14.974
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Artvin iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,1.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şavşat ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 14.974 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,1.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Artvin (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Şavşat seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.852 | %80,1 | AKP | %49,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.852 | %80,1 | AKP | %47,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 14.974 | %74,0 | CHP | %44,4 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 14.725 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.718 | %84,8 | CHP | %38,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 14.718 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.850 | %79,8 | CHP | %50,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.850 | %79,9 | CHP | %50,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 15.662 | %78,1 | CHP | %39,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 15.624 | %86,2 | CHP | %39,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 15.624 | %86,4 | Muharrem İnce | %47,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 14.313 | %78,3 | HAYIR | %58,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 15.381 | %79,6 | CHP | %41,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 15.595 | %82,4 | AKP | %35,1 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 15.911 | %77,0 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %49,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.863 | %81,9 | AKP | %50,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.863 | %81,7 | AKP | %47,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 14.738 | %79,8 | AKP | %45,1 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 15.020 | %84,0 | AKP | %46,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 14.932 | %79,5 | HAYIR | %53,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.844 | %81,7 | CHP | %33,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.844 | %81,7 | CHP | %32,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 14.859 | %79,8 | AKP | %32,1 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 16.985 | %65,0 | EVET | %64,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 17.115 | %81,9 | CHP | %35,3 |
Şavşat seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 14.974 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 14.718 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 15.662 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 15.624 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 14.313 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 15.595 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 14.738 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 15.020 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 14.932 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 14.859 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 16.985 |