Şavşat · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiŞavşat ilçesi
%38,6
CHP birinci
11.919 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şavşat ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %38,6 ile birinci; 11.919 geçerli oy, katılım %84,8.
Şavşat
Kayıtlı seçmen 14.718 · Oy kullanan 12.484 (katılım %84,8) · Geçerli 11.919 · Geçersiz 565
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 4.595 | %38,6 |
| AKP | 4.125 | %34,6 |
| İYİ | 1.532 | %12,9 |
| MHP | 540 | %4,5 |
| TİP | 147 | %1,2 |
| YRP | 126 | %1,1 |
| ZAFER | 105 | %0,9 |
| AP | 92 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 91 | %0,8 |
| SOL | 88 | %0,7 |
| MEMLEKET | 87 | %0,7 |
| DEM | 60 | %0,5 |
| ANAP | 51 | %0,4 |
| BBP | 43 | %0,4 |
| HKP | 36 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 32 | %0,3 |
| TKP | 31 | %0,3 |
| HAK-PAR | 27 | %0,2 |
| GBP | 25 | %0,2 |
| VATAN | 21 | %0,2 |
| MİLLET | 19 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 15 | %0,1 |
| TKH | 14 | %0,1 |
| Arif Ataman (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| YP | 7 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdamla Köyü | 1 | 92 | %84,8 | AKP | %46,7 |
| Armutlu Mah. | 1 | 182 | %83,5 | AKP | %36,6 |
| Arpalı Köyü | 1 | 178 | %81,5 | AKP | %38,5 |
| Atalar Köyü | 1 | 53 | %92,5 | CHP | %53,2 |
| Aşağıkoyunlu Köyü | 1 | 159 | %80,5 | CHP | %32,8 |
| Balıklı Köyü | 1 | 249 | %76,7 | AKP | %46,2 |
| Cevizli Köyü | 2 | 417 | %86,1 | CHP | %41,5 |
| Ciritdüzü Köyü | 1 | 215 | %79,5 | CHP | %50,3 |
| Dalkırmaz Köyü | 1 | 90 | %91,1 | CHP | %42,1 |
| Demirci Köyü | 1 | 62 | %87,1 | AKP | %67,9 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 38 | %81,6 | AKP | %66,7 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 134 | %88,8 | AKP | %45,2 |
| Dutlu Köyü | 1 | 184 | %83,7 | CHP | %40,5 |
| Düzenli Köyü | 1 | 137 | %83,9 | CHP | %38,7 |
| Elmalı Köyü | 1 | 95 | %95,8 | AKP | %50,6 |
| Erikli Köyü | 2 | 132 | %87,9 | AKP | %57,0 |
| Eskikale Köyü | 3 | 376 | %86,4 | AKP | %39,3 |
| Hanlı Köyü | 1 | 161 | %87,6 | CHP | %43,8 |
| Ilıca Köyü | 1 | 164 | %86,6 | AKP | %39,1 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 116 | %84,5 | CHP | %48,4 |
| Karaköy | 1 | 97 | %89,7 | CHP | %34,1 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 26 | %100,0 | AKP | %44,0 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 224 | %83,5 | CHP | %60,9 |
| Kocabey Köyü | 1 | 368 | %87,0 | CHP | %46,4 |
| Kurudere Köyü | 1 | 108 | %91,7 | CHP | %51,1 |
| Köprülü Köyü | 1 | 77 | %92,2 | CHP | %49,3 |
| Köprüyaka Köyü | 1 | 128 | %92,2 | CHP | %63,8 |
| Küplüce Köyü | 1 | 150 | %86,7 | CHP | %66,1 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 191 | %91,1 | AKP | %44,2 |
| Kireçli Köyü | 1 | 301 | %77,4 | CHP | %51,6 |
| Maden Köyü | 1 | 129 | %82,2 | CHP | %63,4 |
| Meydancık Köyü | 1 | 306 | %79,4 | AKP | %44,9 |
| Meşeli Köyü | 1 | 270 | %88,5 | CHP | %31,2 |
| Mısırlı Köyü | 1 | 90 | %92,2 | AKP | %65,8 |
| Oba Köyü | 1 | 89 | %85,4 | CHP | %63,5 |
| Otluca Köyü | 1 | 81 | %95,1 | CHP | %45,8 |
| Pınarlı Köyü | 2 | 515 | %88,2 | AKP | %37,4 |
| Savaş Köyü | 1 | 195 | %84,1 | CHP | %63,2 |
| Saylıca Köyü | 1 | 44 | %90,9 | CHP | %51,3 |
| Sebzeli Köyü | 1 | 86 | %81,4 | AKP | %36,4 |
| Susuz Köyü | 1 | 109 | %90,8 | CHP | %38,3 |
| Söğütlü Mah. | 2 | 389 | %86,6 | AKP | %49,7 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 211 | %82,9 | AKP | %57,1 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 96 | %90,6 | CHP | %64,0 |
| Tepeköy | 2 | 415 | %83,9 | CHP | %43,3 |
| Veliköy | 1 | 232 | %85,3 | CHP | %57,6 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 68 | %97,1 | CHP | %46,2 |
| Yavuzköy | 1 | 395 | %84,6 | CHP | %35,7 |
| Yağlı Köyü | 1 | 71 | %78,9 | CHP | %44,4 |
| Yaşar Köyü | 1 | 53 | %88,7 | CHP | %54,4 |
| Yeniköy Mah. | 13 | 4.065 | %82,9 | AKP | %36,6 |
| Yeşilce Köyü | 1 | 75 | %82,7 | AKP | %72,6 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 186 | %88,2 | AKP | %50,3 |
| Yukarıkoyunlu Köyü | 1 | 108 | %88,0 | CHP | %31,5 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 94 | %84,0 | CHP | %40,5 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 65 | %84,6 | CHP | %39,6 |
| Çavdarlı Köyü | 1 | 100 | %90,0 | CHP | %68,5 |
| Çayağzı Köyü | 2 | 144 | %92,4 | CHP | %53,5 |
| Çağlıpınar Köyü | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %64,8 |
| Çağlıyan Köyü | 1 | 83 | %73,5 | CHP | %35,6 |
| Çermik Köyü | 1 | 31 | %90,3 | AKP | %76,9 |
| Çoraklı Köyü | 1 | 215 | %86,1 | AKP | %47,1 |
| Çukur Köyü | 3 | 227 | %78,4 | AKP | %44,8 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 157 | %84,7 | CHP | %39,8 |
| Üzümlü Köyü | 1 | 103 | %85,4 | CHP | %60,5 |
| Şalcı Köyü | 1 | 136 | %90,4 | CHP | %56,6 |
| Şenköy | 1 | 46 | %95,7 | CHP | %36,6 |
| Şenocak Köyü | 1 | 75 | %76,0 | AKP | %49,1 |