%55,3
HDP birinci
28.644 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozluk ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında HDP %55,3 ile birinci; 28.644 geçerli oy, katılım %83,7.
Kayıtlı seçmen 35.960 · Oy kullanan 30.079 (katılım %83,7) · Geçerli 28.644 · Geçersiz 1.435
Kozluk İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 15.849 | %55,3 |
| AKP | 9.710 | %33,9 |
| CHP | 735 | %2,6 |
| BTP | 233 | %0,8 |
| İYİ | 197 | %0,7 |
| MHP | 175 | %0,6 |
| SAADET | 161 | %0,6 |
| DP | 60 | %0,2 |
| BBP | 53 | %0,2 |
| VATAN | 17 | %0,1 |
Seçilenler
- Ayhan Akın · HDP · listede 1. sıra
- Feremez Tosunpınar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Aksoy · HDP · listede 2. sıra
- Mahfuz Adin · HDP · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kozluk mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçakışla Köyü | 1 | 215 | %89,8 | AKP | %56,8 |
| Akçalı Köyü | 1 | 139 | %98,6 | AKP | %57,7 |
| Alıçlı Köyü | 2 | 466 | %82,6 | AKP | %65,0 |
| Arıkaya Köyü | 1 | 232 | %96,1 | HDP | %76,8 |
| Armutlu Köyü | 2 | 399 | %91,7 | AKP | %82,5 |
| Ağaçlık Mah. | 1 | 210 | %86,7 | HDP | %65,9 |
| Aşağıgüneşli Mah. | 1 | 195 | %74,4 | AKP | %51,9 |
| Aşağıkıratlı Köyü | 1 | 167 | %80,2 | AKP | %43,2 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 40 | %105,0 | HDP | %65,0 |
| Bekirhan-Adnan Menderes Mah. | 1 | 282 | %91,8 | HDP | %45,5 |
| Bekirhan-Gülpınar Mah. | 2 | 444 | %95,7 | HDP | %64,9 |
| Bekirhan-Ortaçay Mah. | 1 | 290 | %91,0 | HDP | %97,1 |
| Bekirhan-Turgut Özal Mah. | 2 | 519 | %96,2 | HDP | %59,4 |
| Bekirhan-Yapraklı Mah. | 1 | 295 | %92,5 | HDP | %62,2 |
| Beybağı Köyü | 1 | 121 | %94,2 | AKP | %45,1 |
| Beşevler Mah. | 1 | 50 | %92,0 | CHP | %60,0 |
| Beşkonak Köyü | 1 | 86 | %82,6 | AKP | %60,3 |
| Bölükkonak Köyü | 1 | 138 | %78,3 | HDP | %64,4 |
| Danagöze Köyü | 2 | 386 | %83,7 | HDP | %94,0 |
| Dereköy | 1 | 327 | %75,2 | HDP | %71,7 |
| Derince Köyü | 1 | 153 | %56,9 | AKP | %44,1 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 244 | %81,2 | AKP | %57,9 |
| Duygulu Köyü | 1 | 191 | %71,7 | HDP | %66,4 |
| Düvecik Köyü | 1 | 100 | %69,0 | HDP | %85,3 |
| Eskice Köyü | 1 | 311 | %82,0 | HDP | %87,5 |
| Geyikli Köyü | 1 | 136 | %65,4 | AKP | %72,4 |
| Geçitaltı Köyü | 2 | 379 | %61,2 | AKP | %77,2 |
| Güllüce Köyü | 1 | 97 | %96,9 | AKP | %53,1 |
| Gümüşörgü Köyü | 1 | 193 | %64,8 | HDP | %92,0 |
| Gündüzlü Köyü | 1 | 109 | %80,7 | HDP | %58,6 |
| Günyayla Köyü | 1 | 12 | %116,7 | HDP | %78,6 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 309 | %83,8 | HDP | %59,8 |
| Hamam Mah. | 2 | 470 | %86,6 | HDP | %71,1 |
| Kahveci Köyü | 1 | 169 | %78,1 | AKP | %51,2 |
| Kale Mah. | 2 | 433 | %87,8 | HDP | %69,0 |
| Kaletepe Köyü | 2 | 553 | %93,1 | HDP | %80,7 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 281 | %63,7 | HDP | %51,1 |
| Karaoğlak Köyü | 1 | 297 | %80,1 | HDP | %84,0 |
| Karpuzlu Köyü | 3 | 715 | %90,4 | HDP | %81,8 |
| Karpuzlu Mah. | 1 | 97 | %83,5 | HDP | %61,7 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 30 | %90,0 | HDP | %75,0 |
| Kavakdibi Köyü | 2 | 417 | %75,1 | HDP | %82,0 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 108 | %84,3 | HDP | %49,4 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 87 | %27,6 | HDP | %54,2 |
