Sındırgı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSındırgı ilçesi
%54,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
24.675 geçerli oy · katılım %92,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sındırgı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %54,0 ile birinci; 24.675 geçerli oy, katılım %92,4.
Sındırgı
Kayıtlı seçmen 28.138 · Oy kullanan 25.997 (katılım %92,4) · Geçerli 24.675 · Geçersiz 1.322
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.316 | %54,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.129 | %41,1 |
| Sinan Oğan | 903 | %3,7 |
| Muharrem İnce | 327 | %1,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 112 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Akçakısrak Mah. | 1 | 300 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Alacaatlı Mah. | 1 | 380 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Alakır Mah. | 1 | 183 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Alayaka Mah. | 1 | 342 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Armutlu Mah. | 1 | 281 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Aslandede Mah. | 1 | 255 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 114 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Bulak Mah. | 1 | 104 | %98,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Bükrecik Mah. | 1 | 75 | %104,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Büyükdağdere Mah. | 2 | 475 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Camicedit Mah. | 7 | 2.504 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,9 |
| Camikebir Mah. | 6 | 1.988 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,1 |
| Cüneyt Mah. | 1 | 128 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Danaçayır Mah. | 1 | 47 | %104,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Dedeler Mah. | 1 | 114 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Derecikören Mah. | 1 | 249 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Devletlibaba Mah. | 1 | 149 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Düvertepe Mah. | 1 | 230 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Düğüncüler Mah. | 1 | 199 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Emendere Mah. | 2 | 382 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Eğridere Mah. | 1 | 253 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Eşmedere Mah. | 1 | 226 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Gölcük Mah. | 2 | 704 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Gözören Mah. | 1 | 107 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Hisaralan Mah. | 1 | 209 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Işıklar Mah. | 2 | 382 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 233 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Karacalar Mah. | 1 | 93 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Karagür Mah. | 1 | 232 | %97,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Karakaya Mah. | 1 | 376 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Kepez Mah. | 1 | 138 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Kertil Mah. | 1 | 121 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Kınık Mah. | 2 | 479 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 80 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Kızılgür Mah. | 1 | 119 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Kocabey Mah. | 1 | 192 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Kocakonak Mah. | 3 | 1.061 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Kocasinan Mah. | 1 | 265 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Kozlu Mah. | 1 | 192 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Kurtuluş Mah. | 7 | 2.303 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Kürendere Mah. | 1 | 296 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Küçükbükü Mah. | 1 | 208 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Küçükdağdere Mah. | 1 | 264 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Mandıra Mah. | 1 | 214 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Mumcuköy Mah. | 1 | 225 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Ormaniçi Mah. | 1 | 53 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Osmanlar Mah. | 2 | 545 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Pelitören Mah. | 1 | 69 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Pürsünler Mah. | 1 | 292 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Rızaiye Mah. | 2 | 402 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,2 |
| Süller Mah. | 2 | 384 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Sinandede Mah. | 1 | 118 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Taşköy Mah. | 1 | 312 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Umurlar Mah. | 3 | 772 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Yaylabayır Mah. | 3 | 763 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 153 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Yağcıbedir Mah. | 4 | 1.249 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Yolcupınar Mah. | 1 | 100 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Yusufçamı Mah. | 2 | 386 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Yüreğil Mah. | 4 | 1.375 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Çakıllı Mah. | 1 | 147 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 17 | %123,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Çamalanı Mah. | 1 | 250 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Çavdaroğlu Mah. | 5 | 1.579 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Çaygören Mah. | 1 | 139 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Çayır Mah. | 1 | 52 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Çelebiler Mah. | 1 | 152 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 149 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Çılbırcı Mah. | 1 | 102 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Çoturtepe Mah. | 1 | 131 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| İbiller Mah. | 1 | 370 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| İzzettin Mah. | 1 | 247 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Şahinkaya Mah. | 1 | 127 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Şapçı Mah. | 1 | 120 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |