Şavşat · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiŞavşat ilçesi
%39,6
CHP birinci
12.919 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şavşat ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %39,6 ile birinci; 12.919 geçerli oy, katılım %86,2.
Şavşat
Kayıtlı seçmen 15.624 · Oy kullanan 13.473 (katılım %86,2) · Geçerli 12.919 · Geçersiz 554
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdamla Köyü | 1 | 91 | %84,6 | AKP | %61,8 |
| Armutlu Mah. | 1 | 219 | %86,8 | CHP | %37,1 |
| Arpalı Köyü | 1 | 172 | %89,5 | CHP | %40,8 |
| Atalar Köyü | 1 | 65 | %95,4 | CHP | %43,3 |
| Aşağıkoyunlu Köyü | 1 | 184 | %87,0 | CHP | %44,5 |
| Balıklı Köyü | 1 | 269 | %89,2 | AKP | %52,0 |
| Cevizli Köyü | 2 | 409 | %90,7 | CHP | %51,9 |
| Ciritdüzü Köyü | 1 | 230 | %89,6 | CHP | %50,5 |
| Dalkırmaz Köyü | 1 | 111 | %99,1 | CHP | %39,8 |
| Demirci Köyü | 1 | 70 | %84,3 | AKP | %54,4 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 41 | %87,8 | AKP | %82,4 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 141 | %82,3 | AKP | %51,3 |
| Dutlu Köyü | 1 | 214 | %79,9 | AKP | %50,0 |
| Düzenli Köyü | 1 | 147 | %87,1 | AKP | %39,1 |
| Elmalı Köyü | 1 | 89 | %86,5 | AKP | %46,0 |
| Erikli Köyü | 2 | 158 | %88,6 | AKP | %68,9 |
| Eskikale Köyü | 3 | 328 | %87,5 | AKP | %39,5 |
| Hanlı Köyü | 1 | 160 | %86,9 | CHP | %40,6 |
| Ilıca Köyü | 1 | 193 | %84,5 | AKP | %50,0 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 102 | %81,4 | CHP | %43,8 |
| Karaköy | 1 | 103 | %91,3 | CHP | %47,1 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 20 | %110,0 | AKP | %47,6 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 229 | %89,5 | CHP | %64,0 |
| Kocabey Köyü | 2 | 406 | %87,0 | CHP | %47,8 |
| Kurudere Köyü | 1 | 110 | %95,5 | CHP | %69,8 |
| Köprülü Köyü | 1 | 83 | %95,2 | CHP | %41,8 |
| Köprüyaka Köyü | 1 | 158 | %76,0 | CHP | %67,5 |
| Küplüce Köyü | 1 | 146 | %91,8 | CHP | %71,3 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 204 | %87,3 | AKP | %46,3 |
| Kireçli Köyü | 1 | 332 | %85,2 | CHP | %48,4 |
| Maden Köyü | 1 | 145 | %86,2 | CHP | %56,6 |
| Meydancık Köyü | 1 | 343 | %84,8 | AKP | %45,1 |
| Meşeli Köyü | 1 | 294 | %91,5 | CHP | %31,3 |
| Mısırlı Köyü | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %82,4 |
| Oba Köyü | 1 | 96 | %99,0 | CHP | %61,5 |
| Otluca Köyü | 1 | 85 | %87,1 | CHP | %49,3 |
| Pınarlı Köyü | 2 | 576 | %87,0 | AKP | %39,9 |
| Savaş Köyü | 1 | 234 | %90,2 | CHP | %60,4 |
| Saylıca Köyü | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %51,5 |
| Sebzeli Köyü | 1 | 100 | %86,0 | CHP | %40,5 |
| Susuz Köyü | 1 | 102 | %95,1 | CHP | %44,2 |
| Söğütlü Mah. | 2 | 412 | %91,0 | AKP | %47,3 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 254 | %84,3 | AKP | %62,1 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 97 | %94,9 | CHP | %65,9 |
| Tepeköy | 2 | 460 | %89,4 | CHP | %47,3 |
| Veliköy | 1 | 240 | %92,9 | CHP | %60,8 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 69 | %95,7 | CHP | %47,0 |
| Yavuzköy | 2 | 423 | %86,1 | AKP | %33,0 |
| Yağlı Köyü | 1 | 74 | %89,2 | CHP | %48,4 |
| Yaşar Köyü | 1 | 42 | %85,7 | CHP | %58,8 |
| Yeniköy Mah. | 12 | 4.292 | %80,5 | CHP | %38,5 |
| Yeşilce Köyü | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %77,3 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 200 | %85,0 | AKP | %56,0 |
| Yukarıkoyunlu Köyü | 1 | 117 | %88,9 | CHP | %36,6 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 105 | %86,7 | CHP | %43,2 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 64 | %95,3 | CHP | %41,4 |
| Çavdarlı Köyü | 1 | 81 | %92,6 | CHP | %72,6 |
| Çayağzı Köyü | 2 | 146 | %90,4 | CHP | %38,5 |
| Çağlıpınar Köyü | 1 | 54 | %92,6 | AKP | %68,1 |
| Çağlıyan Köyü | 1 | 101 | %86,1 | CHP | %54,7 |
| Çermik Köyü | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %81,5 |
| Çoraklı Köyü | 1 | 229 | %90,8 | AKP | %53,8 |
| Çukur Köyü | 3 | 208 | %85,6 | AKP | %46,5 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 160 | %85,6 | CHP | %40,3 |
| Üzümlü Köyü | 1 | 114 | %87,7 | CHP | %41,1 |
| Şalcı Köyü | 1 | 146 | %86,3 | CHP | %49,2 |
| Şenköy | 1 | 63 | %88,9 | AKP | %37,7 |
| Şenocak Köyü | 1 | 80 | %88,8 | AKP | %45,5 |