Şavşat · İl genel meclisi üyeliği
%44,4
CHP birinci
10.504 geçerli oy · katılım %74,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şavşat ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %44,4 ile birinci; 10.504 geçerli oy, katılım %74,0.
Şavşat
Kayıtlı seçmen 14.974 · Oy kullanan 11.082 (katılım %74,0) · Geçerli 10.504 · Geçersiz 578
Seçilenler
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıMahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdamla Köyü | 1 | 102 | %82,4 | AKP | %47,6 |
| Armutlu Mah. | 1 | 247 | %84,2 | AKP | %45,3 |
| Arpalı Köyü | 1 | 165 | %67,9 | AKP | %43,9 |
| Atalar Köyü | 1 | 42 | %59,5 | CHP | %48,0 |
| Aşağıkoyunlu Köyü | 1 | 163 | %77,9 | AKP | %40,0 |
| Balıklı Köyü | 1 | 236 | %41,5 | AKP | %40,0 |
| Cevizli Köyü | 2 | 416 | %68,8 | CHP | %53,6 |
| Ciritdüzü Köyü | 1 | 194 | %75,3 | CHP | %46,5 |
| Dalkırmaz Köyü | 1 | 86 | %58,1 | AKP | %40,0 |
| Demirci Köyü | 1 | 57 | %80,7 | AKP | %54,4 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 35 | %71,4 | AKP | %76,2 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 137 | %83,2 | CHP | %41,9 |
| Dutlu Köyü | 1 | 197 | %71,6 | CHP | %47,4 |
| Düzenli Köyü | 1 | 172 | %75,0 | CHP | %55,1 |
| Elmalı Köyü | 1 | 108 | %88,0 | AKP | %56,4 |
| Erikli Köyü | 2 | 151 | %70,2 | AKP | %56,6 |
| Eskikale Köyü | 3 | 397 | %82,1 | CHP | %39,9 |
| Hanlı Köyü | 1 | 159 | %64,2 | CHP | %47,4 |
| Ilıca Köyü | 1 | 176 | %67,1 | AKP | %55,7 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 116 | %73,3 | CHP | %36,1 |
| Karaköy | 1 | 107 | %81,3 | CHP | %50,7 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 26 | %65,4 | AKP | %58,8 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 210 | %64,8 | CHP | %68,5 |
| Kocabey Köyü | 2 | 371 | %79,3 | CHP | %52,3 |
| Kurudere Köyü | 1 | 107 | %75,7 | CHP | %35,9 |
| Köprülü Köyü | 1 | 74 | %89,2 | CHP | %61,7 |
| Köprüyaka Köyü | 1 | 152 | %92,8 | CHP | %61,2 |
| Küplüce Köyü | 1 | 141 | %83,0 | CHP | %71,2 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 229 | %80,8 | CHP | %39,9 |
| Kireçli Köyü | 1 | 306 | %62,8 | CHP | %59,4 |
| Maden Köyü | 1 | 129 | %76,7 | CHP | %57,0 |
| Meydancık Köyü | 1 | 307 | %60,6 | AKP | %43,9 |
| Meşeli Köyü | 1 | 246 | %58,1 | AKP | %38,0 |
| Mısırlı Köyü | 1 | 98 | %66,3 | AKP | %67,2 |
| Oba Köyü | 1 | 110 | %76,4 | CHP | %74,0 |
| Otluca Köyü | 1 | 76 | %81,6 | CHP | %60,3 |
| Pınarlı Köyü | 2 | 479 | %61,8 | AKP | %43,0 |
| Savaş Köyü | 1 | 187 | %66,8 | CHP | %68,3 |
| Saylıca Köyü | 1 | 55 | %87,3 | CHP | %55,6 |
| Sebzeli Köyü | 1 | 79 | %84,8 | CHP | %46,8 |
| Susuz Köyü | 1 | 92 | %80,4 | CHP | %50,0 |
| Söğütlü Mah. | 2 | 409 | %87,5 | AKP | %51,3 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 208 | %61,5 | AKP | %68,6 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 105 | %77,1 | CHP | %51,3 |
| Tepeköy | 2 | 383 | %68,2 | CHP | %43,0 |
| Veliköy | 1 | 237 | %63,7 | CHP | %71,4 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 82 | %82,9 | CHP | %44,4 |
| Yavuzköy | 2 | 380 | %70,5 | AKP | %47,2 |
| Yağlı Köyü | 1 | 71 | %69,0 | CHP | %63,8 |
| Yaşar Köyü | 1 | 61 | %68,9 | AKP | %51,2 |
| Yeniköy Mah. | 13 | 4.196 | %79,1 | CHP | %44,9 |
| Yeşilce Köyü | 1 | 80 | %70,0 | AKP | %76,8 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 168 | %72,0 | AKP | %41,6 |
| Yukarıkoyunlu Köyü | 1 | 116 | %77,6 | CHP | %43,7 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 88 | %86,4 | CHP | %36,6 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 62 | %87,1 | CHP | %45,3 |
| Çavdarlı Köyü | 1 | 109 | %92,7 | CHP | %60,6 |
| Çayağzı Köyü | 2 | 142 | %82,4 | CHP | %52,6 |
| Çağlıpınar Köyü | 1 | 60 | %71,7 | AKP | %62,8 |
| Çağlıyan Köyü | 1 | 96 | %81,3 | CHP | %54,0 |
| Çermik Köyü | 1 | 28 | %75,0 | AKP | %90,5 |
| Çoraklı Köyü | 1 | 196 | %63,3 | AKP | %55,1 |
| Çukur Köyü | 3 | 231 | %67,1 | AKP | %43,8 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 166 | %77,1 | MHP | %51,6 |
| Üzümlü Köyü | 1 | 103 | %63,1 | CHP | %59,0 |
| Şalcı Köyü | 1 | 127 | %41,7 | AKP | %56,9 |
| Şenköy | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %54,4 |
| Şenocak Köyü | 1 | 72 | %38,9 | AKP | %71,4 |