| Kemalpaşa Mah. | 1 | 95 | %89,5 | AKP | %44,1 |
| Kıratlı Köyü | 1 | 233 | %74,7 | AKP | %56,2 |
| Kolludere Köyü | 1 | 33 | %84,9 | AKP | %53,6 |
| Komando Mah. | 5 | 1.596 | %81,2 | AKP | %47,7 |
| Konaklı Köyü | 1 | 170 | %77,7 | HDP | %87,1 |
| Koçaklı Köyü | 2 | 448 | %80,1 | HDP | %45,5 |
| Kumlupınar Köyü | 1 | 188 | %69,2 | HDP | %86,4 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 401 | %89,8 | AKP | %72,9 |
| Ortaca Köyü | 1 | 136 | %82,4 | HDP | %53,0 |
| Oyuktaş Köyü | 2 | 365 | %84,1 | HDP | %56,2 |
| Parmakkapı Köyü | 1 | 280 | %93,9 | HDP | %83,5 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 223 | %92,8 | AKP | %50,5 |
| Pınarhisar Köyü | 1 | 230 | %70,0 | HDP | %82,2 |
| Samanyolu Köyü | 2 | 409 | %89,5 | AKP | %54,4 |
| Selahaddini Eyyübi Mah. | 3 | 876 | %84,6 | AKP | %45,2 |
| Seyrantepe Köyü | 1 | 20 | %95,0 | HDP | %89,5 |
| Seyitler Köyü | 1 | 187 | %91,4 | HDP | %69,3 |
| Taşlıdere Köyü | 2 | 671 | %87,3 | HDP | %88,9 |
| Taşlık Köyü | 1 | 136 | %96,3 | AKP | %35,9 |
| Tepecik Mah. | 14 | 4.821 | %84,4 | HDP | %53,0 |
| Tepeüstü Mah. | 1 | 76 | %86,8 | AKP | %69,7 |
| Tosunpınar Köyü | 1 | 278 | %98,2 | AKP | %70,9 |
| Tuzlagözü Köyü | 2 | 507 | %78,7 | AKP | %54,3 |
| Ulaşlı Köyü | 2 | 637 | %75,7 | HDP | %58,0 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 210 | %69,1 | HDP | %41,0 |
| Uzunçayır Köyü | 1 | 240 | %78,8 | HDP | %84,0 |
| Yamaçlı Mah. | 5 | 1.741 | %82,8 | HDP | %46,2 |
| Yanıkkaya Köyü | 2 | 546 | %78,6 | HDP | %86,0 |
| Yankılı Köyü | 1 | 202 | %77,2 | HDP | %76,6 |
| Yapaklı Köyü | 1 | 228 | %75,0 | HDP | %82,5 |
| Yayalar Köyü | 1 | 264 | %82,6 | HDP | %92,4 |
| Yazılı Köyü | 1 | 223 | %83,4 | AKP | %73,3 |
| Yazpınar Köyü | 1 | 103 | %81,6 | HDP | %75,9 |
| Yedibölük Köyü | 1 | 229 | %76,0 | HDP | %84,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 741 | %85,0 | HDP | %62,1 |
| Yenidoğan Ase Köyü | 1 | 209 | %82,8 | AKP | %79,0 |
| Yenidoğan Köyü | 1 | 40 | %97,5 | HDP | %73,7 |
| Yeniçağlar Köyü | 3 | 1.025 | %93,1 | HDP | %89,5 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 213 | %92,5 | HDP | %29,8 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 136 | %89,0 | AKP | %49,6 |
| Yolaltı Mah. | 1 | 80 | %91,3 | AKP | %64,4 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 71 | %93,0 | AKP | %42,6 |
| Yukarı Güneşli Mah. | 5 | 1.617 | %83,0 | HDP | %44,4 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 172 | %84,9 | HDP | %96,5 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 108 | %59,3 | HDP | %71,9 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 237 | %89,9 | AKP | %67,0 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 50 | %76,0 | HDP | %79,0 |
| Çayhan Köyü | 1 | 101 | %68,3 | HDP | %47,8 |
| Çayönü Köyü | 2 | 678 | %87,8 | HDP | %65,1 |
| Çevrecik Köyü | 1 | 225 | %84,4 | HDP | %98,4 |
| Örensu Köyü | 1 | 58 | %34,5 | AKP | %72,2 |
| Ünsaldı Köyü | 2 | 471 | %89,8 | HDP | %57,0 |
| İnişli Köyü | 1 | 240 | %71,3 | AKP | %89,4 |
| İslambey Mah. | 3 | 1.048 | %85,2 | HDP | %57,2 |
| Şemdinağa Mah. | 2 | 546 | %80,0 | HDP | %54,4 |