%41,6
DEM Parti birinci
27.701 geçerli oy · katılım %76,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozluk ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %41,6 ile birinci; 27.701 geçerli oy, katılım %76,3.
Kayıtlı seçmen 38.868 · Oy kullanan 29.665 (katılım %76,3) · Geçerli 27.701 · Geçersiz 1.964
Kozluk İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 11.514 | %41,6 |
| AKP | 8.213 | %29,7 |
| CHP | 3.084 | %11,1 |
| HÜDA PAR | 1.581 | %5,7 |
| MHP | 1.274 | %4,6 |
| YRP | 1.234 | %4,5 |
| DEVA | 206 | %0,7 |
| DP | 126 | %0,5 |
| BTP | 116 | %0,4 |
| İYİ | 106 | %0,4 |
| ZAFER | 80 | %0,3 |
| BBP | 71 | %0,3 |
| SAADET | 69 | %0,3 |
| VATAN | 27 | %0,1 |
Seçilenler
- Şafi Acar · DEM · listede 1. sıra
- Adnan Çetinkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ayhan Akın · DEM · listede 2. sıra
- Fesih Erikli · DEM · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kozluk mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 75. Yıl Mah. | 6 | 1.776 | %79,7 | DEM | %43,0 |
| Akçakışla Köyü | 1 | 206 | %95,6 | MHP | %66,8 |
| Akçalı Köyü | 1 | 120 | %65,8 | AKP | %91,1 |
| Alıçlı Köyü | 2 | 564 | %73,2 | MHP | %30,9 |
| Arıkaya Köyü | 1 | 220 | %89,6 | DEM | %59,3 |
| Armutlu Köyü | 2 | 371 | %56,6 | AKP | %25,8 |
| Ağaçlık Mah. | 1 | 218 | %90,8 | CHP | %80,9 |
| Aşağıgüneşli Mah. | 1 | 358 | %79,3 | AKP | %44,4 |
| Aşağıkıratlı Köyü | 1 | 183 | %62,8 | AKP | %36,7 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 54 | %92,6 | CHP | %79,2 |
| Bekirhan-Adnan Menderes Mah. | 1 | 264 | %92,4 | DEM | %46,0 |
| Bekirhan-Gülpınar Mah. | 2 | 669 | %87,3 | AKP | %49,1 |
| Bekirhan-Ortaçay Mah. | 2 | 382 | %84,3 | DEM | %58,6 |
| Bekirhan-Turgut Özal Mah. | 2 | 629 | %88,6 | AKP | %45,2 |
| Bekirhan-Yapraklı Mah. | 2 | 368 | %90,2 | AKP | %50,8 |
| Beybağı Köyü | 1 | 105 | %54,3 | AKP | %50,0 |
| Beşevler Mah. | 1 | 73 | %94,5 | AKP | %56,1 |
| Beşkonak Köyü | 1 | 171 | %55,0 | DEM | %65,9 |
| Bölükkonak Köyü | 1 | 147 | %61,2 | DEM | %47,6 |
| Danagöze Köyü | 2 | 410 | %74,6 | DEM | %85,3 |
| Dereköy | 1 | 298 | %71,8 | DEM | %46,8 |
| Derince Köyü | 1 | 149 | %47,7 | DEM | %46,0 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 227 | %87,2 | AKP | %53,0 |
| Duygulu Köyü | 1 | 165 | %84,2 | DEM | %61,8 |
| Düvecik Köyü | 1 | 102 | %88,2 | DEM | %58,9 |
| Eskice Köyü | 1 | 317 | %74,8 | DEM | %83,8 |
| Geyikli Köyü | 1 | 135 | %68,2 | AKP | %33,7 |
| Geçitaltı Köyü | 2 | 427 | %54,8 | AKP | %29,7 |
| Güllüce Köyü | 1 | 79 | %93,7 | ZAFER | %35,4 |
| Gümüşörgü Köyü | 1 | 189 | %63,0 | DEM | %83,8 |
| Gündüzlü Köyü | 1 | 116 | %68,1 | DEM | %67,6 |
| Günyayla Köyü | 1 | 13 | %100,0 | BBP | %38,5 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 311 | %71,7 | DEM | %48,4 |
| Hamam Mah. | 2 | 415 | %78,1 | DEM | %57,9 |
| Kahveci Köyü | 1 | 172 | %57,6 | DEM | %44,8 |
| Kale Mah. | 2 | 396 | %80,6 | DEM | %50,0 |
| Kaletepe Köyü | 2 | 565 | %93,5 | DEM | %68,1 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 265 | %77,4 | DEM | %41,7 |
| Karaoğlak Köyü | 1 | 264 | %67,8 | DEM | %86,5 |
| Karpuzlu Köyü | 3 | 761 | %67,2 | DEM | %75,7 |
| Karpuzlu Mah. | 1 | 85 | %92,9 | AKP | %45,3 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 35 | %57,1 | DEM | %66,7 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 875 | %81,6 | AKP | %36,7 |
