Sındırgı · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSındırgı ilçesi
%55,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
25.636 geçerli oy · katılım %92,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sındırgı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %55,1 ile birinci; 25.636 geçerli oy, katılım %92,8.
Sındırgı
Kayıtlı seçmen 28.825 · Oy kullanan 26.757 (katılım %92,8) · Geçerli 25.636 · Geçersiz 1.121
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.135 | %55,1 |
| Muharrem İnce | 8.249 | %32,2 |
| Meral Akşener | 2.793 | %10,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 260 | %1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 105 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 94 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 128 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Akçakısrak Mah. | 1 | 263 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Alacaatlı Mah. | 2 | 429 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Alakır Mah. | 1 | 198 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Alayaka Mah. | 2 | 392 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Armutlu Mah. | 1 | 304 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |
| Aslandede Mah. | 1 | 292 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 118 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Bulak Mah. | 1 | 114 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Bükrecik Mah. | 1 | 82 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Büyükdağdere Mah. | 2 | 490 | %91,0 | Muharrem İnce | %52,0 |
| Camicedit Mah. | 7 | 2.532 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.873 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,0 |
| Cüneyt Mah. | 1 | 139 | %95,0 | Muharrem İnce | %52,7 |
| Danaçayır Mah. | 1 | 51 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Dedeler Mah. | 1 | 148 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Derecikören Mah. | 1 | 286 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Devletlibaba Mah. | 1 | 152 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Düvertepe Mah. | 1 | 295 | %87,1 | Muharrem İnce | %50,6 |
| Düğüncüler Mah. | 1 | 258 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Emendere Mah. | 2 | 427 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Eğridere Mah. | 1 | 282 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Eşmedere Mah. | 1 | 244 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Gölcük Mah. | 3 | 791 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Gözören Mah. | 1 | 127 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Hisaralan Mah. | 1 | 238 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 |
| Işıklar Mah. | 2 | 407 | %94,6 | Muharrem İnce | %72,8 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 246 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Karacalar Mah. | 1 | 94 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Karagür Mah. | 1 | 230 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,4 |
| Karakaya Mah. | 2 | 406 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Kepez Mah. | 1 | 157 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Kertil Mah. | 1 | 134 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Kınık Mah. | 2 | 535 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 75 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Kızılgür Mah. | 1 | 143 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Kocabey Mah. | 1 | 231 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Kocakonak Mah. | 3 | 1.114 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Kocasinan Mah. | 1 | 251 | %92,8 | Muharrem İnce | %93,0 |
| Kozlu Mah. | 1 | 210 | %96,7 | Muharrem İnce | %61,1 |
| Kurtuluş Mah. | 7 | 2.257 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,5 |
| Kürendere Mah. | 1 | 310 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Küçükbükü Mah. | 1 | 217 | %97,2 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Küçükdağdere Mah. | 1 | 297 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Mandıra Mah. | 1 | 224 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Mumcuköy Mah. | 1 | 262 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Ormaniçi Mah. | 1 | 67 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Osmanlar Mah. | 2 | 606 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Pelitören Mah. | 1 | 75 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Pürsünler Mah. | 1 | 274 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,7 |
| Rızaiye Mah. | 2 | 437 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Süller Mah. | 2 | 398 | %97,2 | Muharrem İnce | %73,8 |
| Sinandede Mah. | 1 | 132 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Taşköy Mah. | 1 | 369 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Umurlar Mah. | 3 | 810 | %94,1 | Muharrem İnce | %54,1 |
| Yaylabayır Mah. | 3 | 844 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 149 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Yolcupınar Mah. | 1 | 100 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Yusufçamı Mah. | 2 | 385 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Yüreğil Mah. | 4 | 1.467 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Çakıllı Mah. | 1 | 175 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 23 | %104,4 | Muharrem İnce | %60,9 |
| Çamalanı Mah. | 1 | 286 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Çavdaroğlu Mah. | 6 | 2.087 | %92,3 | Muharrem İnce | %43,7 |
| Çaygören Mah. | 1 | 134 | %90,3 | Muharrem İnce | %50,5 |
| Çayır Mah. | 1 | 67 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Çelebiler Mah. | 1 | 163 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 155 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Çılbırcı Mah. | 1 | 106 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Çoturtepe Mah. | 1 | 124 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| İbiller Mah. | 2 | 402 | %91,0 | Muharrem İnce | %50,9 |
| İzzettin Mah. | 1 | 246 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Şahinkaya Mah. | 1 | 143 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Şapçı Mah. | 1 | 148 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |