28.557
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Balıkesir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %91,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sındırgı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 28.557 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %91,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Balıkesir (28. Dönem'de 9 milletvekili).
Sındırgı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 28.557 | %91,6 | CHP | %52,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 28.557 | %91,6 | CHP | %51,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 28.557 | %91,6 | CHP | %51,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 28.149 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 28.138 | %92,4 | AKP | %42,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 28.138 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 28.952 | %93,4 | AKP | %50,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 28.952 | %93,4 | AKP | %50,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 28.952 | %93,4 | AKP | %54,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 28.825 | %92,8 | AKP | %49,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 28.825 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 29.174 | %91,9 | EVET | %54,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 29.493 | %91,1 | AKP | %52,6 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 29.530 | %91,3 | AKP | %46,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 29.931 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 30.169 | %95,0 | AKP | %46,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 30.169 | %95,0 | AKP | %46,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 30.169 | %95,0 | AKP | %46,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 31.033 | %93,0 | AKP | %51,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 31.585 | %92,2 | EVET | %56,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.697 | %89,2 | CHP | %48,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.697 | %89,1 | CHP | %44,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 32.308 | %93,4 | AKP | %38,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 33.662 | %81,1 | EVET | %62,3 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 33.693 | %91,9 | AKP | %37,9 |
Sındırgı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 28.557 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 28.138 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 28.952 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 28.825 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 29.174 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 29.530 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 30.169 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 31.033 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 31.585 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 32.308 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 33.662 |