%51,3
CHP birinci
24.187 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sındırgı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %51,3 ile birinci; 24.187 geçerli oy, katılım %91,6.
Kayıtlı seçmen 28.557 · Oy kullanan 26.154 (katılım %91,6) · Geçerli 24.187 · Geçersiz 1.967
Sındırgı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 12.401 | %51,3 |
| AKP | 10.264 | %42,4 |
| YRP | 716 | %3,0 |
| İYİ | 352 | %1,5 |
| ZAFER | 101 | %0,4 |
| BTP | 53 | %0,2 |
| DSP | 34 | %0,1 |
| MEMLEKET | 32 | %0,1 |
| EMEP | 31 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 31 | %0,1 |
| VATAN | 28 | %0,1 |
| HAK-PAR | 23 | %0,1 |
| MİLLET | 21 | %0,1 |
| TKP | 20 | %0,1 |
| DEM | 19 | %0,1 |
| TKH | 16 | %0,1 |
| Ahmet Akın (bağımsız) | 16 | %0,1 |
| ABP | 12 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,1 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Ramazan Şakşak (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sındırgı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 112 | %99,1 | AKP | %43,3 |
| Akçakısrak Mah. | 1 | 311 | %90,0 | AKP | %60,3 |
| Alacaatlı Mah. | 2 | 408 | %90,4 | AKP | %47,3 |
| Alakır Mah. | 1 | 186 | %97,3 | AKP | %64,2 |
| Alayaka Mah. | 1 | 343 | %92,4 | CHP | %65,5 |
| Armutlu Mah. | 1 | 285 | %95,4 | CHP | %56,8 |
| Aslandede Mah. | 1 | 267 | %92,5 | AKP | %83,0 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 115 | %99,1 | AKP | %51,4 |
| Bulak Mah. | 1 | 102 | %94,1 | CHP | %71,4 |
| Bükrecik Mah. | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %53,5 |
| Büyükdağdere Mah. | 2 | 497 | %97,4 | CHP | %75,5 |
| Camicedit Mah. | 7 | 2.447 | %85,9 | CHP | %55,1 |
| Camikebir Mah. | 6 | 1.991 | %86,0 | CHP | %53,9 |
| Cüneyt Mah. | 1 | 151 | %98,7 | CHP | %61,6 |
| Danaçayır Mah. | 1 | 47 | %104,3 | AKP | %78,7 |
| Dedeler Mah. | 1 | 108 | %83,3 | AKP | %79,2 |
| Derecikören Mah. | 1 | 252 | %89,3 | AKP | %88,0 |
| Devletlibaba Mah. | 1 | 169 | %91,7 | AKP | %46,9 |
| Düvertepe Mah. | 1 | 238 | %92,9 | CHP | %83,3 |
| Düğüncüler Mah. | 1 | 200 | %89,5 | AKP | %53,0 |
| Emendere Mah. | 2 | 385 | %93,0 | AKP | %54,9 |
| Eğridere Mah. | 1 | 252 | %99,2 | AKP | %69,7 |
| Eşmedere Mah. | 1 | 241 | %99,6 | CHP | %61,8 |
| Gölcük Mah. | 2 | 704 | %93,0 | CHP | %58,6 |
| Gözören Mah. | 1 | 106 | %95,3 | AKP | %43,5 |
| Hisaralan Mah. | 1 | 213 | %94,4 | CHP | %47,6 |
| Işıklar Mah. | 2 | 395 | %95,4 | CHP | %74,1 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 236 | %94,9 | AKP | %50,5 |
| Karacalar Mah. | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %80,5 |
| Karagür Mah. | 1 | 237 | %94,9 | CHP | %62,7 |
| Karakaya Mah. | 2 | 361 | %96,7 | AKP | %62,2 |
| Kepez Mah. | 1 | 152 | %99,3 | AKP | %59,2 |
| Kertil Mah. | 1 | 120 | %97,5 | CHP | %48,0 |
| Kınık Mah. | 2 | 488 | %95,5 | AKP | %55,1 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 102 | %102,0 | AKP | %60,4 |
| Kızılgür Mah. | 1 | 121 | %95,9 | AKP | %50,5 |
| Kocabey Mah. | 1 | 188 | %94,7 | CHP | %55,9 |
| Kocakonak Mah. | 4 | 1.099 | %93,5 | CHP | %51,9 |
| Kocasinan Mah. | 2 | 409 | %97,6 | CHP | %90,5 |
| Kozlu Mah. | 1 | 205 | %93,7 | CHP | %67,2 |
| Kurtuluş Mah. | 7 | 2.254 | %84,3 | CHP | %60,4 |
| Kürendere Mah. | 1 | 290 | %92,1 | AKP | %74,8 |
| Küçükbükü Mah. | 1 | 238 | %97,9 | CHP | %63,8 |
| Küçükdağdere Mah. | 1 | 268 | %97,4 | CHP | %50,0 |
| Mandıra Mah. | 1 | 208 | %98,6 | CHP | %58,4 |
| Mumcuköy Mah. | 1 | 229 | %90,8 | CHP | %46,2 |
| Ormaniçi Mah. | 1 | 56 | %107,1 | AKP | %55,2 |
| Osmanlar Mah. | 2 | 552 | %91,9 | CHP | %53,9 |
| Pelitören Mah. | 1 | 68 | %101,5 | AKP | %91,0 |
| Pürsünler Mah. | 1 | 347 | %97,4 | CHP | %50,6 |
| Rızaiye Mah. | 2 | 395 | %89,1 | CHP | %62,2 |
| Süller Mah. | 2 | 384 | %94,8 | CHP | %71,1 |
| Sinandede Mah. | 1 | 114 | %99,1 | AKP | %54,3 |
| Taşköy Mah. | 1 | 300 | %95,7 | AKP | %55,4 |
| Umurlar Mah. | 3 | 758 | %89,8 | CHP | %66,3 |
| Yaylabayır Mah. | 3 | 784 | %94,5 | AKP | %64,3 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 155 | %90,3 | AKP | %56,5 |
| Yağcıbedir Mah. | 4 | 1.250 | %85,3 | CHP | %46,8 |
| Yolcupınar Mah. | 1 | 108 | %90,7 | AKP | %51,6 |
| Yusufçamı Mah. | 2 | 392 | %92,1 | AKP | %46,6 |
| Yüreğil Mah. | 4 | 1.341 | %96,1 | AKP | %48,0 |
| Çakıllı Mah. | 1 | 148 | %93,2 | CHP | %50,4 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 17 | %117,7 | CHP | %68,4 |
| Çamalanı Mah. | 1 | 254 | %95,7 | AKP | %53,3 |
| Çavdaroğlu Mah. | 5 | 1.620 | %89,0 | CHP | %61,4 |
| Çaygören Mah. | 1 | 163 | %88,3 | CHP | %63,3 |
| Çayır Mah. | 1 | 49 | %95,9 | AKP | %57,1 |
| Çelebiler Mah. | 1 | 151 | %94,7 | CHP | %52,1 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 155 | %94,2 | AKP | %54,3 |
| Çılbırcı Mah. | 1 | 99 | %96,0 | AKP | %60,9 |
| Çoturtepe Mah. | 1 | 132 | %99,2 | CHP | %62,7 |
| İbiller Mah. | 2 | 377 | %95,2 | CHP | %68,7 |
| İzzettin Mah. | 1 | 247 | %98,4 | AKP | %56,1 |
| Şahinkaya Mah. | 1 | 128 | %96,9 | AKP | %53,3 |
| Şapçı Mah. | 1 | 116 | %86,2 | AKP | %62,2 |