| Kavakdibi Köyü | 2 | 369 | %77,2 | DEM | %74,2 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 101 | %82,2 | CHP | %37,8 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 77 | %48,1 | AKP | %48,6 |
| Kemalpaşa Mah. | 1 | 84 | %84,5 | CHP | %43,5 |
| Kıratlı Köyü | 1 | 219 | %65,8 | AKP | %41,7 |
| Kolludere Köyü | 1 | 34 | %67,7 | AKP | %47,8 |
| Komando Mah. | 5 | 1.546 | %77,3 | AKP | %38,5 |
| Konaklı Köyü | 1 | 156 | %57,1 | DEM | %69,3 |
| Koçaklı Köyü | 2 | 442 | %60,9 | DEM | %67,6 |
| Kumlupınar Köyü | 1 | 186 | %58,6 | DEM | %76,0 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 436 | %87,4 | AKP | %51,0 |
| Okçular Köyü | 1 | 123 | %73,2 | DEM | %72,9 |
| Ortaca Köyü | 1 | 169 | %70,4 | DEM | %49,1 |
| Oyuktaş Köyü | 1 | 343 | %70,0 | YRP | %57,1 |
| Parmakkapı Köyü | 1 | 306 | %70,3 | DEM | %86,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 256 | %87,9 | AKP | %34,9 |
| Pınarhisar Köyü | 1 | 221 | %78,7 | DEM | %73,8 |
| Samanyolu Köyü | 2 | 516 | %64,9 | DEM | %35,0 |
| Sağlık Mah. | 8 | 2.548 | %80,1 | AKP | %45,5 |
| Selahaddini Eyyübi Mah. | 3 | 837 | %81,2 | AKP | %39,5 |
| Seyrantepe Köyü | 1 | 14 | %78,6 | DEM | %72,7 |
| Seyitler Köyü | 1 | 105 | %74,3 | AKP | %46,6 |
| Taşlıdere Köyü | 2 | 610 | %78,0 | DEM | %83,9 |
| Taşlık Köyü | 1 | 190 | %86,3 | YRP | %40,0 |
| Tepecik Mah. | 6 | 1.791 | %78,8 | DEM | %48,1 |
| Tepeüstü Mah. | 1 | 67 | %98,5 | HÜDA PAR | %50,9 |
| Tosunpınar Köyü | 2 | 387 | %97,2 | AKP | %39,5 |
| Tuzlagözü Köyü | 2 | 435 | %78,2 | AKP | %56,3 |
| Ulaşlı Köyü | 2 | 613 | %83,0 | DEM | %57,2 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 256 | %83,2 | YRP | %56,6 |
| Uzunçayır Köyü | 1 | 259 | %47,1 | DEM | %73,3 |
| Yamaçlı Mah. | 5 | 1.741 | %79,7 | AKP | %36,2 |
| Yanıkkaya Köyü | 2 | 579 | %64,3 | DEM | %83,6 |
| Yankılı Köyü | 1 | 246 | %87,4 | DEM | %48,6 |
| Yapaklı Köyü | 1 | 197 | %74,6 | DEM | %81,9 |
| Yayalar Köyü | 1 | 164 | %78,1 | DEM | %88,5 |
| Yazılı Köyü | 1 | 216 | %84,7 | AKP | %39,9 |
| Yazpınar Köyü | 1 | 135 | %78,5 | DEM | %60,4 |
| Yedibölük Köyü | 1 | 212 | %62,7 | DEM | %75,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 632 | %82,9 | DEM | %43,5 |
| Yenidoğan Ase Köyü | 1 | 292 | %40,1 | AKP | %79,5 |
| Yenidoğan Köyü | 1 | 28 | %60,7 | DEM | %50,0 |
| Yeniçağlar Köyü | 4 | 1.070 | %52,2 | DEM | %72,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 217 | %91,7 | CHP | %49,2 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 150 | %77,3 | DEM | %46,4 |
| Yolaltı Mah. | 1 | 92 | %89,1 | CHP | %87,2 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 79 | %88,6 | CHP | %71,0 |
| Yukarı Güneşli Mah. | 5 | 1.603 | %80,7 | AKP | %44,3 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 204 | %56,9 | AKP | %38,5 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 121 | %66,9 | DEM | %57,7 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 223 | %88,3 | AKP | %65,8 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 60 | %88,3 | DEM | %80,8 |
| Çayhan Köyü | 1 | 72 | %59,7 | DEM | %51,2 |
| Çayönü Köyü | 3 | 734 | %70,7 | DEM | %53,0 |
| Çevrecik Köyü | 1 | 223 | %64,1 | DEM | %70,8 |
| Örensu Köyü | 1 | 42 | %50,0 | AKP | %42,9 |
| Ünsaldı Köyü | 2 | 548 | %92,9 | DEM | %56,7 |
| İnişli Köyü | 1 | 278 | %66,6 | HÜDA PAR | %37,6 |
| İslambey Mah. | 3 | 897 | %73,5 | AKP | %35,6 |
| Şemdinağa Mah. | 2 | 468 | %73,5 | DEM | %47,4 |