Kozluk · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKozluk ilçesi
%64,0
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
30.608 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozluk ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %64,0 ile birinci; 30.608 geçerli oy, katılım %84,5.
Kozluk
Kayıtlı seçmen 37.483 · Oy kullanan 31.662 (katılım %84,5) · Geçerli 30.608 · Geçersiz 1.054
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19.587 | %64,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.577 | %34,6 |
| Sinan Oğan | 356 | %1,2 |
| Muharrem İnce | 88 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakışla Köyü | 1 | 235 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Akçalı Köyü | 1 | 131 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Alıçlı Köyü | 2 | 558 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Arıkaya Köyü | 1 | 221 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Armutlu Köyü | 1 | 379 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Ağaçlık Mah. | 1 | 212 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Aşağıgüneşli Mah. | 1 | 295 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Aşağıkıratlı Köyü | 1 | 184 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 47 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Bekirhan-Adnan Menderes Mah. | 1 | 222 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Bekirhan-Gülpınar Mah. | 2 | 497 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Bekirhan-Ortaçay Mah. | 1 | 333 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Bekirhan-Turgut Özal Mah. | 2 | 512 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Bekirhan-Yapraklı Mah. | 1 | 238 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Beybağı Köyü | 1 | 129 | %67,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Beşevler Mah. | 1 | 69 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Beşkonak Köyü | 1 | 108 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Bölükkonak Köyü | 1 | 139 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Danagöze Köyü | 2 | 420 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Dereköy | 1 | 284 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Derince Köyü | 1 | 159 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 192 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Duygulu Köyü | 1 | 162 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Düvecik Köyü | 1 | 102 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,3 |
| Eskice Köyü | 1 | 309 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Geyikli Köyü | 1 | 144 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Geçitaltı Köyü | 2 | 438 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Güllüce Köyü | 1 | 97 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Gümüşörgü Köyü | 1 | 201 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Gündüzlü Köyü | 1 | 113 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Günyayla Köyü | 1 | 16 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 332 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,3 |
| Hamam Mah. | 2 | 427 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Kahveci Köyü | 1 | 180 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Kale Mah. | 2 | 402 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Kaletepe Köyü | 2 | 443 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 275 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Karaoğlak Köyü | 1 | 270 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 |
| Karpuzlu Köyü | 2 | 736 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Karpuzlu Mah. | 1 | 83 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 31 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Kavakdibi Köyü | 2 | 405 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 92 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 81 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Kemalpaşa Mah. | 1 | 86 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Kıratlı Köyü | 1 | 217 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Kolludere Köyü | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Komando Mah. | 5 | 1.542 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Konaklı Köyü | 1 | 153 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,1 |
| Koçaklı Köyü | 2 | 461 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,2 |
| Kumlupınar Köyü | 1 | 286 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 406 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Ortaca Köyü | 1 | 158 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Oyuktaş Köyü | 1 | 348 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 |
| Parmakkapı Köyü | 1 | 280 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 240 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Pınarhisar Köyü | 1 | 217 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,7 |
| Samanyolu Köyü | 2 | 499 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Selahaddini Eyyübi Mah. | 3 | 797 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Seyrantepe Köyü | 1 | 15 | %120,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Seyitler Köyü | 1 | 97 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Taşlıdere Köyü | 2 | 580 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Taşlık Köyü | 1 | 165 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Tepecik Mah. | 18 | 6.625 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Tepeüstü Mah. | 1 | 65 | %113,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Tosunpınar Köyü | 1 | 306 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Tuzlagözü Köyü | 2 | 442 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Ulaşlı Köyü | 2 | 630 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 252 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Uzunçayır Köyü | 1 | 254 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Yamaçlı Mah. | 5 | 1.737 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Yanıkkaya Köyü | 2 | 557 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Yankılı Köyü | 1 | 258 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Yapaklı Köyü | 1 | 210 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Yayalar Köyü | 1 | 280 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Yazılı Köyü | 1 | 217 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Yazpınar Köyü | 1 | 126 | %101,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,8 |
| Yedibölük Köyü | 1 | 216 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 615 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Yenidoğan Ase Köyü | 1 | 305 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,6 |
| Yenidoğan Köyü | 1 | 29 | %103,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Yeniçağlar Köyü | 3 | 1.026 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 209 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 144 | %97,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Yolaltı Mah. | 1 | 96 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 67 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Yukarı Güneşli Mah. | 5 | 1.538 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,6 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 181 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 113 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,0 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 231 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,7 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 68 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,2 |
| Çayhan Köyü | 1 | 60 | %81,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Çayönü Köyü | 2 | 710 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Çevrecik Köyü | 1 | 227 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Örensu Köyü | 1 | 43 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Ünsaldı Köyü | 2 | 533 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| İnişli Köyü | 1 | 251 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| İslambey Mah. | 3 | 890 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Şemdinağa Mah. | 2 | 487 | %82,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,8 |