Sındırgı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSındırgı ilçesi
%57,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
24.802 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sındırgı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,6 ile birinci; 24.802 geçerli oy, katılım %90,1.
Sındırgı
Kayıtlı seçmen 28.149 · Oy kullanan 25.374 (katılım %90,1) · Geçerli 24.802 · Geçersiz 572
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.286 | %57,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.516 | %42,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 112 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Akçakısrak Mah. | 1 | 300 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Alacaatlı Mah. | 1 | 380 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Alakır Mah. | 1 | 183 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Alayaka Mah. | 1 | 342 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Armutlu Mah. | 1 | 281 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Aslandede Mah. | 1 | 255 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 114 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Bulak Mah. | 1 | 104 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Bükrecik Mah. | 1 | 75 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Büyükdağdere Mah. | 2 | 476 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Camicedit Mah. | 7 | 2.508 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Camikebir Mah. | 6 | 1.988 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Cüneyt Mah. | 1 | 128 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Danaçayır Mah. | 1 | 47 | %106,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Dedeler Mah. | 1 | 114 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Derecikören Mah. | 1 | 249 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Devletlibaba Mah. | 1 | 149 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Düvertepe Mah. | 1 | 230 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Düğüncüler Mah. | 1 | 199 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Emendere Mah. | 2 | 382 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Eğridere Mah. | 1 | 253 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Eşmedere Mah. | 1 | 226 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Gölcük Mah. | 2 | 704 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Gözören Mah. | 1 | 107 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Hisaralan Mah. | 1 | 209 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Işıklar Mah. | 2 | 382 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,5 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 233 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Karacalar Mah. | 1 | 93 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Karagür Mah. | 1 | 232 | %97,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Karakaya Mah. | 1 | 376 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Kepez Mah. | 1 | 138 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Kertil Mah. | 1 | 121 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Kınık Mah. | 2 | 479 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 80 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Kızılgür Mah. | 1 | 119 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Kocabey Mah. | 1 | 192 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Kocakonak Mah. | 3 | 1.063 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Kocasinan Mah. | 1 | 265 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Kozlu Mah. | 1 | 192 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Kurtuluş Mah. | 7 | 2.303 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Kürendere Mah. | 1 | 296 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Küçükbükü Mah. | 1 | 208 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Küçükdağdere Mah. | 1 | 264 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Mandıra Mah. | 1 | 215 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Mumcuköy Mah. | 1 | 225 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Ormaniçi Mah. | 1 | 53 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Osmanlar Mah. | 2 | 545 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Pelitören Mah. | 1 | 69 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Pürsünler Mah. | 1 | 292 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Rızaiye Mah. | 2 | 402 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Süller Mah. | 2 | 384 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Sinandede Mah. | 1 | 118 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Taşköy Mah. | 1 | 312 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Umurlar Mah. | 3 | 773 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Yaylabayır Mah. | 3 | 763 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 153 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Yağcıbedir Mah. | 4 | 1.250 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Yolcupınar Mah. | 1 | 100 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Yusufçamı Mah. | 2 | 386 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yüreğil Mah. | 4 | 1.375 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Çakıllı Mah. | 1 | 147 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 17 | %123,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Çamalanı Mah. | 1 | 251 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Çavdaroğlu Mah. | 5 | 1.579 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Çaygören Mah. | 1 | 139 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Çayır Mah. | 1 | 52 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Çelebiler Mah. | 1 | 152 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 149 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Çılbırcı Mah. | 1 | 102 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Çoturtepe Mah. | 1 | 131 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| İbiller Mah. | 1 | 370 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| İzzettin Mah. | 1 | 247 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Şahinkaya Mah. | 1 | 127 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Şapçı Mah. | 1 | 120 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |