%45,2
CHP birinci
66.370 geçerli oy · katılım %82,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menderes ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %45,2 ile birinci; 66.370 geçerli oy, katılım %82,2.
Kayıtlı seçmen 83.952 · Oy kullanan 68.999 (katılım %82,2) · Geçerli 66.370 · Geçersiz 2.629
Menderes Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 29.968 | %45,2 |
| AKP | 28.852 | %43,5 |
| İYİ | 2.293 | %3,5 |
| DEM | 2.202 | %3,3 |
| ZAFER | 1.187 | %1,8 |
| YRP | 526 | %0,8 |
| BTP | 262 | %0,4 |
| SAADET | 191 | %0,3 |
| TKP | 177 | %0,3 |
| DEVA | 135 | %0,2 |
| MEMLEKET | 115 | %0,2 |
| DP | 82 | %0,1 |
| DSP | 68 | %0,1 |
| EMEP | 65 | %0,1 |
| VATAN | 43 | %0,1 |
| HAK-PAR | 39 | %0,1 |
| ANAP | 31 | %0,1 |
| HKP | 31 | %0,1 |
| TKH | 28 | %0,0 |
| AB | 26 | %0,0 |
| Yasin Demirkıran (bağımsız) | 13 | %0,0 |
| ABP | 11 | %0,0 |
| Ege Öncü (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Menderes Bozkurt (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Barış Ürkmeyen (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Cüneyt Aker (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Umut Cesurer (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Menderes mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbeyli Mah. | 3 | 999 | %77,2 | CHP | %68,5 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 347 | %94,5 | AKP | %57,7 |
| Altıntepe Mah. | 8 | 2.626 | %81,6 | AKP | %61,9 |
| Ata Mah. | 5 | 1.695 | %72,8 | CHP | %57,7 |
| Ataköy Mah. | 5 | 1.545 | %92,8 | CHP | %53,8 |
| Barbaros Mah. | 10 | 3.455 | %80,2 | CHP | %47,0 |
| Bulgurca Mah. | 5 | 1.590 | %82,7 | CHP | %45,1 |
| Cüneytbey Mah. | 19 | 6.525 | %79,1 | CHP | %45,9 |
| Dereköy Mah. | 4 | 1.226 | %88,6 | AKP | %60,1 |
| Develi Mah. | 6 | 1.798 | %89,8 | AKP | %58,7 |
| Değirmendere Mah. | 4 | 1.315 | %85,0 | CHP | %49,9 |
| Efemçukuru Mah. | 1 | 356 | %95,8 | CHP | %55,3 |
| Gazipaşa Mah. | 12 | 4.071 | %75,7 | CHP | %55,2 |
| Gölcükler Mah. | 13 | 4.312 | %80,3 | AKP | %43,9 |
| Gölova Mah. | 1 | 237 | %92,0 | AKP | %54,7 |
| Görece Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.076 | %82,4 | AKP | %43,4 |
| Gümüldür Atatürk Mah. | 4 | 1.226 | %78,5 | CHP | %58,9 |
| Gümüldür Cumhuriyet Mah. | 3 | 717 | %76,2 | CHP | %56,1 |
| Gümüldür Fevzi Çakmak Mah. | 11 | 3.647 | %79,1 | CHP | %46,7 |
| Gümüldür İnönü Mah. | 3 | 826 | %71,9 | CHP | %66,4 |
| Hürriyet Mah. | 10 | 3.202 | %70,9 | CHP | %65,6 |
| Karakuyu Mah. | 3 | 788 | %95,4 | AKP | %48,4 |
| Kasımpaşa Mah. | 15 | 5.081 | %81,5 | AKP | %45,6 |
| Keler Mah. | 1 | 138 | %94,9 | AKP | %55,3 |
| Kemalpaşa Mah. | 22 | 7.700 | %80,9 | AKP | %43,8 |
| Kısık Mah. | 2 | 371 | %87,3 | AKP | %46,0 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 124 | %82,3 | AKP | %47,1 |
| Küner Mah. | 6 | 2.041 | %95,1 | AKP | %78,3 |
| Mithatpaşa Mah. | 14 | 4.801 | %82,6 | AKP | %45,1 |
| Orta Mah. | 7 | 2.444 | %79,8 | CHP | %55,5 |
| Oğlananası Atatürk Mah. | 3 | 980 | %86,0 | AKP | %49,9 |
| Oğlananası Cumhuriyet Mah. | 3 | 839 | %90,7 | AKP | %46,2 |
| Sancaklı Mah. | 3 | 755 | %95,1 | CHP | %63,5 |
| Tekeli Atatürk Mah. | 4 | 1.148 | %88,8 | AKP | %56,9 |
| Tekeli Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.193 | %90,4 | AKP | %60,1 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 805 | %93,5 | AKP | %54,3 |
| Çakaltepe Mah. | 3 | 628 | %97,0 | CHP | %47,9 |
| Çamönü Mah. | 4 | 1.356 | %90,6 | AKP | %43,6 |
| Çatalca Mah. | 2 | 538 | %91,6 | CHP | %49,9 |
| Çukuraltı Mah. | 14 | 4.685 | %74,6 | CHP | %58,6 |
| Çile Mah. | 2 | 593 | %89,4 | CHP | %63,4 |
| Çileme Mah. | 5 | 1.460 | %92,2 | AKP | %50,0 |
| Özdere Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.266 | %88,9 | CHP | %48,0 |
| Şaşal Mah. | 2 | 427 | %97,4 | AKP | %64,5 |