%46,9
AK PARTİ birinci
72.070 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemalpaşa ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %46,9 ile birinci; 72.070 geçerli oy, katılım %84,2.
Kayıtlı seçmen 89.208 · Oy kullanan 75.086 (katılım %84,2) · Geçerli 72.070 · Geçersiz 3.016
Kemalpaşa Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 33.765 | %46,9 |
| CHP | 29.875 | %41,5 |
| YRP | 2.460 | %3,4 |
| DEM | 1.358 | %1,9 |
| İYİ | 1.357 | %1,9 |
| ZAFER | 1.278 | %1,8 |
| SAADET | 916 | %1,3 |
| BTP | 191 | %0,3 |
| DSP | 148 | %0,2 |
| TKP | 126 | %0,2 |
| DEVA | 122 | %0,2 |
| MEMLEKET | 109 | %0,2 |
| EMEP | 73 | %0,1 |
| DP | 56 | %0,1 |
| VATAN | 41 | %0,1 |
| AB | 37 | %0,1 |
| HKP | 30 | %0,0 |
| HAK-PAR | 30 | %0,0 |
| ANAP | 28 | %0,0 |
| TKH | 23 | %0,0 |
| ABP | 17 | %0,0 |
| Yasin Demirkıran (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Barış Ürkmeyen (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Menderes Bozkurt (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Umut Cesurer (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Ege Öncü (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Cüneyt Aker (bağımsız) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemalpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akalan Mah. | 3 | 880 | %96,7 | AKP | %53,2 |
| Ansızca Mah. | 2 | 508 | %90,0 | AKP | %48,3 |
| Armutlu 85.Yıl Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.982 | %80,4 | AKP | %46,0 |
| Armutlu Hürriyet Mah. | 13 | 4.267 | %83,9 | CHP | %49,1 |
| Atatürk Mah. | 15 | 4.657 | %79,5 | AKP | %51,5 |
| Aşağı Yenmiş Mah. | 2 | 437 | %89,2 | AKP | %57,7 |
| Aşağıkızılca Mah. | 4 | 1.293 | %90,3 | CHP | %59,7 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 131 | %96,2 | AKP | %45,7 |
| Bağyurdu 29 Ekim Mah. | 4 | 1.401 | %87,2 | CHP | %53,8 |
| Bağyurdu Kazımpaşa Mah. | 6 | 2.037 | %86,6 | CHP | %61,3 |
| Bağyurdu Kemal Atatürk Mah. | 1 | 210 | %92,4 | CHP | %53,5 |
| Bağyurdu Yeni Mah. | 4 | 1.247 | %89,0 | CHP | %60,5 |
| Beşpınar Mah. | 1 | 186 | %101,6 | CHP | %52,0 |
| Cumalı Mah. | 1 | 176 | %93,8 | CHP | %52,9 |
| Damlacık Mah. | 3 | 952 | %91,9 | AKP | %57,2 |
| Dereköy Mah. | 2 | 388 | %92,3 | CHP | %66,5 |
| Gökyaka Mah. | 1 | 103 | %99,0 | CHP | %72,0 |
| Gökçeyurt Mah. | 1 | 239 | %93,7 | AKP | %52,8 |
| Halilbeyli Mah. | 4 | 1.143 | %91,0 | AKP | %51,8 |
| Hamzababa Mah. | 1 | 86 | %109,3 | CHP | %76,1 |
| Kamberler Mah. | 1 | 158 | %91,8 | CHP | %48,8 |
| Kızılüzüm Mah. | 2 | 595 | %91,4 | AKP | %54,8 |
| Kuyucak Mah. | 2 | 522 | %92,9 | AKP | %50,9 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 44 | 15.057 | %81,0 | AKP | %54,1 |
| Nazarköy Mah. | 1 | 304 | %91,5 | CHP | %45,0 |
| Ovacık Mah. | 1 | 203 | %95,1 | CHP | %65,6 |
| Sarılar Mah. | 3 | 835 | %95,1 | CHP | %64,5 |
| Sarıçalı Mah. | 2 | 365 | %97,0 | CHP | %82,4 |
| Sekiz Eylül Mah. | 34 | 11.306 | %81,3 | AKP | %48,7 |
| Soğukpınar Mah. | 23 | 7.543 | %82,0 | AKP | %49,9 |
| Sütçüler Mah. | 9 | 3.043 | %90,1 | AKP | %53,3 |
| Sinancılar Mah. | 2 | 515 | %92,6 | CHP | %53,3 |
| Ulucak Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.528 | %84,7 | AKP | %48,8 |
| Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 12 | 4.049 | %81,4 | AKP | %47,1 |
| Ulucak İstiklal Mah. | 10 | 3.467 | %81,2 | AKP | %46,1 |
| Vişneli Mah. | 2 | 542 | %89,3 | CHP | %58,8 |
| Yenmiş Mah. | 1 | 256 | %90,2 | CHP | %48,0 |
| Yenikurudere Mah. | 1 | 261 | %102,3 | CHP | %62,9 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 137 | %91,2 | CHP | %47,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 134 | %98,5 | AKP | %48,8 |
| Yukarıkızılca Merkez Mah. | 6 | 1.956 | %83,8 | CHP | %61,4 |
| Yiğitler Mah. | 4 | 1.233 | %89,9 | CHP | %46,1 |
| Zeamet Mah. | 1 | 43 | %111,6 | CHP | %58,7 |
| Çambel Mah. | 7 | 2.122 | %85,1 | AKP | %53,3 |
| Çınarköy Mah. | 3 | 934 | %86,6 | CHP | %57,2 |
| Çiniliköy Mah. | 1 | 299 | %84,3 | CHP | %56,6 |
| Ören 75.Yıl Cumhuriyet Mah. | 9 | 2.935 | %83,9 | CHP | %54,5 |
| Ören Egemen Mah. | 2 | 506 | %85,2 | CHP | %52,3 |
| Örnekköy Mah. | 9 | 3.037 | %87,4 | AKP | %58,8 |