Şavşat · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiŞavşat ilçesi
%54,4
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
12.046 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şavşat ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %54,4 ile birinci; 12.046 geçerli oy, katılım %84,8.
Şavşat
Kayıtlı seçmen 14.718 · Oy kullanan 12.485 (katılım %84,8) · Geçerli 12.046 · Geçersiz 439
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.555 | %54,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.048 | %41,9 |
| Sinan Oğan | 372 | %3,1 |
| Muharrem İnce | 71 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdamla Köyü | 1 | 92 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Armutlu Mah. | 1 | 182 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,7 |
| Arpalı Köyü | 1 | 178 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Atalar Köyü | 1 | 53 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Aşağıkoyunlu Köyü | 1 | 159 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Balıklı Köyü | 1 | 249 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Cevizli Köyü | 2 | 417 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Ciritdüzü Köyü | 1 | 215 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Dalkırmaz Köyü | 1 | 90 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Demirci Köyü | 1 | 62 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 38 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 134 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Dutlu Köyü | 1 | 184 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Düzenli Köyü | 1 | 137 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Elmalı Köyü | 1 | 95 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Erikli Köyü | 2 | 132 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Eskikale Köyü | 3 | 376 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Hanlı Köyü | 1 | 161 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 |
| Ilıca Köyü | 1 | 164 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 116 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Karaköy | 1 | 97 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 26 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 224 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Kocabey Köyü | 1 | 368 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,1 |
| Kurudere Köyü | 1 | 108 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Köprülü Köyü | 1 | 77 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Köprüyaka Köyü | 1 | 128 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,3 |
| Küplüce Köyü | 1 | 150 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 191 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Kireçli Köyü | 1 | 301 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Maden Köyü | 1 | 129 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Meydancık Köyü | 1 | 306 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Meşeli Köyü | 1 | 270 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Mısırlı Köyü | 1 | 90 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Oba Köyü | 1 | 89 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,3 |
| Otluca Köyü | 1 | 81 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Pınarlı Köyü | 2 | 515 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,5 |
| Savaş Köyü | 1 | 195 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Saylıca Köyü | 1 | 44 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Sebzeli Köyü | 1 | 86 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Susuz Köyü | 1 | 109 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Söğütlü Mah. | 2 | 389 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 211 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 96 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Tepeköy | 2 | 415 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |
| Veliköy | 1 | 232 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,3 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 68 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Yavuzköy | 1 | 395 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Yağlı Köyü | 1 | 71 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Yaşar Köyü | 1 | 53 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Yeniköy Mah. | 13 | 4.065 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Yeşilce Köyü | 1 | 75 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 186 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Yukarıkoyunlu Köyü | 1 | 108 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 94 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 65 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Çavdarlı Köyü | 1 | 100 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Çayağzı Köyü | 2 | 144 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| Çağlıpınar Köyü | 1 | 60 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Çağlıyan Köyü | 1 | 83 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Çermik Köyü | 1 | 31 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Çoraklı Köyü | 1 | 215 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Çukur Köyü | 3 | 227 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 157 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Üzümlü Köyü | 1 | 103 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,6 |
| Şalcı Köyü | 1 | 136 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |
| Şenköy | 1 | 46 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Şenocak Köyü | 1 | 75 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |