamam Mah. | 2 | 427 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Kahveci Köyü | 1 | 180 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Kale Mah. | 2 | 402 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Kaletepe Köyü | 2 | 444 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 275 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Karaoğlak Köyü | 1 | 270 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Karpuzlu Köyü | 2 | 736 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Karpuzlu Mah. | 1 | 83 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 31 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Kavakdibi Köyü | 2 | 405 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 93 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 82 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Kemalpaşa Mah. | 1 | 86 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Kıratlı Köyü | 1 | 217 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Kolludere Köyü | 1 | 35 | %68,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Komando Mah. | 5 | 1.546 | %74,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Konaklı Köyü | 1 | 153 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Koçaklı Köyü | 2 | 461 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Kumlupınar Köyü | 1 | 286 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 407 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Ortaca Köyü | 1 | 158 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Oyuktaş Köyü | 1 | 348 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Parmakkapı Köyü | 1 | 281 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 240 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Pınarhisar Köyü | 1 | 217 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Samanyolu Köyü | 2 | 500 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Selahaddini Eyyübi Mah. | 3 | 800 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| Seyrantepe Köyü | 1 | 15 | %120,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Seyitler Köyü | 1 | 97 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Taşlıdere Köyü | 2 | 580 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Taşlık Köyü | 1 | 165 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| Tepecik Mah. | 18 | 6.629 | %76,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Tepeüstü Mah. | 1 | 65 | %109,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Tosunpınar Köyü | 1 | 306 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Tuzlagözü Köyü | 2 | 442 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Ulaşlı Köyü | 2 | 630 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 252 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Uzunçayır Köyü | 1 | 254 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 |
| Yamaçlı Mah. | 5 | 1.738 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Yanıkkaya Köyü | 2 | 558 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Yankılı Köyü | 1 | 258 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Yapaklı Köyü | 1 | 210 | %76,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Yayalar Köyü | 1 | 281 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Yazılı Köyü | 1 | 218 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Yazpınar Köyü | 1 | 126 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Yedibölük Köyü | 1 | 216 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 615 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Yenidoğan Ase Köyü | 1 | 305 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 |
| Yenidoğan Köyü | 1 | 29 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Yeniçağlar Köyü | 3 | 1.028 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,9 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 209 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 145 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Yolaltı Mah. | 1 | 96 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 67 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Yukarı Güneşli Mah. | 5 | 1.539 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 181 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,2 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 113 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 231 | %67,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 68 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,1 |
| Çayhan Köyü | 1 | 60 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Çayönü Köyü | 2 | 710 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,7 |
| Çevrecik Köyü | 1 | 227 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Örensu Köyü | 1 | 43 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Ünsaldı Köyü | 2 | 533 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 |
| İnişli Köyü | 1 | 251 | %66,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| İslambey Mah. | 3 | 890 | %74,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Şemdinağa Mah. | 2 | 487 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |